Team Scores
1. | Huntington | 228.00 |
2. | Riverside, OH | 188.50 |
3. | Williamstown | 176.50 |
4. | Herbert Hoover | 169.50 |
5. | Independence | 162.00 |
6. | Point Pleasant | 146.00 |
7. | Cabell Midland | 126.00 |
Nitro | 126.00 | |
9. | Wirt | 94.00 |
10. | Nicholas | 90.00 |
11. | St Marys | 70.00 |
12. | Jackson | 64.50 |
13. | Shady Spring | 59.00 |
14. | Chesepeake | 57.00 |
15. | Prestonsburg | 45.00 |
16. | Woodrow Wilson | 44.50 |
17. | Gallia | 38.00 |
Wyoming East | 38.00 | |
19. | Logan | 36.00 |
Liberty | 36.00 | |
21. | Winfield | 33.50 |
22. | Ashland | 19.00 |
Point Pleasant 2 | 19.00 | |
River Valley | 19.00 | |
25. | Greenbrier East | 18.00 |
26. | Independence 2 | 11.00 |
27. | Riverside, OH 2 | 8.00 |
28. | Williamstown 2 | 5.00 |
Huntington 2 | 5.00 | |
30. | St Marys 2 | 4.00 |
Cabell Midland 2 | 4.00 | |
Gallia 2 | 4.00 | |
33. | Chesepeake 2 | 3.00 |
Herbert Hoover 2 | 3.00 | |
35. | Wyoming East 2 | 2.00 |
36. | Prestonsburg 2 | 0.00 |
Jackson 2 | 0.00 | |
River Valley 2 | 0.00 | |
Winfield 2 | 0.00 | |
Liberty 2 | 0.00 | |
Greenbrier East 2 | 0.00 |
Weight: 103
2nd: Riner HUN 3- 1- 0 3rd: Greig RVS 4- 1- 0 4th: Biddle WIL 3- 2- 0 5th: Bartrug STM 4- 2- 0 6th: Snuffer IN2 2- 3- 0 7th: Blake IND 3- 2- 0 8th: Dye WRT 2- 3- 0 | Weight: 112
2nd: Biddle WIL 3- 1- 0 3rd: Ray HUN 5- 1- 0 4th: Chaffins PRE 3- 2- 0 5th: Allen WRT 3- 2- 0 6th: Pernell HOV 3- 3- 0 7th: Davis SS 4- 2- 0 8th: Stapleton RV 2- 3- 0 | Weight: 119
2nd: Stanley CM 3- 1- 0 3rd: Dye WRT 4- 1- 0 4th: Elder WIL 4- 2- 0 5th: Conley IND 4- 2- 0 6th: Griffin NIC 3- 3- 0 7th: Fullen HUN 3- 2- 0 8th: Hardy CHE 2- 3- 0 |
Weight: 125
2nd: Duncan PP 3- 1- 0 3rd: Haddox WIL 4- 1- 0 4th: Hawrylak WIN 4- 2- 0 5th: Creamer NIT 4- 2- 0 6th: Dye WRT 3- 3- 0 7th: Bailes NIC 3- 2- 0 8th: Mills IND 2- 3- 0 | Weight: 130
2nd: Williams HUN 3- 1- 0 3rd: Gibbs CM 4- 1- 0 4th: Lynch SS 3- 2- 0 5th: Nott PP 4- 2- 0 6th: Short NIC 3- 3- 0 7th: Tracewill WIL 3- 2- 0 8th: Burger WW 2- 3- 0 | Weight: 135
2nd: Ferris JAC 3- 1- 0 3rd: Smith WIL 4- 1- 0 4th: Boyden WW 5- 2- 0 5th: Casto NIT 3- 2- 0 6th: Matson RVS 4- 3- 0 7th: Meyers RS2 4- 2- 0 8th: Shrewsbury WYE 2- 3- 0 |
Weight: 140
2nd: Dennis WRT 3- 1- 0 3rd: Carnifax HOV 4- 1- 0 4th: Westbrook WIL 3- 2- 0 5th: Pumphrey PP 4- 2- 0 6th: Bonecutter PP2 4- 3- 0 7th: Keiper NIC 4- 2- 0 8th: Griey RVS 2- 3- 0 | Weight: 145
2nd: Wood IND 3- 1- 0 3rd: Childers STM 5- 1- 0 4th: DeWeese PP 3- 2- 0 5th: Tanski RVS 4- 2- 0 6th: McGhee NIT 3- 3- 0 7th: Morris HOV 4- 2- 0 8th: Kirby LIB 3- 3- 0 | Weight: 152
2nd: Grieg RVS 3- 1- 0 3rd: Staley HOV 4- 1- 0 4th: Warner PP 4- 2- 0 5th: Seckman WIL 4- 2- 0 6th: Evans WW 2- 3- 0 7th: Kinder CHE 3- 2- 0 8th: Chaney HUN 3- 3- 0 |
Weight: 160
2nd: Diamond CM 3- 1- 0 3rd: Conn HOV 4- 1- 0 4th: Stienburge RVS 4- 2- 0 5th: Louderman WIL 4- 2- 0 6th: Nelson HUN 4- 3- 0 7th: Rhodes IND 3- 2- 0 8th: Leslie WIN 2- 3- 0 | Weight: 171
2nd: Brown IND 3- 1- 0 3rd: Merola GAL 4- 1- 0 4th: Joplin HOV 3- 2- 0 5th: Knapp WIL 4- 2- 0 6th: McKee RVS 3- 3- 0 7th: Carr PP 3- 2- 0 8th: McDougal SS 3- 3- 0 | Weight: 189
2nd: Key NIC 3- 1- 0 3rd: Delebreau WIL 4- 1- 0 4th: Hashman STM 3- 2- 0 5th: Carr PP 4- 2- 0 6th: Emerson CM 3- 3- 0 7th: Orlent RVS 4- 2- 0 8th: Rector HOV 2- 3- 0 |
Weight: 215
2nd: Moales HOV 3- 1- 0 3rd: McNeely WYE 5- 1- 0 4th: Stover LIB 3- 2- 0 5th: Francis PRE 5- 2- 0 6th: Frazier CM 2- 3- 0 7th: Marshall CHE 4- 2- 0 8th: Jones WY2 3- 3- 0 | Weight: 275
2nd: McGhee JAC 3- 1- 0 3rd: Tyree NIC 4- 1- 0 4th: Adkins LOG 4- 2- 0 5th: Hutchinson HUN 5- 2- 0 6th: Keaton IND 2- 3- 0 7th: Link SS 4- 2- 0 8th: King GAL 3- 3- 0 |
Match: 590 Wt: 103 Bartrug STM def Snuffer IN2 by MajorDec 10-2 Pts: 3.0
Match: 594 Wt: 112 Allen WRT def Pernell HOV by Fall 1:38 Pts: 4.0
Match: 598 Wt: 119 Conley IND def Griffin NIC by MajorDec 10-2 Pts: 3.0
Match: 602 Wt: 125 Creamer NIT def Dye WRT by Decision 9-7 Pts: 2.0
Match: 606 Wt: 130 Nott PP def Short NIC by Decision 5-2 Pts: 2.0
Match: 610 Wt: 135 Casto NIT def Matson RVS by Decision 2-0 Pts: 2.0
Match: 614 Wt: 140 Pumphrey PP def Bonecutter PP2 by TechFall 5:30 Pts: 3.5
Match: 618 Wt: 145 Tanski RVS def McGhee NIT by Disqual FMC Pts: 4.0
Match: 622 Wt: 152 Seckman WIL def Evans WW by Decision 7-1 Pts: 2.0
Match: 626 Wt: 160 Louderman WIL def Nelson HUN by Decision 3-2 Pts: 2.0
Match: 630 Wt: 171 Knapp WIL def McKee RVS by Decision 6-3 Pts: 2.0
Match: 634 Wt: 189 Carr PP def Emerson CM by MajorDec 12-0 Pts: 3.0
Match: 638 Wt: 215 Francis PRE def Frazier CM by Forfeit Pts: 4.0
Match: 642 Wt: 275 Hutchinson HUN def Keaton IND by Forfeit Pts: 4.0
Match: 589 Wt: 103 Blake IND def Dye WRT by Forfeit Pts: 3.0
Match: 593 Wt: 112 Davis SS def Stapleton RV by Fall 4:12 Pts: 3.0
Match: 597 Wt: 119 Fullen HUN def Hardy CHE by Decision 3-0 Pts: 1.0
Match: 601 Wt: 125 Bailes NIC def Mills IND by Decision 4-2 Pts: 1.0
Match: 605 Wt: 130 Tracewill WIL def Burger WW by Decision 6-5 Pts: 1.0
Match: 609 Wt: 135 Meyers RS2 def Shrewsbury WYE by Decision 6-5 Pts: 1.0
Match: 613 Wt: 140 Keiper NIC def Griey RVS by Default Pts: 3.0
Match: 617 Wt: 145 Morris HOV def Kirby LIB by Forfeit Pts: 3.0
Match: 621 Wt: 152 Kinder CHE def Chaney HUN by Decision 9-5 Pts: 1.0
Match: 625 Wt: 160 Rhodes IND def Leslie WIN by Fall 1:59 Pts: 3.0
Match: 629 Wt: 171 Carr PP def McDougal SS by MajorDec 10-1 Pts: 2.0
Match: 633 Wt: 189 Orlent RVS def Rector HOV by Fall 2:44 Pts: 3.0
Match: 637 Wt: 215 Marshall CHE def Jones WY2 by Forfeit Pts: 3.0
Match: 641 Wt: 275 Link SS def King GAL by Fall 3:38 Pts: 3.0
Championship First Round
Match: 18 Wt: 112 Wagner RVS def Sickles JAC by Decision 13-11 Pts: 2.0
Match: 23 Wt: 112 Ward WW def Davis RV2 by Fall 3:45 Pts: 4.0
Match: 26 Wt: 112 Wadsworth NIC def Hill JA2 by Fall 3:35 Pts: 4.0
Match: 31 Wt: 112 Davis SS def Pullins GAL by Fall 1:32 Pts: 4.0
Match: 34 Wt: 119 Semipole SS def Johnson ASH by Fall :28 Pts: 4.0
Match: 38 Wt: 119 Mann GRE def Yurick WW by Fall :41 Pts: 4.0
Match: 39 Wt: 119 Elder WIL def Duncan LOG by Fall 5:47 Pts: 4.0
Match: 42 Wt: 119 PALVIK IN2 def FRANCIS WYE by Fall 1:10 Pts: 4.0
Match: 43 Wt: 119 MCCOY JAC def BUTLER WIN by MajorDec 14-5 Pts: 3.0
Match: 47 Wt: 119 Pennington CH2 def Scarboro LIB by Decision 10-4 Pts: 2.0
Match: 50 Wt: 125 Binder RVS def McGuire PRE by Fall :35 Pts: 4.0
Match: 55 Wt: 125 Hawrylak WIN def McCoy LOG by Fall 1:20 Pts: 4.0
Match: 58 Wt: 125 Sabonya CM def Groves WI2 by Fall 2:47 Pts: 4.0
Match: 63 Wt: 125 Strong CM2 def Russell GAL by Fall 1:08 Pts: 4.0
Match: 66 Wt: 130 Smith WRT def Longanacre GRE by Fall 4:10 Pts: 4.0
Match: 70 Wt: 130 Smith CHE def King JAC by Decision 7-2 Pts: 2.0
Match: 71 Wt: 130 Brookover WL2 def Holly RV by Fall 4:15 Pts: 4.0
Match: 74 Wt: 130 Martin ASH def May LOG by Fall 1:05 Pts: 4.0
Match: 79 Wt: 130 Haynes NIT def Green GAL by Decision 12-6 Pts: 2.0
Match: 82 Wt: 135 Crouse LIB def Brianard WI2 by Fall 3:34 Pts: 4.0
Match: 83 Wt: 135 Hashman STM def Litterall ASH by Fall 1:10 Pts: 4.0
Match: 84 Wt: 135 Matson RVS def Morrison PP2 by Fall 3:00 Pts: 4.0
Match: 86 Wt: 135 Cornell ST2 def Stephenson NIC by Fall 2:38 Pts: 4.0
Match: 87 Wt: 135 Meyers RS2 def Hargis LOG by Fall 1:40 Pts: 4.0
Match: 90 Wt: 135 Waldeck HUN def Jackson RV by Fall :32 Pts: 4.0
Match: 91 Wt: 135 Rhodes IND def Ratcliff CM by Decision 8-4 Pts: 2.0
Match: 92 Wt: 135 Nott PP def Dills WI2 by Fall :24 Pts: 4.0
Match: 93 Wt: 135 Boyden WW def Hardin WIN by Fall 4:57 Pts: 4.0
Match: 94 Wt: 135 Thorn GRE def Grate GAL by Fall 1:05 Pts: 4.0
Match: 99 Wt: 140 Neel CHE def King GRE by Fall 3:40 Pts: 4.0
Match: 100 Wt: 140 Canthey WYE def Layne ASH by Fall 1:08 Pts: 4.0
Match: 102 Wt: 140 Bennett STM def Stratton LIB by Fall :47 Pts: 4.0
Match: 103 Wt: 140 Patick HUN def Braden RV by TechFall 18-1 Pts: 3.5
Match: 106 Wt: 140 Gilson IND def Darst RV2 by Fall 1:01 Pts: 4.0
Match: 107 Wt: 140 Tomblin JAC def Koins WL2 by Decision 8-2 Pts: 2.0
Match: 109 Wt: 140 Keiper NIC def Hodges WIN by Fall 1:15 Pts: 4.0
Match: 110 Wt: 140 Bonecutter PP2 def Hall GAL by Fall 3:44 Pts: 4.0
Match: 111 Wt: 140 Chapman CM def Betkijian LI2 by Fall 1:42 Pts: 4.0
Match: 114 Wt: 145 Kirby LIB def Berry WL2 by Fall 1:30 Pts: 4.0
Match: 115 Wt: 145 Morris HOV def Miller WRT by Fall :42 Pts: 4.0
Match: 118 Wt: 145 Demarco WIL def Davis GAL by Fall 3:53 Pts: 4.0
Match: 119 Wt: 145 McGhee NIT def Norvell JAC by Fall 1:26 Pts: 4.0
Match: 122 Wt: 145 Meyer HU2 def Xavier PRE by Fall 2:30 Pts: 4.0
Match: 126 Wt: 145 Rushden LOG def Connett GA2 by Fall :32 Pts: 4.0
Match: 127 Wt: 145 Stepp CHE def Barnett RV2 by Fall :53 Pts: 4.0
Match: 134 Wt: 152 Baker NIC def Gyouri SS by Fall 1:32 Pts: 4.0
Match: 135 Wt: 152 Boggess NIT def Longer JAC by Fall 2:17 Pts: 4.0
Match: 138 Wt: 152 Runner WRT def Theyenir RV by Fall 1:16 Pts: 4.0
Match: 139 Wt: 152 Chaney HUN def Wallace WIN by Fall 5:10 Pts: 4.0
Match: 143 Wt: 152 Richards LOG def Miller STM by Decision 9-5 Pts: 2.0
Match: 146 Wt: 160 Hicks STM def Rose RV2 by Fall 3:44 Pts: 4.0
Match: 150 Wt: 160 Scarberry CHE def Sevy SS by Fall 4:52 Pts: 4.0
Match: 151 Wt: 160 Burgess LOG def Lewis LIB by Fall 2:42 Pts: 4.0
Match: 154 Wt: 160 Nelson HUN def White IN2 by Fall 4:25 Pts: 4.0
Match: 155 Wt: 160 Louderman WIL def Sommer JAC by Fall 1:00 Pts: 4.0
Match: 162 Wt: 171 Webber WRT def Pauge PP2 by Fall 2:56 Pts: 4.0
Match: 166 Wt: 171 McDougal SS def Sheppard ASH by Fall 1:40 Pts: 4.0
Match: 167 Wt: 171 Davidson RV def Adkins STM by Fall 2:21 Pts: 4.0
Match: 170 Wt: 171 Daniels JAC def Caldwell LOG by Fall 1:58 Pts: 4.0
Match: 171 Wt: 171 Sparks WIN def Betkijian LIB by Fall 1:48 Pts: 4.0
Match: 178 Wt: 189 Ferguson CHE def Spurlock PP2 by Fall 3:34 Pts: 4.0
Match: 182 Wt: 189 Jacobs WIN def Hall PRE by Fall 1:23 Pts: 4.0
Match: 183 Wt: 189 Orlent RVS def Simmerling JAC by MajorDec 16-2 Pts: 3.0
Match: 191 Wt: 189 Perez ASH def Miller RV2 by Fall 1:11 Pts: 4.0
Match: 194 Wt: 215 Ramey PP def Weaver IN2 by Fall :22 Pts: 4.0
Match: 195 Wt: 215 Marshall CHE def Weakley GRE by Fall 1:37 Pts: 4.0
Match: 196 Wt: 215 Capalido GR2 def Drew JAC by Fall 3:23 Pts: 4.0
Match: 198 Wt: 215 Bishop HO2 def Sands GAL by Fall 3:15 Pts: 4.0
Match: 199 Wt: 215 Watts RV def Patterson WRT by Fall 1:18 Pts: 4.0
Match: 202 Wt: 215 Slone GA2 def Kincaid SS by Fall 3:15 Pts: 4.0
Match: 203 Wt: 215 Keiper NIC def Woodall RV2 by Fall :55 Pts: 4.0
Match: 204 Wt: 215 Jones WY2 def Cecil STM by Default injury Pts: 4.0
Match: 205 Wt: 215 Francis PRE def Dixon WW by Fall :59 Pts: 4.0
Match: 206 Wt: 215 Clark ASH def Williams IND by Fall 1:29 Pts: 4.0
Match: 207 Wt: 215 Stuppreckl RVS def Stover LI2 by Fall :36 Pts: 4.0
Match: 210 Wt: 275 Link SS def Hammond RV2 by Fall 3:48 Pts: 4.0
Match: 211 Wt: 275 Scott PRE def Loar ST2 by Fall :22 Pts: 4.0
Match: 214 Wt: 275 Hutchinson HUN def Harrison LI2 by Fall 5:55 Pts: 4.0
Match: 215 Wt: 275 Hayes ASH def Whitlock IN2 by Fall 2:20 Pts: 4.0
Match: 218 Wt: 275 Riche RV def Stanley CM2 by Fall :27 Pts: 4.0
Match: 219 Wt: 275 Northop STM def Burns GRE by Decision 8-4 Pts: 2.0
Match: 223 Wt: 275 King GAL def Dobbins LIB by Fall 1:28 Pts: 4.0
Championship Second Round
Match: 225 Wt: 103 Frerichs NIT def Brown WIN by Fall :47 Pts: 4.0
Match: 227 Wt: 103 Greig RVS def Jenkins CHE by Fall 4:28 Pts: 4.0
Match: 228 Wt: 103 Dye WRT def Childers CM by MajorDec 15-3 Pts: 3.0
Match: 229 Wt: 103 Riner HUN def Merola GAL by Fall 1:34 Pts: 4.0
Match: 230 Wt: 103 Bartrug STM def Stepp JAC by Fall 1:04 Pts: 4.0
Match: 231 Wt: 103 Biddle WIL def Hawkins LIB by Fall 1:10 Pts: 4.0
Match: 232 Wt: 103 Blake IND def Neece LOG by Fall :32 Pts: 4.0
Match: 233 Wt: 112 Easter NIT def Wagner RVS by Fall 2:13 Pts: 6.0
Match: 234 Wt: 112 Clay PR2 def Morgan CM by Fall 1;50 Pts: 6.0
Match: 235 Wt: 112 Chaffins PRE def Thorn WYE by Fall :23 Pts: 6.0
Match: 236 Wt: 112 Ray HUN def Ward WW by Fall 4:53 Pts: 6.0
Match: 237 Wt: 112 Allen WRT def Wadsworth NIC by Fall 3:25 Pts: 6.0
Match: 238 Wt: 112 Pernell HOV def Robbins CHE by Fall 3:59 Pts: 6.0
Match: 239 Wt: 112 Stapleton RV def Boggs LIB by Fall 3:05 Pts: 6.0
Match: 240 Wt: 112 Biddle WIL def Davis SS by Fall 5;00 Pts: 6.0
Match: 241 Wt: 119 Stanley CM def Semipole SS by Fall 1:23 Pts: 6.0
Match: 242 Wt: 119 Conley IND def Hardy CHE by Decision 13-7 Pts: 4.0
Match: 243 Wt: 119 Fullen HUN def Mann GRE by Fall 1;52 Pts: 6.0
Match: 244 Wt: 119 Elder WIL def Griffin NIC by Fall 2:48 Pts: 4.0
Match: 245 Wt: 119 Dye WRT def PALVIK IN2 by Fall 1;09 Pts: 6.0
Match: 246 Wt: 119 Stricker HOV def MCCOY JAC by Fall ;45 Pts: 6.0
Match: 247 Wt: 119 McCoy PP def Parsons GAL by Decision 9-3 Pts: 4.0
Match: 248 Wt: 119 Lakia RVS def Pennington CH2 by Fall :47 Pts: 6.0
Match: 249 Wt: 125 Barrett HUN def Binder RVS by Fall 3:03 Pts: 6.0
Match: 250 Wt: 125 Mills IND def Daniels LIB by Decision 6-2 Pts: 4.0
Match: 251 Wt: 125 Rice RV def McGraw WYE by Fall :22 Pts: 6.0
Match: 252 Wt: 125 Hawrylak WIN def Dye WRT by Decision 10-8 Pts: 2.0
Match: 253 Wt: 125 Haddox WIL def Sabonya CM by MajorDec 18-4 Pts: 5.0
Match: 254 Wt: 125 Collins CHE def Creamer NIT by Fall 3:52 Pts: 6.0
Match: 255 Wt: 125 Bailes NIC def Barger JAC by Decision 5-0 Pts: 4.0
Match: 256 Wt: 125 Duncan PP def Strong CM2 by Fall 3:49 Pts: 6.0
Match: 257 Wt: 130 Williams HUN def Smith WRT by Fall 1:59 Pts: 6.0
Match: 258 Wt: 130 Short NIC def Burger WW by Fall 4:57 Pts: 6.0
Match: 259 Wt: 130 Botkin HOV def Smith CHE by MajorDec 12-0 Pts: 5.0
Match: 260 Wt: 130 Lynch SS def Brookover WL2 by MajorDec 14-6 Pts: 5.0
Match: 261 Wt: 130 Lakia RVS def Martin ASH by Fall 1:21 Pts: 6.0
Match: 262 Wt: 130 Nott PP def Tracewill WIL by Decision 5-3 Pts: 4.0
Match: 263 Wt: 130 Everett STM def Russell PP2 by Fall 5:50 Pts: 6.0
Match: 264 Wt: 130 Gibbs CM def Haynes NIT by Fall 1:51 Pts: 6.0
Match: 265 Wt: 135 Lane HOV def Crouse LIB by Fall 1:55 Pts: 6.0
Match: 266 Wt: 135 Matson RVS def Hashman STM by Decision 16-11 Pts: 2.0
Match: 267 Wt: 135 Casto NIT def Cornell ST2 by Fall 1:49 Pts: 6.0
Match: 268 Wt: 135 Shrewsbury WYE def Meyers RS2 by Decision 9-6 Pts: 4.0
Match: 269 Wt: 135 Smith WIL def Waldeck HUN by Fall 1:00 Pts: 6.0
Match: 270 Wt: 135 Nott PP def Rhodes IND by Fall :39 Pts: 4.0
Match: 271 Wt: 135 Boyden WW def Thorn GRE by Decision 12-10 Pts: 2.0
Match: 272 Wt: 135 Ferris JAC def Miller WRT by Fall 1:41 Pts: 6.0
Match: 273 Wt: 140 Ripley NIT def Jervis PRE by Fall 1:45 Pts: 6.0
Match: 274 Wt: 140 Neel CHE def Canthey WYE by MajorDec 12-3 Pts: 3.0
Match: 275 Wt: 140 Griey RVS def Bennett STM by Fall 3:03 Pts: 6.0
Match: 276 Wt: 140 Westbrook WIL def Patick HUN by Fall 1:07 Pts: 6.0
Match: 277 Wt: 140 Pumphrey PP def Gilson IND by TechFall 5:57 Pts: 5.5
Match: 278 Wt: 140 Carnifax HOV def Tomblin JAC by Fall 1:41 Pts: 6.0
Match: 279 Wt: 140 Keiper NIC def Bonecutter PP2 by Fall 5:09 Pts: 4.0
Match: 280 Wt: 140 Dennis WRT def Chapman CM by Fall 5:45 Pts: 6.0
Match: 281 Wt: 145 Mays HUN def Kirby LIB by Fall 1:06 Pts: 6.0
Match: 282 Wt: 145 Morris HOV def Workman GRE by Fall 2:42 Pts: 4.0
Match: 283 Wt: 145 Tanski RVS def Demarco WIL by Fall 4:18 Pts: 6.0
Match: 284 Wt: 145 McGhee NIT def Childers STM by Fall 2:56 Pts: 4.0
Match: 285 Wt: 145 DeWeese PP def Meyer HU2 by Fall 5:40 Pts: 6.0
Match: 286 Wt: 145 Edwards RV def Matheny LI2 by Fall :21 Pts: 6.0
Match: 287 Wt: 145 Rushden LOG def Smith NIC by Fall 5:15 Pts: 4.0
Match: 288 Wt: 145 Wood IND def Stepp CHE by Fall 3:34 Pts: 6.0
Match: 289 Wt: 152 Seckman WIL def Carico LIB by Fall 3:17 Pts: 6.0
Match: 290 Wt: 152 Evans WW def Shrewsbury WYE by TechFall 16-0 Pts: 5.5
Match: 291 Wt: 152 Miller WRT def Baker NIC by Fall 1:42 Pts: 6.0
Match: 292 Wt: 152 Grieg RVS def Boggess NIT by Fall 1:16 Pts: 6.0
Match: 293 Wt: 152 Bolen IND def Runner WRT by Fall 2:22 Pts: 6.0
Match: 294 Wt: 152 Warner PP def Chaney HUN by Decision 4-3 Pts: 4.0
Match: 295 Wt: 152 Kinder CHE def Reed GAL by Decision 9-5 Pts: 4.0
Match: 296 Wt: 152 Staley HOV def Richards LOG by Fall 1:04 Pts: 6.0
Match: 297 Wt: 160 Bonecutter PP def Hicks STM by Fall :49 Pts: 6.0
Match: 298 Wt: 160 Stienburge RVS def Leslie WIN by Fall 3:17 Pts: 6.0
Match: 299 Wt: 160 Conn HOV def Scarberry CHE by Fall 1:14 Pts: 6.0
Match: 300 Wt: 160 Rhodes IND def Burgess LOG by Fall 5:10 Pts: 6.0
Match: 301 Wt: 160 Nelson HUN def McCutcheon NIC by Fall 4:23 Pts: 4.0
Match: 302 Wt: 160 Louderman WIL def Lott WRT by Fall :46 Pts: 4.0
Match: 303 Wt: 160 Good WW def Evans GRE by Fall 3:59 Pts: 6.0
Match: 304 Wt: 160 Diamond CM def Norman ASH by Fall 1:21 Pts: 6.0
Match: 305 Wt: 171 Thomas HUN def Webber WRT by Default injury Pts: 6.0
Match: 306 Wt: 171 Knapp WIL def McKee RVS by Decision 4-2 Pts: 4.0
Match: 307 Wt: 171 Carr PP def McDougal SS by Fall 2:42 Pts: 6.0
Match: 308 Wt: 171 Joplin HOV def Davidson RV by Fall 1:22 Pts: 6.0
Match: 309 Wt: 171 Brown IND def Daniels JAC by Fall :19 Pts: 6.0
Match: 310 Wt: 171 Jordan CM def Sparks WIN by Fall 5:15 Pts: 6.0
Match: 311 Wt: 171 McDonald CHE def Tet PRE by Fall 1:00 Pts: 6.0
Match: 312 Wt: 171 Merola GAL def Hopkins RV2 by Fall :29 Pts: 6.0
Match: 313 Wt: 189 Key NIC def Ferguson CHE by Fall 2:58 Pts: 6.0
Match: 314 Wt: 189 Rector HOV def Emerson CM by Decision 17-13 Pts: 4.0
Match: 315 Wt: 189 Carr PP def Jacobs WIN by Fall 1:39 Pts: 6.0
Match: 316 Wt: 189 Delebreau WIL def Orlent RVS by Decision 8-3 Pts: 4.0
Match: 317 Wt: 189 Hashman STM def Price CH2 by Fall :29 Pts: 6.0
Match: 318 Wt: 189 Wood GAL def Carver SS by Fall 1:40 Pts: 6.0
Match: 319 Wt: 189 Palacias GRE def Doles RV by Forfeit Pts: 6.0
Match: 320 Wt: 189 Moyer IND def Perez ASH by Fall 5:47 Pts: 6.0
Match: 321 Wt: 215 Hastings HUN def Ramey PP by Fall 3:28 Pts: 6.0
Match: 322 Wt: 215 Marshall CHE def Capalido GR2 by Fall 1:01 Pts: 4.0
Match: 323 Wt: 215 McNeely WYE def Bishop HO2 by Fall 1:00 Pts: 6.0
Match: 324 Wt: 215 Stover LIB def Watts RV by Fall :15 Pts: 6.0
Match: 325 Wt: 215 Moales HOV def Slone GA2 by Fall :43 Pts: 6.0
Match: 326 Wt: 215 Jones WY2 def Keiper NIC by Decision Pts: 2.0
Match: 327 Wt: 215 Francis PRE def Clark ASH by Fall 2:33 Pts: 4.0
Match: 328 Wt: 215 Frazier CM def Stuppreckl RVS by Fall 1:56 Pts: 6.0
Match: 329 Wt: 275 Wellman CM def Link SS by Fall 1:15 Pts: 6.0
Match: 330 Wt: 275 Doolittle GAL def Scott PRE by Fall 3:45 Pts: 6.0
Match: 331 Wt: 275 Tyree NIC def Hutchinson HUN by Disqual ot-0-0 Pts: 6.0
Match: 332 Wt: 275 Adkins LOG def Hayes ASH by Fall :53 Pts: 6.0
Match: 333 Wt: 275 Keaton IND def Riche RV by Fall 1:49 Pts: 6.0
Match: 334 Wt: 275 Lowe WRT def Northop STM by Fall 2:29 Pts: 6.0
Match: 335 Wt: 275 McGhee JAC def Amos WI2 by Fall 1:18 Pts: 6.0
Match: 336 Wt: 275 Clay HOV def King GAL by Fall :50 Pts: 6.0
Consolation First Round
Match: 338 Wt: 103 Jenkins CHE def Childers CM by Fall 3:36 Pts: 3.0
Match: 339 Wt: 103 Stepp JAC def Merola GAL by Fall :12 Pts: 3.0
Match: 340 Wt: 103 Neece LOG def Hawkins LIB by Decision 5-4 Pts: 1.0
Match: 341 Wt: 112 Wagner RVS def Morgan CM by Forfeit Pts: 3.0
Match: 342 Wt: 112 Ward WW def Thorn WYE by Fall 1:41 Pts: 3.0
Match: 343 Wt: 112 Robbins CHE def Wadsworth NIC by Fall 1:06 Pts: 3.0
Match: 344 Wt: 112 Davis SS def Boggs LIB by Fall :13 Pts: 3.0
Match: 345 Wt: 119 Hardy CHE def Semipole SS by Fall :46 Pts: 3.0
Match: 346 Wt: 119 Griffin NIC def Mann GRE by Fall :49 Pts: 3.0
Match: 347 Wt: 119 MCCOY JAC def PALVIK IN2 by Fall 2:34 Pts: 3.0
Match: 348 Wt: 119 Parsons GAL def Pennington CH2 by Fall :32 Pts: 3.0
Match: 349 Wt: 125 Binder RVS def Daniels LIB by MajorDec 15-5 Pts: 2.0
Match: 350 Wt: 125 Dye WRT def McGraw WYE by Fall 1:04 Pts: 3.0
Match: 351 Wt: 125 Creamer NIT def Sabonya CM by Fall 2:12 Pts: 3.0
Match: 352 Wt: 125 Barger JAC def Strong CM2 by Decision 17-13 Pts: 1.0
Match: 353 Wt: 130 Burger WW def Smith WRT by MajorDec 11-2 Pts: 2.0
Match: 354 Wt: 130 Brookover WL2 def Smith CHE by Decision 3-0 Pts: 1.0
Match: 355 Wt: 130 Tracewill WIL def Martin ASH by Fall 1:35 Pts: 3.0
Match: 356 Wt: 130 Russell PP2 def Haynes NIT by Fall :52 Pts: 3.0
Match: 357 Wt: 135 Hashman STM def Crouse LIB by Fall 1:39 Pts: 3.0
Match: 358 Wt: 135 Meyers RS2 def Cornell ST2 by Fall 1:55 Pts: 3.0
Match: 359 Wt: 135 Waldeck HUN def Rhodes IND by Decision 4-2 Pts: 1.0
Match: 360 Wt: 135 Thorn GRE def Miller WRT by Fall :35 Pts: 3.0
Match: 361 Wt: 140 Canthey WYE def Jervis PRE by Fall :41 Pts: 3.0
Match: 362 Wt: 140 Patick HUN def Bennett STM by Decision 6-3 Pts: 1.0
Match: 363 Wt: 140 Gilson IND def Tomblin JAC by Fall 1:13 Pts: 3.0
Match: 364 Wt: 140 Bonecutter PP2 def Chapman CM by Fall :18 Pts: 3.0
Match: 365 Wt: 145 Kirby LIB def Workman GRE by MajorDec 12-1 Pts: 2.0
Match: 366 Wt: 145 Childers STM def Demarco WIL by Fall 3:24 Pts: 3.0
Match: 367 Wt: 145 Meyer HU2 def Matheny LI2 by Decision 5-1 Pts: 1.0
Match: 368 Wt: 145 Smith NIC def Stepp CHE by Fall 1:17 Pts: 3.0
Match: 369 Wt: 152 Carico LIB def Shrewsbury WYE by Fall 2:21 Pts: 3.0
Match: 370 Wt: 152 Boggess NIT def Baker NIC by Forfeit Pts: 3.0
Match: 371 Wt: 152 Chaney HUN def Runner WRT by Fall 4:26 Pts: 3.0
Match: 372 Wt: 152 Richards LOG def Reed GAL by Decision 13-8 Pts: 1.0
Match: 373 Wt: 160 Leslie WIN def Hicks STM by Fall 4:33 Pts: 3.0
Match: 374 Wt: 160 Burgess LOG def Scarberry CHE by Fall 1:31 Pts: 3.0
Match: 375 Wt: 160 Lott WRT def McCutcheon NIC by Fall 2:29 Pts: 3.0
Match: 376 Wt: 160 Evans GRE def Norman ASH by Fall :52 Pts: 3.0
Match: 377 Wt: 171 McKee RVS def Webber WRT by MajorDec 10-2 Pts: 2.0
Match: 378 Wt: 171 McDougal SS def Davidson RV by Fall :40 Pts: 3.0
Match: 379 Wt: 171 Daniels JAC def Sparks WIN by Decision 8-3 Pts: 1.0
Match: 380 Wt: 171 Tet PRE def Hopkins RV2 by Fall 1:44 Pts: 3.0
Match: 381 Wt: 189 Emerson CM def Ferguson CHE by Decision 3-2 Pts: 1.0
Match: 382 Wt: 189 Orlent RVS def Jacobs WIN by Fall :47 Pts: 3.0
Match: 383 Wt: 189 Price CH2 def Carver SS by Decision 7-3 Pts: 1.0
Match: 384 Wt: 189 Perez ASH def Forfeit by Forfeit Pts: 3.0
Match: 385 Wt: 215 Ramey PP def Capalido GR2 by Fall 1:39 Pts: 3.0
Match: 386 Wt: 215 Bishop HO2 def Watts RV by Fall :35 Pts: 3.0
Match: 387 Wt: 215 Keiper NIC def Slone GA2 by Forfeit Pts: 3.0
Match: 388 Wt: 215 Stuppreckl RVS def Clark ASH by Decision 7-4 Pts: 1.0
Match: 389 Wt: 275 Link SS def Scott PRE by Fall 2:46 Pts: 3.0
Match: 390 Wt: 275 Hutchinson HUN def Hayes ASH by Decision 4-0 Pts: 1.0
Match: 391 Wt: 275 Riche RV def Northop STM by Fall 1:24 Pts: 3.0
Match: 392 Wt: 275 King GAL def Amos WI2 by Fall 1:31 Pts: 3.0
Championship Quarterfinals
Match: 393 Wt: 103 Frerichs NIT def Snuffer IN2 by Fall 4:42 Pts: 7.0
Match: 394 Wt: 103 Greig RVS def Dye WRT by Decision 3-0 Pts: 5.0
Match: 395 Wt: 103 Riner HUN def Bartrug STM by Fall 1:11 Pts: 7.0
Match: 396 Wt: 103 Biddle WIL def Blake IND by Decision 6-4 Pts: 5.0
Match: 397 Wt: 112 Easter NIT def Clay PR2 by Fall 1:35 Pts: 7.0
Match: 398 Wt: 112 Chaffins PRE def Ray HUN by Decision 1-0 Pts: 5.0
Match: 399 Wt: 112 Allen WRT def Pernell HOV by Fall 5:19 Pts: 7.0
Match: 400 Wt: 112 Biddle WIL def Stapleton RV by Fall 2:45 Pts: 7.0
Match: 401 Wt: 119 Stanley CM def Conley IND by Fall 4:30 Pts: 7.0
Match: 402 Wt: 119 Elder WIL def Fullen HUN by MajorDec 13-4 Pts: 6.0
Match: 403 Wt: 119 Dye WRT def Stricker HOV by Decision 6-0 Pts: 5.0
Match: 404 Wt: 119 Lakia RVS def McCoy PP by MajorDec 13-0 Pts: 6.0
Match: 405 Wt: 125 Barrett HUN def Mills IND by TechFall 16-0 Pts: 6.5
Match: 406 Wt: 125 Hawrylak WIN def Rice RV by Fall 1:38 Pts: 7.0
Match: 407 Wt: 125 Haddox WIL def Collins CHE by TechFall 20-4 Pts: 6.5
Match: 408 Wt: 125 Duncan PP def Bailes NIC by MajorDec 13-2 Pts: 6.0
Match: 409 Wt: 130 Williams HUN def Short NIC by Fall 1:15 Pts: 7.0
Match: 410 Wt: 130 Lynch SS def Botkin HOV by Decision 11-9 Pts: 5.0
Match: 411 Wt: 130 Lakia RVS def Nott PP by Fall 3:09 Pts: 7.0
Match: 412 Wt: 130 Gibbs CM def Everett STM by MajorDec 13-1 Pts: 6.0
Match: 413 Wt: 135 Lane HOV def Matson RVS by MajorDec 11-3 Pts: 6.0
Match: 414 Wt: 135 Casto NIT def Shrewsbury WYE by MajorDec 10-0 Pts: 6.0
Match: 415 Wt: 135 Smith WIL def Nott PP by Fall 4:40 Pts: 7.0
Match: 416 Wt: 135 Ferris JAC def Boyden WW by TechFall 21-4 Pts: 6.5
Match: 417 Wt: 140 Ripley NIT def Neel CHE by Fall 3:15 Pts: 7.0
Match: 418 Wt: 140 Westbrook WIL def Griey RVS by Decision 6-0 Pts: 5.0
Match: 419 Wt: 140 Carnifax HOV def Pumphrey PP by Decision 10-8 Pts: 5.0
Match: 420 Wt: 140 Dennis WRT def Keiper NIC by Fall :56 Pts: 7.0
Match: 421 Wt: 145 Mays HUN def Morris HOV by Fall :32 Pts: 7.0
Match: 422 Wt: 145 McGhee NIT def Tanski RVS by Decision 8-6 Pts: 5.0
Match: 423 Wt: 145 DeWeese PP def Edwards RV by Decision 8-2 Pts: 5.0
Match: 424 Wt: 145 Wood IND def Rushden LOG by Fall 1:22 Pts: 7.0
Match: 425 Wt: 152 Evans WW def Seckman WIL by Decision 5-2 Pts: 5.0
Match: 426 Wt: 152 Grieg RVS def Miller WRT by Decision 7-2 Pts: 5.0
Match: 427 Wt: 152 Bolen IND def Warner PP by Fall 1:41 Pts: 7.0
Match: 428 Wt: 152 Staley HOV def Kinder CHE by Fall 3:48 Pts: 7.0
Match: 429 Wt: 160 Bonecutter PP def Stienburge RVS by Fall 5:26 Pts: 7.0
Match: 430 Wt: 160 Conn HOV def Rhodes IND by Fall 5:21 Pts: 7.0
Match: 431 Wt: 160 Louderman WIL def Nelson HUN by Decision 11-6 Pts: 5.0
Match: 432 Wt: 160 Diamond CM def Good WW by Fall 3:04 Pts: 7.0
Match: 433 Wt: 171 Thomas HUN def Knapp WIL by Fall 5:32 Pts: 7.0
Match: 434 Wt: 171 Joplin HOV def Carr PP by Fall 5:27 Pts: 7.0
Match: 435 Wt: 171 Brown IND def Jordan CM by Fall 1:47 Pts: 7.0
Match: 436 Wt: 171 Merola GAL def McDonald CHE by Fall 2:04 Pts: 7.0
Match: 437 Wt: 189 Key NIC def Rector HOV by Decision 5-2 Pts: 5.0
Match: 438 Wt: 189 Delebreau WIL def Carr PP by Decision 4-2 Pts: 5.0
Match: 439 Wt: 189 Hashman STM def Wood GAL by Fall 3:49 Pts: 7.0
Match: 440 Wt: 189 Moyer IND def Palacias GRE by TechFall 21-5 Pts: 6.5
Match: 441 Wt: 215 Hastings HUN def Marshall CHE by Fall :21 Pts: 7.0
Match: 442 Wt: 215 Stover LIB def McNeely WYE by Fall 3:04 Pts: 7.0
Match: 443 Wt: 215 Moales HOV def Jones WY2 by Fall 1:22 Pts: 7.0
Match: 444 Wt: 215 Frazier CM def Francis PRE by Decision OT 8-6 Pts: 5.0
Match: 445 Wt: 275 Wellman CM def Doolittle GAL by Fall 5:33 Pts: 7.0
Match: 446 Wt: 275 Tyree NIC def Adkins LOG by Decision 4-2 Pts: 5.0
Match: 447 Wt: 275 Keaton IND def Lowe WRT by Fall :34 Pts: 7.0
Match: 448 Wt: 275 McGhee JAC def Clay HOV by Fall 2:24 Pts: 7.0
Consolation Second Round
Match: 449 Wt: 103 Blake IND def Brown WIN by Fall :49 Pts: 4.0
Match: 450 Wt: 103 Bartrug STM def Jenkins CHE by Fall :36 Pts: 4.0
Match: 451 Wt: 103 Dye WRT def Stepp JAC by Decision 5-0 Pts: 2.0
Match: 452 Wt: 103 Snuffer IN2 def Neece LOG by Fall :28 Pts: 4.0
Match: 453 Wt: 112 Stapleton RV def Wagner RVS by Fall :47 Pts: 4.0
Match: 454 Wt: 112 Pernell HOV def Ward WW by Fall 4:19 Pts: 4.0
Match: 455 Wt: 112 Ray HUN def Robbins CHE by Fall 2:47 Pts: 4.0
Match: 456 Wt: 112 Davis SS def Clay PR2 by Fall 1:32 Pts: 4.0
Match: 457 Wt: 119 Hardy CHE def McCoy PP by Decision 9-4 Pts: 2.0
Match: 458 Wt: 119 Griffin NIC def Stricker HOV by Decision 6-3 Pts: 2.0
Match: 459 Wt: 119 Fullen HUN def MCCOY JAC by Fall 3:46 Pts: 4.0
Match: 460 Wt: 119 Conley IND def Parsons GAL by Fall 2:37 Pts: 4.0
Match: 461 Wt: 125 Bailes NIC def Binder RVS by Decision 8-2 Pts: 2.0
Match: 462 Wt: 125 Dye WRT def Collins CHE by Fall 4:45 Pts: 4.0
Match: 463 Wt: 125 Creamer NIT def Rice RV by Fall :11 Pts: 4.0
Match: 464 Wt: 125 Mills IND def Barger JAC by MajorDec 8-0 Pts: 3.0
Match: 465 Wt: 130 Burger WW def Everett STM by MajorDec 9-1 Pts: 3.0
Match: 466 Wt: 130 Nott PP def Brookover WL2 by Fall :20 Pts: 4.0
Match: 467 Wt: 130 Tracewill WIL def Botkin HOV by Decision 3-2 Pts: 2.0
Match: 468 Wt: 130 Short NIC def Russell PP2 by Decision 6-4 Pts: 2.0
Match: 469 Wt: 135 Boyden WW def Hashman STM by MajorDec 19-3 Pts: 3.0
Match: 470 Wt: 135 Meyers RS2 def Nott PP by Fall 2:45 Pts: 4.0
Match: 471 Wt: 135 Shrewsbury WYE def Waldeck HUN by MajorDec 12-3 Pts: 3.0
Match: 472 Wt: 135 Matson RVS def Thorn GRE by Decision 6-4 Pts: 2.0
Match: 473 Wt: 140 Keiper NIC def Canthey WYE by Decision 6-4 Pts: 2.0
Match: 474 Wt: 140 Pumphrey PP def Patick HUN by Fall 2:17 Pts: 4.0
Match: 475 Wt: 140 Griey RVS def Gilson IND by MajorDec 8-0 Pts: 3.0
Match: 476 Wt: 140 Bonecutter PP2 def Neel CHE by Fall 2:35 Pts: 4.0
Match: 477 Wt: 145 Kirby LIB def Rushden LOG by Decision 14-8 Pts: 2.0
Match: 478 Wt: 145 Childers STM def Edwards RV by Decision 6-2 Pts: 2.0
Match: 479 Wt: 145 Tanski RVS def Meyer HU2 by Fall :25 Pts: 4.0
Match: 480 Wt: 145 Morris HOV def Smith NIC by Fall 1:57 Pts: 4.0
Match: 481 Wt: 152 Kinder CHE def Carico LIB by MajorDec 16-5 Pts: 3.0
Match: 482 Wt: 152 Warner PP def Boggess NIT by MajorDec 9-1 Pts: 3.0
Match: 483 Wt: 152 Chaney HUN def Miller WRT by Decision 10-6 Pts: 2.0
Match: 484 Wt: 152 Seckman WIL def Richards LOG by Fall 1:24 Pts: 4.0
Match: 485 Wt: 160 Leslie WIN def Good WW by Decision 5-3 Pts: 2.0
Match: 486 Wt: 160 Nelson HUN def Burgess LOG by Decision 12-6 Pts: 2.0
Match: 487 Wt: 160 Rhodes IND def Lott WRT by Fall :49 Pts: 4.0
Match: 488 Wt: 160 Stienburge RVS def Evans GRE by Fall 3:15 Pts: 4.0
Match: 489 Wt: 171 McKee RVS def McDonald CHE by Fall 4:49 Pts: 4.0
Match: 490 Wt: 171 McDougal SS def Jordan CM by Forfeit Pts: 4.0
Match: 491 Wt: 171 Carr PP def Daniels JAC by Decision 9-3 Pts: 2.0
Match: 492 Wt: 171 Knapp WIL def Tet PRE by Fall 1:38 Pts: 4.0
Match: 493 Wt: 189 Emerson CM def Palacias GRE by Fall :56 Pts: 4.0
Match: 494 Wt: 189 Orlent RVS def Wood GAL by Fall :48 Pts: 4.0
Match: 495 Wt: 189 Carr PP def Price CH2 by Fall :33 Pts: 4.0
Match: 496 Wt: 189 Rector HOV def Perez ASH by Fall 2:17 Pts: 4.0
Match: 497 Wt: 215 Francis PRE def Ramey PP by Fall 4:08 Pts: 4.0
Match: 498 Wt: 215 Jones WY2 def Bishop HO2 by Decision 11-9 Pts: 2.0
Match: 499 Wt: 215 McNeely WYE def Keiper NIC by Fall 1:32 Pts: 4.0
Match: 500 Wt: 215 Marshall CHE def Stuppreckl RVS by Fall 2:19 Pts: 4.0
Match: 501 Wt: 275 Link SS def Clay HOV by Forfeit Pts: 4.0
Match: 502 Wt: 275 Hutchinson HUN def Lowe WRT by Decision 8-3 Pts: 2.0
Match: 503 Wt: 275 Adkins LOG def Riche RV by Fall :57 Pts: 4.0
Match: 504 Wt: 275 King GAL def Doolittle GAL by Forfeit Pts: 4.0
Championship Semifinals
Match: 505 Wt: 103 Frerichs NIT def Greig RVS by Fall 1:54 Pts: 13.0
Match: 506 Wt: 103 Riner HUN def Biddle WIL by Decision 6-1 Pts: 11.0
Match: 507 Wt: 112 Easter NIT def Chaffins PRE by TechFall 21-5 Pts: 12.5
Match: 508 Wt: 112 Biddle WIL def Allen WRT by TechFall 16-0 Pts: 12.5
Match: 509 Wt: 119 Stanley CM def Elder WIL by Fall 1:48 Pts: 13.0
Match: 510 Wt: 119 Lakia RVS def Dye WRT by Fall 2:57 Pts: 13.0
Match: 511 Wt: 125 Barrett HUN def Hawrylak WIN by Fall 1:04 Pts: 13.0
Match: 512 Wt: 125 Duncan PP def Haddox WIL by Decision 6-3 Pts: 11.0
Match: 513 Wt: 130 Williams HUN def Lynch SS by Decision 10-6 Pts: 11.0
Match: 514 Wt: 130 Lakia RVS def Gibbs CM by Decision 3-1 Pts: 11.0
Match: 515 Wt: 135 Lane HOV def Casto NIT by Decision 11-9 Pts: 11.0
Match: 516 Wt: 135 Ferris JAC def Smith WIL by Decision SD 3-3 Pts: 11.0
Match: 517 Wt: 140 Ripley NIT def Westbrook WIL by Decision 11-5 Pts: 11.0
Match: 518 Wt: 140 Dennis WRT def Carnifax HOV by Decision 6-3 Pts: 11.0
Match: 519 Wt: 145 Mays HUN def McGhee NIT by MajorDec 11-2 Pts: 12.0
Match: 520 Wt: 145 Wood IND def DeWeese PP by Decision 7-0 Pts: 11.0
Match: 521 Wt: 152 Grieg RVS def Evans WW by Decision 13-6 Pts: 11.0
Match: 522 Wt: 152 Bolen IND def Staley HOV by Decision 13-11 Pts: 11.0
Match: 523 Wt: 160 Bonecutter PP def Conn HOV by Fall 3:00 Pts: 13.0
Match: 524 Wt: 160 Diamond CM def Louderman WIL by MajorDec 14-3 Pts: 12.0
Match: 525 Wt: 171 Thomas HUN def Joplin HOV by Decision 8-2 Pts: 11.0
Match: 526 Wt: 171 Brown IND def Merola GAL by TechFall 19-2 Pts: 12.5
Match: 527 Wt: 189 Key NIC def Delebreau WIL by Decision 3-0 Pts: 11.0
Match: 528 Wt: 189 Moyer IND def Hashman STM by Fall 2:50 Pts: 13.0
Match: 529 Wt: 215 Hastings HUN def Stover LIB by Decision 14-7 Pts: 11.0
Match: 530 Wt: 215 Moales HOV def Frazier CM by Fall 2:45 Pts: 13.0
Match: 531 Wt: 275 Wellman CM def Tyree NIC by Fall 3:13 Pts: 13.0
Match: 532 Wt: 275 McGhee JAC def Keaton IND by Fall 5:11 Pts: 13.0
Consolation Quarterfinals
Match: 533 Wt: 103 Bartrug STM def Blake IND by Fall 2:20 Pts: 5.0
Match: 534 Wt: 103 Snuffer IN2 def Dye WRT by Decision 8-5 Pts: 3.0
Match: 535 Wt: 112 Pernell HOV def Stapleton RV by Fall 1:23 Pts: 5.0
Match: 536 Wt: 112 Ray HUN def Davis SS by Decision 10-4 Pts: 3.0
Match: 537 Wt: 119 Griffin NIC def Hardy CHE by Decision 3-2 Pts: 3.0
Match: 538 Wt: 119 Conley IND def Fullen HUN by Fall :14 Pts: 5.0
Match: 539 Wt: 125 Dye WRT def Bailes NIC by Fall 3:10 Pts: 5.0
Match: 540 Wt: 125 Creamer NIT def Mills IND by Fall 1:41 Pts: 5.0
Match: 541 Wt: 130 Nott PP def Burger WW by Fall 1:40 Pts: 5.0
Match: 542 Wt: 130 Short NIC def Tracewill WIL by Fall 3:53 Pts: 5.0
Match: 543 Wt: 135 Boyden WW def Meyers RS2 by Fall 4:43 Pts: 5.0
Match: 544 Wt: 135 Matson RVS def Shrewsbury WYE by Decision 9-6 Pts: 3.0
Match: 545 Wt: 140 Pumphrey PP def Keiper NIC by Default injury Pts: 5.0
Match: 546 Wt: 140 Bonecutter PP2 def Griey RVS by Default injury Pts: 5.0
Match: 547 Wt: 145 Childers STM def Kirby LIB by Default injury Pts: 5.0
Match: 548 Wt: 145 Tanski RVS def Morris HOV by Decision 6-2 Pts: 3.0
Match: 549 Wt: 152 Warner PP def Kinder CHE by Decision 6-3 Pts: 3.0
Match: 550 Wt: 152 Seckman WIL def Chaney HUN by Decision 3-2 Pts: 3.0
Match: 551 Wt: 160 Nelson HUN def Leslie WIN by Fall 2:56 Pts: 5.0
Match: 552 Wt: 160 Stienburge RVS def Rhodes IND by Decision 8-2 Pts: 3.0
Match: 553 Wt: 171 McKee RVS def McDougal SS by Decision 8-3 Pts: 3.0
Match: 554 Wt: 171 Knapp WIL def Carr PP by Decision 5-1 Pts: 3.0
Match: 555 Wt: 189 Emerson CM def Orlent RVS by Fall 2:12 Pts: 5.0
Match: 556 Wt: 189 Carr PP def Rector HOV by Fall 5:00 Pts: 5.0
Match: 557 Wt: 215 Francis PRE def Jones WY2 by Fall 4:34 Pts: 5.0
Match: 558 Wt: 215 McNeely WYE def Marshall CHE by Fall 1:19 Pts: 5.0
Match: 559 Wt: 275 Hutchinson HUN def Link SS by Fall 3:26 Pts: 5.0
Match: 560 Wt: 275 Adkins LOG def King GAL by Fall :18 Pts: 5.0
Consolation Semifinals
Match: 561 Wt: 103 Greig RVS def Bartrug STM by Decision 7-5 Pts: 6.0
Match: 562 Wt: 103 Biddle WIL def Snuffer IN2 by MajorDec 14-0 Pts: 3.0
Match: 563 Wt: 112 Chaffins PRE def Pernell HOV by Fall :58 Pts: 8.0
Match: 564 Wt: 112 Ray HUN def Allen WRT by Fall 3:44 Pts: 4.0
Match: 565 Wt: 119 Elder WIL def Griffin NIC by Decision 3-0 Pts: 6.0
Match: 566 Wt: 119 Dye WRT def Conley IND by Fall :48 Pts: 4.0
Match: 567 Wt: 125 Hawrylak WIN def Dye WRT by TechFall 4:24 Pts: 7.5
Match: 568 Wt: 125 Haddox WIL def Creamer NIT by Fall 3:39 Pts: 4.0
Match: 569 Wt: 130 Lynch SS def Nott PP by Fall 5:32 Pts: 8.0
Match: 570 Wt: 130 Gibbs CM def Short NIC by Fall 1:50 Pts: 4.0
Match: 571 Wt: 135 Boyden WW def Casto NIT by Decision 1-0 Pts: 6.0
Match: 572 Wt: 135 Smith WIL def Matson RVS by Decision 2-1 Pts: 2.0
Match: 573 Wt: 140 Westbrook WIL def Pumphrey PP by Decision 5-4 Pts: 6.0
Match: 574 Wt: 140 Carnifax HOV def Bonecutter PP2 by TechFall 4:30 Pts: 3.5
Match: 575 Wt: 145 Childers STM def McGhee NIT by Decision 3-2 Pts: 6.0
Match: 576 Wt: 145 DeWeese PP def Tanski RVS by Decision 5-1 Pts: 2.0
Match: 577 Wt: 152 Warner PP def Evans WW by Decision 7-2 Pts: 6.0
Match: 578 Wt: 152 Staley HOV def Seckman WIL by Decision 3-2 Pts: 2.0
Match: 579 Wt: 160 Conn HOV def Nelson HUN by Fall :27 Pts: 8.0
Match: 580 Wt: 160 Stienburge RVS def Louderman WIL by Decision 6-1 Pts: 2.0
Match: 581 Wt: 171 Joplin HOV def McKee RVS by Fall 2:27 Pts: 8.0
Match: 582 Wt: 171 Merola GAL def Knapp WIL by Decision 8-2 Pts: 2.0
Match: 583 Wt: 189 Delebreau WIL def Emerson CM by Fall 2:48 Pts: 8.0
Match: 584 Wt: 189 Hashman STM def Carr PP by Fall 2:43 Pts: 4.0
Match: 585 Wt: 215 Stover LIB def Francis PRE by Fall 3:13 Pts: 8.0
Match: 586 Wt: 215 McNeely WYE def Frazier CM by Default INJURY Pts: 4.0
Match: 587 Wt: 275 Tyree NIC def Hutchinson HUN by Decision 5-2 Pts: 6.0
Match: 588 Wt: 275 Adkins LOG def Keaton IND by Fall :20 Pts: 4.0
(C) 1997 - All rights reserved