Wayman Workman Memorial

02/12/2005

 
Elkins High School, Elkins WV

 

4 AND UNDER
40 LBS.
 
1ST       T. BENDER                (LEWIS CO)
2ND      J. ROMERO                (ELKINS MAT CLUB)
3RD      G. VINCENT               (BRAXTON) 
4TH      T. HISSON                  (EAST FAIRMONT)
 
 
4 AND UNDER
45 LBS.
 
1ST      G. WARE                     (TAYLOR COUNTY) 
 
 
5&6
40 LBS.
 
1ST       A. HULL                      (LEWIS COUNTY)
2ND       B. PEARSON              (BUCKHANNON)
3RD       K. SKAGGS                (TAYLOR COUNTY)
4TH       C. SIMPSON              (LEWIS COUNTY)
 
 
5&6
45 LBS.
 
1ST       T. SHANNON             (BUCKHANNON)
2ND       L. CRITES                    (BUCKHANNON)
3RD       J. HOTT                       (PETERSBURG)
4TH       J. JORDAN                 (BRAXTON)
 
 
5&6
50 LBS.
 
1ST       C. PAYNE                   (BUCKHANNON)
2ND       M. TIGHE                   (ELKINS MAT CLUB)
3RD       B. CORLEY                (LEWIS COUNTY)
4TH       B. WEAVER               (CLARKSBURG)
 
 
5&6
55 LBS.
 
1ST       D. KOONTZ               (TAYLOR COUNTY)
2ND       R. SIMMONS            (ELKINS MAT CLUB)
3RD       T. CUTLIP                  (BRAXTON)
4TH       S. GOLDSMITH         (LEWIS COUNTY)
 
 
5&6
60 LBS.
 
1ST        M. TONEY                 (WIRT)
2ND       L. JARVIS                   (BRAXTON)
3RD       A. HUGHES                (LEWIS COUNTY)
4TH       C. FISHER                  (CLARKSBURG)
 
 
5&6
65 LBS.
1ST       C. PEASLEY               (BB)
2ND       D. WESTFALL           (CLARKSBURG)
3RD       L. SMITH                    (PETERSBURG)
 
 
5&6
70 LBS.
 
1ST       C. ANDERSON          (CLARKSBURG)
2ND       S. MALLOW              (ELKINS MAT CLUB)
3RD       C. KEATING              (ELKINS MAT CLUB) 
 
 
7&8
45 LBS.
 
1ST       T. SILLMAN               (WEST FAIRMONT)
2ND       D. IRELAND               (LEWIS COUNTY)
3RD       C. CARPENTER         (TAYLOR COUNTY)
 
 
7&8
50 LBS.
 
1ST       J. SHREVES                (BUCKHANNON)
2ND       T. TOMS                    (LEWIS COUNTY)
3RD       Z. MILLER                 (TAYLOR COUNTY)
4TH       M. TIGHE                   (ELKINS MAT CLUB)
 
 
7&8
55 LBS.
 
1ST       E. HULL                      (LEWIS COUNTY)
2ND      J. MONTGOMERY    (LEWIS COUNTY)
3RD       B. CUNNINGHAM   (BUCKHANNON)
4TH       C. VINCENT             (BRAXTON)
 
 
7&8
60 LBS.
 
1ST       K. RODGERS              (LEWIS COUNTY)
2ND       B. NESTLEOTE          (EAST FAIRMONT)
3RD       D. MICHAEL              (EAST FAIRMONT)
4TH       R. SHREVE                 (BUCKHANNON)
 
 
7&8
65 LBS.
 
1ST       S. CARLTON              (LEWIS COUNTY)
2ND       L. RICHARDS            (BRIDGEPORT)
3RD       A. CUPPETT              (BB)
4TH       J. BARTRUG              (EAST FAIRMONT)
 
 
7&8
70 LBS.
 
1ST       C. PAYNE                  (BUCKHANNON)
2ND       M. STEWART            (BRAXTON)
3RD       H. SHIPP                    (ELKINS MAT CLUB)
 
 
7&8
75 LBS.
 
1ST       N. HALL                     (BB)
2ND       M. CHEFREN            (BRIDGEPORT)
3RD       B.RIFFLE                   (LEWIS COUNTY)
 4TH      C. CRUMM               (ELKINS MAT CLUB)
 
                      
7&8
80 LBS.
 
1ST       S. HARLOW               (CLARKSBURG)
2ND       W. SCHOONOVER  (PETERSBURG)
3RD       S. MALLOW              (ELKINS MAT CLUB)
 
 
7&8
85 LBS.
 
1ST       M. DAYTON               (PETERSBURG)
2ND       T. SHEEHAN              (ELKINS MAT CLUB)
3RD       B. STEERMAN           (BUCKHANNON)
 
 
7&8
UNL
 
1ST       T. HARDAGER           (WIRT)
2ND       A. HOST                    (TA)
3RD       T. WETZEL                (PRESTON)
4TH       J. SOUTHERLY         (PETERSBURG)
 
 
9&10
60 LBS.
 
1ST       E. HULL                       (LEWIS COUNTY)
2ND       T. ZABAJAI                (ELKINS MAT CLUB)
3RD       N. SIMONS                (ELKINS MAT CLUB)
4TH       T. COTRELL               (PRESTON)
 
 
9&10
65 LBS.
 
1ST       T. DAVIS                     (EAST FAIRMONT)
2ND       A. PATERSON           (EAST FAIRMONT)
3RD       K. MONEYPENNY    (LEWIS COUNT)
4TH       T. BOATWRIGHT       (ELKINS MAT CLUB)
 
 
9&10
70 LBS.
 
1ST       L. MICHAEL                (EAST FAIRMONT)
2ND      A. COTTRELL              (WIRT)
3RD       S. CUTRIGHT              (BUCKHANNON)
4TH       W. ADKINS                 (WEST GREENBRIER)
 
 
9&10
75 LBS.
 
1ST       R. CARSON                 (LEWIS COUNTY)
2ND       I. MOORE                    (BUCKHANNON)
3RD       T. DODD                      (CLARKSBURG)
4TH       J. WHITE                      (ELKINS MAT CLUB)
 
 
9&10
80 LBS.
 
1ST        B. POLLING              (PRESTON)
2ND       M. METZ                    (ELKINS MAT CLUB)
3RD       N. SHAFFER              (BRAXTON)
4TH       R. KING                     (BRAXTON.)
 
 
9&10
85 LBS.
 
1ST       C. STANLEY              (BRIDGEPORT)
2ND        C. GAWTHROPE       (TAYLOR COUNTY)
3RD      B. PARISH                  (PETERSBURG)
4TH      R.J. SMITH                 (PETERSBURG)
 
 
9&10
90 LBS.
 
1ST       J. BOMBARD            (EAST FAIRMONT)
2ND      I. KENT                      (BB)
 
 
9&10
95 LBS.
 
1ST        L. HRAPCHAK         (EAST FAIRMONT)
2ND       J. WATSON               (TA)
3RD       T. SHIFFLETT            (ELKINS MAT CLUB)
4TH       C. UNDERWOOD     (ELKINS MAT CLUB)
 
 
9&10
105 LBS.
 
1ST       M. GRIFFIN               (TAYLOR COUNTY)
2ND       B. SMITH                   (ELKINS MAT CLUB)
3RD       C. FERGUSON          (WIRT)
4TH       A. TRUPO                  (BRIDGEPORT)
 
 
9&10  
UNL
 
1ST       C. NICE                      (PRESTON)
2ND      M. MCELWAIN         (BRAXTON)
3RD       C. J. SMITH               (ELKINS MAT CLUB)
4TH       A. MCCLOUD           (ELKINS MAT CLUB)
 
 
11&12
70 LBS.
 
1st         L. MICHAEL             (EAST FAIRMONT)
2ND       K. BENDER               (BUCKHANNON)
3RD       T. DODD                    (CLARKSBURG)
4TH       R. HAMMON            (BRAXTON)
 
 
11&12
75 LBS.
 
1ST       D. MONTGOMERY  (LEWIS COUNTY)
2ND      R. CARSON               (LEWIS COUNTY)
3RD      J. WHITE                    (ELKINS MAT CLUB)
4TH      C. WIEDLICK            (TAYLOR COUNTY)
 
 
11&12
80 LBS.
 
1ST        M. METZ                    (ELKINS MAT CLUB)
2ND       B. MCBEE                  (ELKINS MAT CLUB
3RD       R. KING                      (BRAXTON)
 
 
11&12
85 LBS.
 
1st         E. HULL                      (LEWIS COUNTY)
2ND       J. FITZGERALD         (BUCKHANNON)
3RD       S. WHITE                    (ELKINS MAT CLUB)
4TH       J. SHAW                     (ELKINS MAT CLUB)
 
 
11&12
90 LBS.
 
1ST       T. COTRILL                 (BRAXTON)
2ND      S. CUTRIGHT              (BUCKHANNON)
3RD       J. BOMBARD              (EAST FAIRMONT)
4TH       J. GRIBBLE                 (PRESTON)
 
 
11&12
95 LBS.
 
1ST       C. SZABO                   (WIRT)
2ND       T. SHIFFLETT            (ELKINS MAT CLUB)
3RD       C. UNDERWOOD      (ELKINS MAT CLUB)
4TH       T. PREHADA              (ELKINS MAT CLUB)
 
 
11&12
105 LBS.
 
1ST       T. ZABAJAI                  (ELKINS MAT CLUB)
2ND      T. ASH                          (WIRT)
3RD      C. BOATWRIGHT        (ELKINS MAT CLUB)
4TH       B. SMITH                     (ELKINS MAT CLUB)
 
 
11&12
110 LBS.
 
1ST       P. DENNISON             (BRAXTON)
2ND      A. MCCLOUD              (ELKINS MAT CLUB)
 
 
11&12
120 LBS.
 
1ST        B. RIFFLE                    (LEWIS COUNTY)
2ND       H. BREWSTER             (ELKINS MAT CLUB)
3RD       T. SHIPP                       (ELKINS MAT CLUB)
4TH       C. J. SMITH                  (ELKINS MAT CLUB)
 
 
11&12
140 LBS.
 
1ST        D. DYE                         (WIRT)
2ND       M. ARBOGAST            (LEWIS COUNT)
3RD       K. BURGESS                (PETERSBURG)
4TH       C. WINN                      (ELKINS MAT CLUB)
 
 
11&12
UNL
 
1ST        R. SIMPSON              (LEWIS COUNTY)
2ND       N. SMITH                   (BRIDGEPORT)
3RD       C. HARPER                 (PETERSBURG)
 
 
13-15
83 LBS.
 
1ST       J. HOWELL                 (ELKINS MAT CLUB)
2ND       E. HULL                      (LEWIS COUNTY)
3RD       J. ALTON                    (LEWIS COUNTY)
4TH       S. WHITE                    (ELKINS MAT CLUB)
 
 
13-15
90 LBS.
 
1ST       J. HOWELL                 (ELKINS MAT CLUB)
2ND       E. SHANHOLTZ         (BUCKHANNON)
3RD       J. SHAW                      (ELKINS MAT CLUB)
 
 
13-15
102 LBS.
 
1ST       R. COGAR                   (BUCKHANNON)
2ND       L. WHEATLEY           (LEWIS COUNTY)
3RD       S. ZABO                      (WIRT)
4TH       J. BENDER                  (BUCKHANNON)
 
13-15
110 LBS.
 
1ST       T. ZABAJAI                 (ELKINS MAT CLUB)
2ND       A. PILES                     (PRESTON)
3RD       T.  ASH                       (WIRT)
 
13-15
116 LBS.
 
1ST       C. GALLAHER            (TAYLOR COUNTY)
2ND       E. SCHAFFER            (BB)
3RD       E. GENTILE                (BRAXTON)
4TH       T. PARKER                 (WIRT)
 
 
13-15
123 LBS.
 
1ST       A. POOLE                    (TAYLOR COUNTY)
2ND       J. HIBBS                      (BUCKHANNON)
3RD       M. SIMPSON              (BRAXTON)
4TH       B. COLEMAN             (ELKINS MAT CLUB)
 
 
13-15
128 LBS.
 
1ST       S. ROBE                       (EAST FAIRMONT)
2ND       S. GIVEN                     (BRAXTON)
3RD       C. GARTMAN             (ELKINS MAT CLUB)
4TH       H. BREWSTER            (ELKINS MAT CLUB)
 
 
13-15
135 LBS.
 
1ST        S. ROBE                       (EAST FAIRMONT)
2ND       C. WINN                      (ELKINS MAT CLUB)
3RD       W. WHITE                    (ELKINS MAT CLUB)
 
 
13-15
145 LBS.
 
1ST       D. MCROBIE                (PRESTON)
2ND       D. DYE                         (WIRT)
3RD       J. BADGETT                 (ELKINS MAT CLUB)
 
 
13-15
155 LBS.
 
1ST       D. MCROBIE                (PRESTON)
2ND       J. BADGETT                 (ELKINS MAT CLUB)
3RD       R. SIMPSON                (LEWIS COUNTY)
 
 
13-15
165 LBS.
 
1ST       B. STEMPLE                  (TAYLOR COUNTY)
2ND       J. PILES                         (PRESTON)
3RD       L. MINNEY                   (LEWIS COUNTY)
 
 
13-15
UNL MAX 275
1ST       J. MALLOW                 (ELKINS MAT CLUB)

 


Return to the Scores Index Page
Return to the WV-Mat front page