WEST FAIRMONT JUNIOR
WRESTLING
TOURNAMENT RESULTS
JANUARY 15, 2006
330 PARTICIPANTS
4 AND UNDER
40 AND 45
1. D. STATEN - ELKINS
2. N. NEELY - CAMERON
3. B. HARDY - CLARKSBURG
4. C. KONYA - EAST FAIRMONT
5 AND 6
40 45A
1. C. MOORE - ROANE LIGHTNING
1. K. SKAGGS - TAYLOR COUNTY
2. T. BENDER - LEWIS COUNTY
2. Z. COLLINS- JUNIOR PATRIOTS
3. D. TOMS - LEWIS COUNTY 3. M.
EDDY - CLARKSBURG
4. C, LAYA - EAST FAIRMONT 4. A. CUNNINGHAM - BUCKHANNON
45B 50
1. D. MURPHY-INDEPENDENT 1. D. REYNOLDS - CLARKSBURG
2. C. WEAVER - WEST FAIRMONT
2.S.HRISCISCE-LAUREL HIGHLANDS
3. D. ROGERS - LEWIS COUNTY
3. C. SMITH - PLEASANTS COUNTY
4. T. BITTINGER - NORTH
MARION 4. T. HISSAN - EAST FAIRMONT
55 60
1. L. JAMES - CAMERON 1. B. WEAVER - CLARKSBURG
2. J. SMART - BRIDGEPORT 2. R. STEWART - CLAY COUNTY
3. L. MYERS - BUCKHANNON 3. M. STARCHER - CAMERON
4. L. BOSTIC - NICHOLAS
COUNTY 4. H. MCGARY - BRIDGEPORT
75
1. J. GREGORY - NICHOLAS
COUNTY
7 AND 8
45 50A
1. C. MOORE - ROANE LIGHTNING
1. C. CASSELLA - BROOKE CUBS
2. H. MCDANIELS - BUCKHANNON
2. C. MOORE - ROANE LIGHTNING
3. A. HULL - LEWIS COUNTY 3. J. EFAW - NORTH MARION
4. L. CRITES - BUCKHANNON 4. D. WILMOTH - BUCKHANNON
50B 55A
1. G. THORNE - NORTH MARION
1. L. SIMPKINS - JUNIOR PATRIOTS
2. C. SMITH - PLEASANTS
COUNTY 2. A. AMOS - EAST FAIRMONT
3. D. IRELAND - LEWIS COUNTY
3. R. WHITE - ROANE LIGHTNING
4. T. EVANS - WEST FAIRMONT
4. J. EFAW - NORTH MARION
55B 60A
1. A. HADEN - ELKINS 1. J. MONTGOMERY - LEWIS CO.
2. L. WILLIAMS - TAYLOR
COUNTY 2. B. CUNNINGHAM-BUCKHANNON
3. D. POTTER - LEWIS COUNTY 3. R. ARNETT - NORTH MARION
4. J. PINION - CLARKSBURG 4. M. LAZEAR - BROOKE CUBS
60B 65
1.J. BENNETT - BUCKHANNON 1. C. HARPER - BROOKE CUBS
2. B. RANDALL - CLARKSBURG 2. A. HUGHES - LEWIS COUNTY
3. G. ANDERSON - WEST
FAIRMONT 3. C. HUMPHREY - SHADY SPRING
4. M. TIGHE - ELKINS 4. Z. AHART - CLAY COUNTY
70 75
1. K. ROGERS - LEWIS COUNTY
1. M. WINKIE - BRIDGEPORT
2. D. MICHAEL - EAST FAIRMONT
2. C. STUREK - JUNIOR PATRIOTS
3. C. STEWART - EAST FAIRMONT
3. Z. MATHERS - JUNIOR PATRIOTS
4. S. RIDDLE - RITCHIE COUNTY 4. C. COLLINS - JUNIOR PATRIOTS
80 85
1. K. HALL - NORTH MARION 1. B. RIFFLE - LEWIS COUNTY
2. L. BROWN - NICHOLAS COUNTY
2. S. MALLOW - ELKINS
3. C. PAYNE - BUCKHANNON 3. T. SHEEHAN - ELKINS
4. C. ANDERSON - CLARKSBURG
4. R. ROSSLER - ELKINS
100 UNLIMITED
1. N. REDMOND - NORTH MARION
1. N. O’BRIEN - ELKINS
2. G. SNYDER - WEST FAIRMONT
9 AND 10
55 60
1. J. SHREVES - BUCKHANNON 1. E. HULL - LEWIS COUNT
2. R. HARDY - CLARKSBURG 2. T. SIGLER - JEFFERSON
3. C. TENNANT - NORTH MARION
4. K. HARRIS - JUNIOR PATRIOTS
65 70
1. N. SEARLS - MASON COUNTY
1. H. STEWART - EAST FAIRMONT
2. C. GOFF - TAYLOR COUNTY 2. A. ALVARO - WEST FAIRMONT
3. J. TRIPLETT - CLAY COUNTY 3. K. MONEYPENNY - LEWIS CO.
4. L. HILL - JUNIOR PATRIOTS 4. M. FREELAND - RITHCHIE CO.
75 80
1. T. CROSS - JEFFERSON 1. C. GUSTINES - JEFFERSON
2. S. CUTRIGHT - BUCKHANNON 2. K.
NEELY - CAMERON
3. T. STEWART - CLAY COUNTY
4. S. CARLTON - LEWIS COUNTY
85 90
1. D. BURGE - CAMERON 1. R. CARSON - LEWIS COUNTY
2. J. WHITE - ELKINS 2. M. HARKNESS - RITCHIE COUNTY
3. W. LEGGETT - NICHOLAS
COUNTY 3. D. WALLER - EAST FAIRMONT
4. T. ARNETT - NORTH MARION
4. A. SUITE - CLAY COUNTY
95 110
1. R. AHART - CLAY COUNTY 1. A. WEAVER - CLARKSBURG
2. A. MARTIN - NORTH MARION
2. R. KING - BRAXTON
3. T. BRADLEY - WEST FAIRMONT
3. D. HICKS - NICHOLAS COUNTY
4. J. GWYNN - MOUNTAINEER
135 UNLIMITED
1. L. HRAPCHAK - EAST
FAIRMONT 1. J. SUMMERS - WEST FAIRMONT
2. V. DELLIGATTI - WEST
FAIRMONT 2. I. HOLYFIELD - CLARKSBURG
3. LINN - EAST FAIRMONT
4. D. BLAKE - CAMERON
11 AND 12
65 70
1. P. HARRIS - JUNIOR
PATRIOTS
1. H. STEWART - EAST FAIRMONT
2. J. SIMPKINS - JUNIOR
PATRIOTS 2.B. CRITCHFIELD-WEST FAIRMONT
3. A. STANLEY - NORTH MARION
3. A. PATTERSON - WEST FAIRMONT
4. C. VARNER - NORTH MARION
4. A. SHREVES - BUCKHANNON
75 80
1. D. COTTRELL - ROANE
LIGHTNING 1. D. JEFFERY - JUNIOR PATRIOTS
2. D. LINGER - BUCKHANNON 2. T. DODD - CLARKSBURG
3. T. CROSS - JEFFERSON 3. B. POLLING - PRESTON
4. M. WINKIE - BRIDGEPORT 4. Z.
WEST - WEST FAIRMONT
85 90
1. D. MONTGOMERY - LEWIS CO.
1. C. WINKIE - BRIDGEPORT
2. B. HARMAN - EAST FAIRMONT
2. J. HIGGINS - BROOKE CUBS
3. W. LEGGETT - NICHOLAS CO. 3. N. BOONE - MILTON
4. J. LANE - BUCKHANNON
4. C. STANLEY - BRIDGEPORT
95 100
1. D. SCHLIEPER - CAMERON 1. J. PINION - CLARKSBURG
2. J. HIGGINS - BROOKE CUBS 2. J. BOMBARD - EAST FAIRMONT
3. E. HULL - LEWIS COUNTY 3. D. MCDONALD - RITCHIE COUNTY
4. D. WOODRING - WEST
FAIRMONT 4. J. HOOVER - BUCKHANNON
105 115
1. N. SMITH - WEBSTER COUNTY
1. J. SPADAFORE - WEST FAIRMONT
2. S. WHITE - ELKINS 2. M. MAYER - CLARKSBURG
3. B. PRUNTY - BRIDGEPORT 3. T. PREHODA - ELKINS
4. B. WOODSON - CLARKSBURG
125 140
1. C. NICE - PRESTON 1. C. WINN - LEWIS COUNTY
2. E. CAMEON - WEST FAIRMONT
2. G. STANLEY - BRIDGEPORT
3. C. J. SMITH - ELKINS 3. H. BREWSTER - ELKINS
4. B. SMITH - ELKINS
155 UNLIMITED
1. N. SMITH - BRIDGEPORT 1. R. SIMPSON - LEWIS COUNTY
2. T. NEELY - CAMERON 2. J. SUMMERS - WEST FAIRMONT
3. S. SELBY - WEST FAIRMONT
4. K. GUMP - WEST FAIRMONT
13-15
80-100 110
1. J. FISHER - JUNIOR
PATRIOTS 1. B. RAMSEY - NORTH MARION
2. T. TENNANT - NORTH MARION
2. Z. WATSON - LEWIS COUNTY
3. T. BRUNSWICK - BRIDGEPORT 3. J.
GRIBBLE - PLEASANTS COUNTY
4. J. SHAW - ELKINS 4. T. SIMPSON - LEWIS COUNTY
120 130
1. Z. WATSON - LEWIS COUNTY
1. E. GENTILE - INDEPENDENT
2. B. RIFFLE - LEWIS COUNTY
3. L. HOSKINSON - BRIDGEPORT
4. D. HINZMAN - LEWIS COUNTY
140 160
1. I. MORGAN - WEST FAIRMONT
1. G. STROPE - LEWIS COUNTY
2. T. COTTRILLE - JUNIOR
PATRIOTS 2. R. SKARZINSKI - WEST FAIRMONT
3. Z. AYERS - NORTH MARION
4. M. HOLYFIELD - CLARKSBURG
190
1. J. CAREY - BRIDGEPORT
2. B. PARLETT - NORTH MARION