West Virginia Wrestling

ELKINS MAT CLUB 5th ANNUAL WAYMAN WORKMAN MEMORIAL

FEBRUARY 21st 2009

TEAM POINTS
1st Jefferson Junior Wrestling Association (JJWA) - 32
2nd - LEWIS COUNTY - 31
3rd-TAYLOR COUNTY - 29

4-U 40
1st D. Jones (PRESTON)
2nd C. Konya (EAST FAIRMONT)
3rd Z. Nibert (TAYLOR CO.)
4th E. Wilt (PRESTON)

4-U 45
1st P. Jackson (JJWA)
2nd E. Shoomaker (TAYLOR CO)
3rd W. Baldwin (HOOVER)
4th M. Jack (WEST FAIRMONT)

4-U UNL
1st N. Milburn (JJWA)
2nd T. Marino (Elkins)

5-6 40
1st A. Ohl (RITCHIE CO.)
2nd N. Jackson (BRIDGEPORT)
3RD B. ROUSH (BRIDGEPORT)
4TH C. Ware (BUCKHANNON)

5-6 45
1ST H. Dodson (JJWA)
2nd A. Timons (EASTERN GREEN)
3rd E. Cutright (BUCKHANNON)
4th W. Kuhn (LEWIS CO)

5-6 50
1ST J. Clark (HURRICANE)
2nd N. Kuhn (LEWIS CO.)
3rd C. Rundle (EAST FAIRMONT)
4th C. Somerville (RITCHIE CO)

5-6 55
1st S. Jackson (JJWA)
2nd A. Campbell (STRASSBURG VA)
3rd B. Bearden (EAST FAIRMONT)
4th N. Milburn (JJWA)

5-6 60
1st K. Tallarito (LEWIS CO)
2nd B MILLER (TAYLOR CO)
3rd Q. Oates (TRI COUNTY)

5-6 UNL
1st J. Laasmar (CLARKSBURG)
2nd C. Patterson (WESTERN GREENB)
3rd D. Tingler (TRI COUNTY)
4th Z. Milburn (JJWA)

7-8 45
1st C. Freeman (LEWIS CO.)
2nd T. McIntyre (WIRT CO)
3rd A. Thomason (LEWIS CO)
4th G. Satterfield (EAST FAIRMONT)

7-8 50
1st H Blake (LEWIS CO)
2nd R. Somerville (RITCHIE CO)
3rd M. Mohler (EASTERN GREEN)
4th N. Hodges (TAYLOR CO)

7-8 55
1st E. Swick (TRI COUNTY)
2nd B. Schiffhhauer (JJWA)
3rd P. Hardesty (EAST FAIRMONT)
4th T. Shelton (JJWA)

7-8 60
1st S. Carder (PARKERSBURG)
2nd B. Primm (LUBECK)
3rd C. Laya (EAST FAIRMONT)
4th Alik Assi (HURRICANE)

7-8 65
1ST Z. Hinzman (RITCHIE CO)
2ND B. Nibert (TAYLOR CO)
3RD D. Tenney (LEWIS CO)
4TH H. Milburn (JJWA)

7-8 70
1st J. Moomau (TRI COUNTY)
2nd C, Pine (JJWA)
3rd T. Bender (LEWIS CO)
4th E. Lewis (HURRICANE)

7-8 75
1st A. Conaway (NORTH MARION)
2nd J. Wilkinson (HURRICANE)
3rd D. Rinker (SOUTHERN MAT )
4th R. Laasmar (CLARKSBURG)

7 8 80
1st D. Malcomb (EAST FAIRMONT)
2nd J. Hartmant (TRI COUNTY)

7-8 85
1st B. Miller (PRESTON)
2nd G. Ware (TAYLOR CO)
3rd C. Sweitzer (SOUTHERN MAT)

7-8 UNL
1st M. Riley (CLARKSBURG)
2nd A. Burgess (TRI COUNTY)
3rd Z. Jones (TAYLOR CO)

9-10 55
1st B. Pearson (BUCKHANNON)
2nd D. Ray (ELKINS)
3rd D. Arbogast (ELKINS)
4th C. Judy (ELKINS)

9-10 60
1st Z. Collins (LUBECK)
2nd B. Clendenin (LUBECK)
3rd C. Smith (JJWA)
4th L. Crites (BUCKHANNON)

9-10 65
1st H. Riffle (LUBECK)
2nd D. Jalepes (JJWA)
3rd A. Hull (LEWIS CO)
4th J. Conrad (LEWIS CO)

9-10 70
1st A. Haden (ELKINS)
2nd J. Moomau (TRI COUNTY)
3rd B. Tenney (Buckhannon)
4th B. Clark (HURRICANE)

9-10 75
1st D. Jackson (JJWA)
2nd J. Morgan (Eastern Green)
3rd C. Secrist (TRI COUNTY)
4th J. Engels (PRESTON)

9-10 80
1st C. Butcher (PARKERSBURG)
2nd I. Carpenter (HUNTINGTON)
3rd C. Mayle (TAYLOR CO)
4th C. Kendall (MARIETTA OH)

9-10 85
1st B. Miller (PRESTON)
2nd M. Vaughn (MARIETTA OH)
3rd M. Fleece (CLARKSBURG)

9-10 90
1st D. Koontz (EAST FAIRMONT)
2nd J. Hartman (TRI COUNTY)

9-10 100
1ST T. Johnson (WYAN YOUTH)
2ND P. Lunsford (HURRICANE)
3RD A. Lewis (WEST FAIRMONT)
4TH N. Malcomb (EAST FAIRMONT)

9-10 110
1st S. Riddle (RITCHIE CO)
2nd Z. Shoomaker (TAYLOR CO)
3rd C. Shafer (PRESTON)

9-10 UNL
1st S. Mallow (ELKINS)
2nd C. Anderson (CLARKSBURG)
3rd S. Mease (CLARKSBURG)
4th C. Barta (NORTH MARION)

11-12 70
1st J. King (SOUTHER MAT)
2nd L. Williams (TAYLOR CO)
3rd A. Haden (ELKINS)
4th L. Crowe (WESTERN GREEN)

11-12 75
1st C. Gregory (LEWIS CO)
2nd S. Clendenin (LUBECK)
3rd J. Monn (CALHOUN CO)
4th C. Patton (WESTERN GREEN)

11-12 80
1st C. Goff (TAYLOR CO)
2nd J. Shreves (BUCKHANNON)
3rd D. Yoakum (WESTERN GREEN)
4th T. Harvey (RALEIGH WEST)

11-12 85/90
1st R. Elliott (NORTH MARION)
2nd T. Demaster (BUCKHANNON)
3rd B. Nesselrotte (EAST FAIRMONT)
4th J. Bennett (BUCKHANNON)

11-12 95
1ST A. Stanley (NORTH MARION)
2nd D. Michael (EAST FAIRMONT)
3rd A. Jones (PRESTON)
4th B. Mayes (BRIDGEPORT)

11-12 100
1st T. Moore (TAYLOR CO)
2nd J. Leggett (MONSTER GARAGE)
3rd J. Solak (EASTERN GREEN)

11-12 110
1st T. Moore (TAYLOR CO)
2nd J. D. Patterson (PRESTON)
3rd M. Fair (BUCKHANNON)
4th D. Hopkins (EAST FAIRMONT)

11-12 115
1ST C. Rodeheaver (KEYSER)
2ND N. Latter (BUCKHANNON)

11-12 125
1ST J. Giallonardo (STRASSBURG V)
2ND W. Bender (LEWIS CO)

11-12 130
1st D. Overbay (CALHOUN CO)
2nd J. Sampson (EASTERN GREEN)
3rd L. Richards (BRIDGEPORT)
4th B. Rinker (SOUTHERN MAT )

11-12 140
1st D. Waller (PRESTON)
2nd S. Mallow (ELKINS)
3rd A. Carr (ELKINS)

11-12 UNL
1st J. Walton (INDEPENDANT)
2nd S. Snyder (N. PARKERSBURG)
3rd T. Whetsel ()
4th R. Everson (BARBOUR CO)

13-15 75
1st J. Monn (CALHOUN CO)
2nd C. Patton (WESTERN GREEN)
3rd J. King (SOUTHERN MAT)
4th L. Williams (TAYLOR CO)

13-15 85
1st M. Yates (EASTERN GREEN)
2nd B.Nesslerod (EAST FAIRMONT)

13-15 90
1st M. Yates (EASTERN GREEN)
2nd T. Demastes (BUCKHANNON)

13-15 100
1st D. Linger (BUCKHANNON)
2nd J. Solak (EASTERN GREEN)
3rd C. Cox (BARBOUR CO)

13-15 110
1st B.J. Duvall (NORTH MARION)
2nd M. Fair (BUCKHANNON)
3rd BJ. Underwood (ELKINS)
4th L. Tighe (ELKINS)

13-15 120
1st T. Woodson (INDEPENDANT)
2nd J. Anthony (LEWIS CO)
3rd C. Stalnaker ()
4th BJ Underwood (ELKINS)

13-15 140
1st D. Bullock (EASTERN GREEN)
2nd A. Sayre (BUCKHANNON)
3rd S. Cooper (SOUTHERN MAT)
4th RJ Smith (TRI COUNTY)

13-15 155
1st L. Lang (BRIDGEPORT)
2nd D, Bramer (BRIDGEPORT)
3rd B Riddle (RITCHIE CO)
4th D. Nolte (BUCKHANNON)

13-15 175
1st C. Underwood (ELKINS)
2nd CJ Smith (ELKINS)
3rd B Riddle (RITCHIE CO)
4th A. Bias (INDEPENDANT)

13-15 195
1st C. Underwood (ELKINS)
2nd H. Brewster (ELKINS)
3rd C. Mease (CLARKSBURG)
4th CJ Smith (ELKINS)

13-15 UNL
1st E. Brooks (EASTERN GREEN )
2nd R. Simpson (LEWIS CO)
3rd Z. Gribble (INDEPENDENT)
4th G. Toedt (BUCKHANNON)


Return to the Scores Index Page
Return to the WV-Mat front page