Fairmont, WV
2011 Winner's Choice Tournament
Team Results
January 14-15, 2011

 Berkeley Springs Points: 177.00

112 Ryan Diehl Record: 29- 0 1st Place

Defeated Jessica Griffith, Morgantown by Fall .08
Defeated Canton Whisner, Keyser by Fall .19
Defeated Alex Cheslock, University by Fall 2.29
Defeated Billy Charleton, Meyersdale (PA) by Def INJ DEF
Defeated Matt Dunbar, Nitro by Dec 9-2

119 Billy Wilson Record: 7-19

Lost to Matt Cornell, Point Pleasant by M-Dec 14-4
Defeated Jamie Shrimp, Musselman by Fall 2.55
Defeated Dakota Sines, Preston by Fall 6.35 OT
Lost to Dylan Thompson, North Stafford (VA) by M-Dec 10-0

130 Cohen Hovermale Record: 26- 3 2nd Place

Defeated Seth Deist, Meyersdale (PA) by Dec 8-2
Defeated Preston Martin, Ripley by Dec 6-1
Defeated Skyler Terrell, Parkersburg by Dec 9-6
Lost to Louden Goodpaster, Cabell Midland by Dec 5-2

145 Zac Risinger Record: 24- 6 3rd Place

Defeated Michael Parker, Fairmont Senior by Fall .51
Defeated Corbin White, Keyser by Dec 4-1
Defeated Jake Gwaltney, North Stafford (VA) by Fall 3.47
Lost to Sam Whiting, Roane County by Dec 9-6
Defeated Corbin White, Keyser by M-Dec 8-0
Defeated Cody Spinks, Musselman by Dec 5-1

152 Damen Capper Record: 30- 0 1st Place

Defeated Chance Sweatt, Hedgesville by Fall 2.29
Defeated Calvin Blosser, Morgantown by Fall 1.21
Defeated Chase Hanshaw, Riverside by Fall 1.32
Defeated Jacob Summers, Roane County by T-Fall 23-8
Defeated Elijah Hull, Lewis County by Dec 9-4

160 Bobby Mathai Record: 18- 7

Defeated Zach Milhoan, Parkersburg by Fall .42
Lost to Kristopher Pack, Woodrow Wilson by Dec 6-4
Defeated Andrew Reynolds, Lewis County by Fall .26
Defeated Randy Sites, Keyser by Fall 1.53
Lost to Collin Winkie, Bridgeport by Dec 4-2 OT

171 Tory Bennett Record: 28- 0 1st Place

Defeated Corey Winn, Lewis County by Fall .28
Defeated Josh Jones, Riverside by Fall 2.06
Defeated Nate Constante, University by T-Fall 17-1
Defeated Donnie Powell, Point Pleasant by M-Dec 15-5

189 Matt Parkinson Record: 19-11

Defeated Jeremy Jerdan, Lewis County by Fall .44
Lost to Jaron Summers, Fairmont Senior by Fall 1.27
Defeated Greg McDougle, Tyler Consolidated by Fall 1.41
Defeated Chris McDuffy, Williamstown by Fall .47
Lost to Keynan Williams, Jefferson by Dec 5-3

215 Kyle Shamgaugh Record: 8- 4

Defeated Tyreek Carter, Woodrow Wilson by Fall 1.16
Lost to Shane Skiles, George Washington by Dec 10-7
Defeated Sammy Neil, Riverside by Frft
Lost to Jake Bennett, Hyndman (PA) by Dec 4-1

285 Hobert Delph Record: 20- 4 7th Place

Defeated Ezra Slone, Riverside by Fall .38
Lost to Tom Collins, Williamstown by Dec 1-0
Defeated Jerrod Long, Point Pleasant by Dec 3-0
Lost to Clinton VanHorn, Woodrow Wilson by Dec 2-1
Defeated Aaron Nelson, Keyser by Dec 1-0

 Bridgeport Points: 78.00

119 Jena Householder Record: 7-18

Lost to Zach Robe, East Fairmont by Fall 1.53
Lost to Jon Clark, Robert C Byrd by Fall 2.19

125 Alex Rice Record: 4-15

Lost to Jesse Schiffbauer, University by Fall .17
Lost to Tyler Gilger, Woodrow Wilson by Fall .37

130 Sam Hadjis Record: 2-17

Lost to Louden Goodpaster, Cabell Midland by Fall 1.37
Lost to Brent Wyne, Fairmont Senior by Fall 3.33

135 Devin Reesman Record: 2-12

Lost to Jake Smith, George Washington by Fall .49
Lost to Levi Spickler, Jefferson by Fall 2.05

140 Mason Winkie Record: 13- 9

Defeated Joey McCartney, Lewis County by Fall 5.19
Lost to Tyler Tennant, North Marion by Fall 1.51
Lost to Ryan Wintermoyer, Morgantown by Dec 4-2

145 Cameron Stanley Record: 23- 3

Defeated Lewis Yates, Ripley by Dec 10-4
Defeated Chuck Mosher, Hyndman (PA) by Fall 5.10
Lost to Brandon Ruble, Parkersburg by Fall 1.41
Lost to Corbin White, Keyser by Dec 9-6

152 Nathan Gonzalez Record: 8- 8

Lost to Stefan Haas, North Stafford (VA) by Fall 3.44
Lost to Josh Bombard, North Marion by Fall 3.15

160 Collin Winkie Record: 28- 2 4th Place

Defeated Frederick Krause, Tyler Consolidated by Fall .23
Defeated Jon Weaver, Morgantown by M-Dec 18-7
Lost to Shaun Cutright, Buckhannon by Dec 14-7
Defeated Bobby Mathai, Berkeley Springs by Dec 4-2 OT
Defeated Mike Hite, Hedgesville by Dec .30
Defeated Cody Stafford, University by M-Dec 18-8
Lost to Josh Hereford, Point Pleasant by Dec 4-3

171 Logan Lang Record: 8- 3

Defeated Vincent Delligatti, Fairmont Senior by Dec 4-3
Lost to Garrett Onderko, East Fairmont by Dec 6-1
Lost to J T Toothman, North Marion by Def INJ DEF

189 Nick Smith Record: 28- 3 4th Place

Defeated Chris McDuffy, Williamstown by Fall .35
Defeated Vince Bird, Riverside by Fall .19
Lost to Collin White, Cabell Midland by Dec 3-2
Defeated Andrew Lenhart, Meyersdale (PA) by Fall 3.01
Defeated Keynan Williams, Jefferson by Dec 10-4
Defeated Jaron Summers, Fairmont Senior by Dec 5-2
Lost to Zach Ayers, North Marion by Dec 1-0

215 Derek Stallman Record: 2- 8

Lost to Kyle Dunmeyer, Meyersdale (PA) by Fall .42
Lost to Tyler Whetsell, Preston by Fall 2.54

285 Garrett Stanley Record: 25- 2 1st Place

Defeated Dominic Notni, Weirton Madonna by Fall .54
Defeated Taylor Ortiz, Morgantown by Dec 1.55
Defeated Clinton VanHorn, Woodrow Wilson by Dec 5-1
Defeated Tom Collins, Williamstown by Dec 6-3
Defeated Eli Kerr, Meyersdale (PA) by Fall 1.57

 Buckhannon Points: 84.50

103 Joey Shreves Record: 20- 7 4th Place

Defeated Caleb Gregory, Lewis County by M-Dec
Lost to Jason West, Parkersburg by Dec 4-1
Defeated Cody Salamone, University by Dec 7-1
Defeated Jonny Lopez, North Stafford (VA) by Dec 8-5
Defeated Guy Fisher, Point Pleasant by Dec 3-2
Defeated Dalton George, Williamstown by Dec 7-3
Lost to Tyler Cross, Washington by M-Dec 11-1

112 Dakota Linger Record: 18- 5

Defeated Jordan Leonard, East Fairmont by Fall .51
Lost to Micah Powell, Point Pleasant by M-Dec 13-0
Defeated Tyler Cottrell, Preston by Fall 2.15
Lost to Austin Reynolds, Washington by Dec 7-5

119 Kane Bender Record: 19- 4 5th Place

Defeated Ryan Mumaw, Washington by Fall 1.45
Defeated Dakota Sines, Preston by Fall 3.06
Lost to Dakota Vanbibber, George Washington by Fall 1.35
Defeated Collin Day, Meyersdale (PA) by Dec 7-2
Defeated Cody Whitlock, Keyser by M-Dec 10-0
Lost to Matt Cornell, Point Pleasant by Fall 2.22
Defeated Andrew Stanley, North Marion by Dec 5-3

125 Matt Fair Record: 10-14

Lost to Caulen Ward, Robert C Byrd by Dec 5-2
Lost to Cody Butts, Jefferson by Fall 1.18

135 Seth Cutright Record: 17- 9

Lost to Dakota Thompson, North Stafford (VA) by M-Dec 11-2
Defeated CJ Strahin, Preston by Fall 4.15
Defeated Robert Farley, University by Dec 10-5
Lost to Cody Kelley, Williamstown by Fall 2.11

145 Nick Dahlheim Record: 11- 7

Lost to Josh Hudson, Point Pleasant by M-Dec 10-1
Lost to Seth Simmons, Cabell Midland by Fall 4.44

160 Shaun Cutright Record: 21- 6 5th Place

Defeated Josh Hereford, Point Pleasant by Dec 6-4
Defeated Collin Winkie, Bridgeport by Dec 14-7
Lost to Nick Boone, Cabell Midland by Dec 7-6
Lost to Josh Hereford, Point Pleasant by Dec 5-3 OT
Defeated Cody Stafford, University by M-Dec 12-3

171 Seth Jack Record: 23- 4 5th Place

Defeated Matt Mayer, Robert C Byrd by Fall .34
Defeated Terrance Fanning, Preston by M-Dec 17-7
Lost to Donnie Powell, Point Pleasant by Dec 5-3 OT
Lost to Christian Roe, Weirton Madonna by Dec 4-2
Defeated Garrett Onderko, East Fairmont by Fall 2.50

189 Daniel Nolte Record: 17-10 5th Place

Defeated Andrew Lenhart, Meyersdale (PA) by Dec 6-4
Lost to Kris Lankford, University by M-Dec 10-0
Defeated Reed Andrews, Morgantown by Fall 3.21
Defeated Cody Lambka, Keyser by T-Fall 15-0
Lost to Zach Ayers, North Marion by Dec 3-1
Defeated Jaron Summers, Fairmont Senior by Dec 2-1

 Cabell Midland Points: 153.50

103 Tyler Bouck Record: 2- 8

Lost to Ryan Elliott, North Marion by Fall 1.22
Lost to Elijah Adkins, Ripley by Fall .58

112 Andrew Ferguson Record: 4- 2

Lost to Matt Dunbar, Nitro by T-Fall 17-0
Defeated Jessica Griffith, Morgantown by Def INJ DEF
Lost to Trevor Fancher, North Marion by T-Fall 18-3

119 Alex Reiman Record: 21- 1 1st Place

Defeated David Hufford, Ritchie County by Fall 1.59
Defeated Chris Adkins, Ripley by T-Fall 16-0
Defeated Zach Robe, East Fairmont by Fall 3.59
Defeated Dakota Vanbibber, George Washington by Dec 8-7
Defeated Gunnar Wilt, Hedgesville by Dec 3-1

125 Blake Mayo Record: 1- 2

Lost to Jonathan Wimer, Washington by Fall 1.02
Defeated Greg Stewart, Morgantown by Frft
Lost to David Strohl, Hyndman (PA) by Fall 4.00

130 Louden Goodpaste Record: 17- 0 1st Place

Defeated Luke Scott, Roane County by Fall 1.06
Defeated Sam Hadjis, Bridgeport by Fall 1.37
Defeated Chuck Vankirk, University by T-Fall 16-1
Defeated Zach Zide, Williamstown by Fall 1.20
Defeated Cohen Hovermale, Berkeley Springs by Dec 5-2

135 Joey Griffith Record: 13-11

Defeated Quentin Hurst, Ritchie County by Fall .25
Lost to Dylan Cottrell, Roane County by Fall .35
Defeated Mark Becraft, Washington by Fall 3.15
Defeated Taven Rohrbaugh, Keyser by Dec 2-0
Lost to Jake Smith, George Washington by Dec 6-4

140 Zach Lusher Record: 12- 6 6th Place

Defeated Jake Tracewell, Williamstown by Fall 5.06
Lost to Tyler Tennant, North Marion by Dec 5-1
Defeated Marvin Kirk, George Washington by Fall 1.54
Defeated Brad May, Hedgesville by Dec 7-3
Lost to Dylan Ceravalo, Washington by Fall 4.55
Lost to Stephen Gwaltney, North Stafford (VA) by Dec 3-2

145 Seth Simmons Record: 13-10

Lost to Cody Spinks, Musselman by Fall 1.25
Defeated Nick Dahlheim, Buckhannon by Fall 4.44
Defeated Tristen Woodson, Nitro by Fall 1.19
Lost to Corbin White, Keyser by Dec 6-0

152 CJ Jenkins Record: 5- 4

Defeated Calvin McCune, Tyler Consolidated by Dec 15-12
Lost to Elijah Hull, Lewis County by Fall 1.22
Lost to Josh Bombard, North Marion by Fall 5.54

160 Nick Boone Record: 18- 3 2nd Place

Defeated Thomas Tolbert, George Washington by Fall 1.11
Defeated Matt Harkness, Ritchie County by Fall .53
Defeated Mike Hite, Hedgesville by T-Fall 16-1
Defeated Shaun Cutright, Buckhannon by Dec 7-6
Lost to Adam Bicak, Ripley by M-Dec 14-3

171 Manny Pauley Record: 1- 2

Lost to Americo Mayen, North Stafford (VA) by Fall 3.44
Defeated Jeff Gillis, Musselman by Dec 6-2
Lost to Terrell Echols, Woodrow Wilson by Fall 1.14

189 Collin White Record: 15- 6 2nd Place

Defeated Greg McDougle, Tyler Consolidated by M-Dec 10-0
Defeated Reed Andrews, Morgantown by Fall 3.37
Defeated Nick Smith, Bridgeport by Dec 3-2
Defeated Zach Ayers, North Marion by Dec 5-4
Lost to Kris Lankford, University by Dec 3-2

215 Colton Bledsoe Record: 5-14

Lost to Shane Skiles, George Washington by Fall 1.09
Defeated Tyreek Carter, Woodrow Wilson by Fall 4.08
Lost to Devonte Cook, Fairmont Senior by Fall .23

285 Alex York Record: 4- 8

Lost to Michael Sands, Robert C Byrd by Fall 3.10
Defeated Seth Smith, Ritchie County by Fall .27
Lost to Taylor Ortiz, Morgantown by Fall .12

 East Fairmont Points: 48.00

112 Jordan Leonard Record: 5-15

Lost to Dakota Linger, Buckhannon by Fall .51
Lost to Jenson Lorea, George Washington by Fall 2.12

119 Zach Robe Record: 13- 8

Defeated Jena Householder, Bridgeport by Fall 1.53
Lost to Alex Reiman, Cabell Midland by Fall 3.59
Lost to Cody Whitlock, Keyser by Dec 6-4

125 Hayden Stewart Record: 10- 6

Defeated David Strohl, Hyndman (PA) by Dec 4-2
Lost to Anthony Alvaro, Fairmont Senior by Fall 3.54
Lost to Cody Butts, Jefferson by Fall 2.10

130 Blake Walker Record: 4-14

Lost to Brooks Russell, North Marion by M-Dec 11-2
Lost to Cody Gibbner, Hyndman (PA) by Fall 3.59

140 Anthony Rundle Record: 13- 9

Lost to Tyler Tennant, North Marion by Fall 1.03
Defeated Joey McCartney, Lewis County by Fall 3.43
Defeated Nate Bolin, Tyler Consolidated by Fall 3.27
Defeated Billy Mayer, Robert C Byrd by Fall 1.53
Lost to Brad May, Hedgesville by Dec 6-4

145 Zach Moffitt Record: 0- 5

Lost to Joe Deroisers, Riverside by Fall 2.57
Lost to Cody Main, Washington by Fall 1.40

152 Mike Holyfield Record: 14- 8

Lost to Stefan Haas, North Stafford (VA) by Fall 3.22
Defeated Ivan Figueroa, Fairmont Senior by Fall .48
Defeated Eric Moore, Meyersdale (PA) by Fall 2.56
Lost to Chase Hanshaw, Riverside by Fall 2.52

171 Garrett Onderko Record: 12-11 6th Place

Defeated Logan Lang, Bridgeport by Dec 6-1
Lost to Donnie Powell, Point Pleasant by Fall 1.26
Defeated Terrell Echols, Woodrow Wilson by Fall 5.09
Defeated Terrance Fanning, Preston by Dec 7-5
Lost to Nate Constante, University by Fall 2.04
Lost to Seth Jack, Buckhannon by Fall 2.50

189 Trevor Edge Record: 6-15

Lost to Kris Lankford, University by Fall .26
Defeated Derek Estep, Musselman by Dec 7-6
Lost to Matt Stone, Roane County by Fall .49

215 Michael Charlton Record: 9- 9

Lost to Justin Tribble, North Stafford (VA) by Fall .52
Defeated Lane Harder, Jefferson by Dec 4-3
Defeated Christian Prouse, Nitro by Fall .32
Lost to Devonte Cook, Fairmont Senior by Fall 2.05

285 Isaiah Holyfield Record: 12-10

Defeated Travis Eanes, Preston by Fall 2.34
Lost to Clinton VanHorn, Woodrow Wilson by Fall .50
Defeated Joe Holstein, George Washington by Fall 2.11
Lost to Taylor Ortiz, Morgantown by Fall .46

 Fairmont Senior Points: 59.50

103 Colin Masters Record: 20-11 8th Place

Defeated Geoffery Bevil, Nitro by Dec 8-2
Lost to Dalton George, Williamstown by T-Fall 15-0
Defeated Caleb Gregory, Lewis County by M-Dec 9-0
Lost to Jason West, Parkersburg by Fall 1.39
Lost to Guy Fisher, Point Pleasant by Fall 4.24

112 Austin Patterson Record: 23- 9 7th Place

Defeated Nathan Foster, Lewis County by Fall .15
Defeated Trevor Fancher, North Marion by T-Fall 16-1
Lost to Matt Dunbar, Nitro by Fall 1.47
Defeated Austin Reynolds, Washington by Fall 1.48
Lost to Brady Logsdon, Hyndman (PA) by Fall .38
Defeated Alex Cheslock, University by Dec 3-2

125 Anthony Alvaro Record: 23- 9 5th Place

Defeated NaCodie Barrows, Parkersburg by T-Fall 19-4
Defeated Josh Biser, Keyser by T-Fall 16-0
Defeated Hayden Stewart, East Fairmont by Fall 3.54
Lost to Josh Fisher, Roane County by Fall 4.52
Lost to Stevie Porter, Point Pleasant by Dec 7-6
Defeated Jeremiah Westfall, George Washington by Def

130 Brent Wyne Record: 13- 9

Lost to Seth Deist, Meyersdale (PA) by Dec 10-6
Defeated Sam Hadjis, Bridgeport by Fall 3.33
Lost to Dakota Monygomery, Lewis County by Fall 4.23

135 Joel Garcia Record: 3-12

Lost to Austin Hileman, Ripley by Fall 1.08
Lost to CJ Strahin, Preston by Fall .57

140 Braden Mick Record: 4-24

Lost to Jake Tracewell, Williamstown by Fall 1.03
Lost to Billy Mayer, Robert C Byrd by Fall 1.12

145 Michael Parker Record: 10-18

Lost to Zac Risinger, Berkeley Springs by Fall .51
Lost to Andrew Harmon, Hedgesville by Dec 4-1

152 Ivan Figueroa Record: 5-22

Lost to Jacob Summers, Roane County by Fall 3.47
Lost to Mike Holyfield, East Fairmont by Fall .48

171 Vincent Delligat Record: 10-18

Lost to Logan Lang, Bridgeport by Dec 4-3
Lost to Clayton Jarvis, Roane County by Dec 1-0

189 Jaron Summers Record: 21-11 6th Place

Defeated Martin Kuhl, Ripley by Fall 3.30
Defeated Matt Parkinson, Berkeley Springs by Fall 1.27
Defeated Cody Lambka, Keyser by Dec 4-0
Lost to Kris Lankford, University by Dec 4-1
Lost to Nick Smith, Bridgeport by Dec 5-2
Lost to Daniel Nolte, Buckhannon by Dec 2-1

215 Devonte Cook Record: 13- 6

Lost to Tyler Riddle, Parkersburg by Dec 4-2 OT
Defeated Colton Bledsoe, Cabell Midland by Fall .23
Defeated Michael Charlton, East Fairmont by Fall 2.05
Lost to Matt Hendrickson, Williamstown by M-Dec 10-2

285 Vinnie Libonati Record: 16-10

Lost to Jerrod Long, Point Pleasant by Fall 5.38
Lost to Joe Holstein, George Washington by Dec 2-1 OT

 Fairmont Senior JV1 Points: 1.00

103 Jessica Walters Record: 1- 3

Lost to Jonny Lopez, North Stafford (VA) by Fall .28
Lost to Geoffery Bevil, Nitro by Fall 2.43

125 Joe Shearer Record: 0- 2

Lost to David Strohl, Hyndman (PA) by M-Dec 15-1
Lost to Jonathan Wimer, Washington by Fall 2.19

145 Wyatt Crawley Record: 1- 2

Lost to Collin Morris, George Washington by Fall 2.54
Defeated Will Andrews, Morgantown by Dec 7-0
Lost to Joe Deroisers, Riverside by T-Fall 17-0

152 Josey Heaney Record: 2- 7

Lost to Phillip King, University by Fall 1.12
Lost to Zach Nibert, Point Pleasant by Fall 3.08

189 Troy Thompson Record: 0- 2

Lost to Andrew Lenhart, Meyersdale (PA) by Fall 3.03
Lost to Jacob Gleason, Point Pleasant by Fall 2.58

 Fairmont Senior JV2 Points: 0.00

 George Washington Points: 84.50 Ded: 2.00

112 Jenson Lorea Record: 12- 7

Defeated Tyler Cottrell, Preston by Fall 5.20
Lost to Brady Logsdon, Hyndman (PA) by M-Dec 14-2
Defeated Jordan Leonard, East Fairmont by Fall 2.12
Defeated Adam Kulakowski, North Stafford (VA) by Dec 4-2
Lost to Alex Cheslock, University by M-Dec 11-1

119 Dakota Vanbibber Record: 16- 5 3rd Place

Defeated Cody Hamlin, University by Fall 1.04
Defeated Dylan Thompson, North Stafford (VA) by T-Fall 16-0
Defeated Kane Bender, Buckhannon by Fall 1.35
Lost to Alex Reiman, Cabell Midland by Dec 8-7
Defeated Andrew Stanley, North Marion by T-Fall 15-0
Defeated Matt Cornell, Point Pleasant by Dec 1-0 OT

125 Jeremiah Westfal Record: 16- 4 6th Place

Defeated Greg Stewart, Morgantown by Frft
Defeated Jonathan Wimer, Washington by Dec 6-2
Defeated Stevie Porter, Point Pleasant by Dec 7-6
Lost to Jesse Schiffbauer, University by Fall 1.39
Lost to Stephen Mckenzie, Meyersdale (PA) by Def
Lost to Anthony Alvaro, Fairmont Senior by Def

135 Jake Smith Record: 17- 4 4th Place

Defeated Devin Reesman, Bridgeport by Fall .49
Defeated Robert Farley, University by Dec 6-4
Lost to Dakota Thompson, North Stafford (VA) by Fall 4.53
Defeated Joey Griffith, Cabell Midland by Dec 6-4
Defeated Richard Moskey, Hyndman (PA) by Dec 3-0
Defeated Alex Wriston, Woodrow Wilson by Dec 5-0
Lost to Dakota Thompson, North Stafford (VA) by Dec 4-2 OT

140 Marvin Kirk Record: 9- 7

Defeated Bill Edmonds, Woodrow Wilson by T-Fall 15-0
Lost to Dylan Ceravalo, Washington by Dec 7-6
Defeated Danny Arndt, Musselman by Fall 1.47
Defeated Drew Yoder, Meyersdale (PA) by Fall 3.17
Lost to Zach Lusher, Cabell Midland by Fall 1.54

145 Collin Morris Record: 10- 7

Defeated Wyatt Crawley, Fairmont Senior JV1 by Fall 2.54
Lost to Cole Williams, Woodrow Wilson by Dec 7-3
Defeated Cody Main, Washington by Fall 2.50
Lost to Lewis Yates, Ripley by Dec 5-3 OT

160 Thomas Tolbert Record: 0- 7

Lost to Nick Boone, Cabell Midland by Fall 1.11
Lost to Randy Sites, Keyser by Fall 3.32

189 Grant Cokeley Record: 4- 5

Defeated Derek Estep, Musselman by Dec 6-2
Lost to Kris Lankford, University by Dec 3-0
Defeated Kristain Barr, Woodrow Wilson by Fall 3.57
Lost to Andrew Lenhart, Meyersdale (PA) by Dec 7-4

215 Shane Skiles Record: 9- 7

Defeated Colton Bledsoe, Cabell Midland by Fall 1.09
Defeated Kyle Shamgaugh, Berkeley Springs by Dec 10-7
Lost to Justin Tribble, North Stafford (VA) by Fall .51
Lost to Evan Hamilton, Morgantown by Fall 1.57

285 Joe Holstein Record: 8-11

Lost to Aaron Nelson, Keyser by Dec 1-0
Defeated Vinnie Libonati, Fairmont Senior by Dec 2-1 OT
Lost to Isaiah Holyfield, East Fairmont by Fall 2.11

 Hedgesville Points: 152.50

103 Nick Miller Record: 33- 2 1st Place

Defeated Dillon Clarkson, Roane County by Fall 1.07
Defeated Jonny Lopez, North Stafford (VA) by T-Fall 16-1
Defeated Tyler Cross, Washington by Dec 7-2
Defeated Ryan Elliott, North Marion by Dec 6-0

112 Steve Hite Record: 16-14

Lost to Alex Cheslock, University by Fall 5.06
Defeated Nathan Foster, Lewis County by Fall 3.28
Defeated Blake Williams, Williamstown by T-Fall 17-1
Lost to Brady Logsdon, Hyndman (PA) by Fall 2.02

119 Gunnar Wilt Record: 33- 2 2nd Place

Defeated Mark Blosser, Morgantown by T-Fall 16-0
Defeated Collin Day, Meyersdale (PA) by Dec 1-0
Defeated Jakob Cooper, Woodrow Wilson by Fall 4.34
Defeated Matt Cornell, Point Pleasant by Dec 4-3
Lost to Alex Reiman, Cabell Midland by Dec 3-1

130 Mike Cicchino Record: 29- 9 6th Place

Defeated Colby Fellure, Point Pleasant by Fall 1.02
Defeated Sam Stamper, Riverside by Fall 1.19
Lost to Zach Zide, Williamstown by Dec 7-5
Defeated Tyler Hartsell, Morgantown by Dec 8-4
Defeated Willie Inserra, North Stafford (VA) by Def INJ DEF
Lost to Skyler Terrell, Parkersburg by Fall 1.53
Lost to Zach Zide, Williamstown by Dec 3-1

135 Dorian Jones Record: 20-11

Lost to Alex Wriston, Woodrow Wilson by T-Fall 21-5
Defeated Levi Spickler, Jefferson by Fall 1.40
Lost to Ryan Hinerman, North Marion by Fall .53

140 Brad May Record: 29- 7 7th Place

Defeated Danny Arndt, Musselman by Fall 3.11
Defeated Nate Starkey, Ripley by Dec 7-5
Lost to Noah Searls, Point Pleasant by Dec 5-3
Defeated Anthony Rundle, East Fairmont by Dec 6-4
Lost to Zach Lusher, Cabell Midland by Dec 7-3
Defeated Nate Starkey, Ripley by Dec 3-2

145 Andrew Harmon Record: 17-20

Lost to Corbin White, Keyser by Fall 5.23
Defeated Michael Parker, Fairmont Senior by Dec 4-1
Defeated Stephen Westfall, Lewis County by Dec 7-1
Lost to Gavin Berkley, Meyersdale (PA) by Dec 3-1

152 Chance Sweatt Record: 19-19

Lost to Damen Capper, Berkeley Springs by Fall 2.29
Defeated Bob Edmonds, Woodrow Wilson by Fall .49
Defeated Calvin McCune, Tyler Consolidated by Fall 4.58
Lost to Luke Beavers, Musselman by Dec 2-0

160 Mike Hite Record: 25-12 7th Place

Defeated Andrew Reynolds, Lewis County by Fall 4.21
Defeated Seth Craven, Nitro by Fall 5.55
Lost to Nick Boone, Cabell Midland by T-Fall 16-1
Defeated Luke Hottle, Roane County by Dec 6-4
Lost to Collin Winkie, Bridgeport by Dec .30
Defeated Matt Harkness, Ritchie County by Fall 4.45

171 Joey Fernandez Record: 12-16

Lost to Terrell Echols, Woodrow Wilson by Fall 1.02
Defeated Dustin Tawney, Tyler Consolidated by M-Dec 9-0
Defeated Americo Mayen, North Stafford (VA) by Fall 3.09
Defeated Matt Mayer, Robert C Byrd by Fall 2.03
Lost to Christian Roe, Weirton Madonna by Dec 10-6

189 Jason Oliver Record: 13-13

Lost to Jacob Gleason, Point Pleasant by Fall .51
Lost to Shane Catlett, Preston by Dec 10-5

215 Mario Schiano-Di Record: 34- 4 5th Place

Defeated Matt Puffenberger, Musselman by Fall 2.31
Defeated Adam Cross, Tyler Consolidated by Fall 3.47
Lost to Kyle Dunmeyer, Meyersdale (PA) by Dec 3-2 ULT TB
Defeated Jake Bennett, Hyndman (PA) by Dec 2-0
Defeated Tanner Shoemaker, Keyser by Dec 4-2
Lost to David Hicks, Ripley by Dec 3-2
Defeated Kyle Dunmeyer, Meyersdale (PA) by M-Dec 11-2

285 Travis Wheat Record: 37- 2 3rd Place

Defeated Ryan Simpson, Lewis County by Fall 1.38
Defeated Ryan Walters, Nitro by Fall 1.38
Lost to Eli Kerr, Meyersdale (PA) by Dec 4-0
Defeated Taylor Ortiz, Morgantown by Fall 4.27
Defeated Aaron Nelson, Keyser by Dec 3-2
Defeated Tom Collins, Williamstown by Def
Defeated Clinton VanHorn, Woodrow Wilson by Dec 3-1

 Hyndman (PA) Points: 75.00

103 Chris Gibbner Record: 14- 7

Lost to Jonny Lopez, North Stafford (VA) by M-Dec 8-0
Defeated Keith Deal, Keyser by Fall .29
Defeated Dillon Clarkson, Roane County by Fall .49
Lost to Jason West, Parkersburg by Fall 2.42

112 Brady Logsdon Record: 17- 6 4th Place

Defeated Jenson Lorea, George Washington by M-Dec 14-2
Lost to Jarred Simpkins, Ripley by Fall 2.55
Defeated Steve Hite, Hedgesville by Fall 2.02
Defeated Austin Patterson, Fairmont Senior by Fall .38
Defeated Billy Charleton, Meyersdale (PA) by Def
Lost to Jarred Simpkins, Ripley by Fall 1.21

125 David Strohl Record: 17- 4

Defeated Joe Shearer, Fairmont Senior JV1 by M-Dec 15-1
Lost to Hayden Stewart, East Fairmont by Dec 4-2
Defeated Blake Mayo, Cabell Midland by Fall 4.00
Defeated Alex Martinosi, North Marion by Fall 2.41
Lost to Jarred Burdette, Ripley by Fall 4.41

130 Cody Gibbner Record: 15- 8

Defeated Dylan Travaligno, Weirton Madonna by Fall .15
Lost to Zach Zide, Williamstown by Dec 11-9 OT
Defeated Blake Walker, East Fairmont by Fall 3.59
Defeated Sam Stamper, Riverside by Fall 2.24
Lost to Preston Martin, Ripley by Dec 8-3

135 Richard Moskey Record: 18- 4 7th Place

Defeated Paul Bryant, Riverside by Dec 4-1
Lost to Rusty Maness, Point Pleasant by T-Fall 19-2
Defeated Ryan Hinerman, North Marion by Dec 2-0 OT
Lost to Jake Smith, George Washington by Dec 3-0
Defeated Cody Kelley, Williamstown by Dec 3-2

140 Barry Strohl Record: 15- 4

Defeated Billy Mayer, Robert C Byrd by Fall .47
Lost to Brad Hickman, Roane County by M-Dec 11-2
Lost to Nate Starkey, Ripley by Frft FORFEIT

145 Chuck Mosher Record: 9-10

Defeated Einar Mellem, Tyler Consolidated by Fall 1.23
Lost to Cameron Stanley, Bridgeport by Fall 5.10
Defeated Tim Osborne, Ritchie County by Fall 2.21
Defeated Joe Deroisers, Riverside by Fall 4.32
Lost to Jake Gwaltney, North Stafford (VA) by Fall 2.00

171 Oscar Miller Record: 1-14

Lost to Matt Mayer, Robert C Byrd by Fall .33
Lost to Corey Winn, Lewis County by Fall .50

215 Jake Bennett Record: 14- 8

Defeated Lane Harder, Jefferson by Dec 6-2
Lost to Justin Tribble, North Stafford (VA) by Fall 2.19
Defeated Trent Hart, Ritchie County by Fall 2.09
Defeated Kyle Shamgaugh, Berkeley Springs by Dec 4-1
Lost to Mario Schiano-DiCola, Hedgesville by Dec 2-0

285 Dylan Emerick Record: 12- 7

Lost to John Stockett, University by M-Dec 17-6
Lost to Tyler Phillips, North Marion by Fall .18

 Jefferson Points: 35.00

119 Chico Grooms Record: 6-16

Lost to Chris Adkins, Ripley by T-Fall 16-1
Defeated David Hufford, Ritchie County by M-Dec 11-2
Lost to Collin Day, Meyersdale (PA) by M-Dec 9-0

125 Cody Butts Record: 29-12 7th Place

Defeated Anthony Ratliff, Lewis County by Fall .58
Lost to Jarred Burdette, Ripley by T-Fall 19-3
Defeated Matt Fair, Buckhannon by Fall 1.18
Defeated Nash Thomas, Preston by Fall 2.39
Defeated Hayden Stewart, East Fairmont by Fall 2.10
Lost to Stephen Mckenzie, Meyersdale (PA) by T-Fall 15-0
Defeated Jarred Burdette, Ripley by Def

135 Levi Spickler Record: 9-29

Lost to Robert Farley, University by Fall 2.45
Defeated Devin Reesman, Bridgeport by Fall 2.05
Lost to Dorian Jones, Hedgesville by Fall 1.40

140 Chris Yenchko Record: 5-25

Lost to Jacob Mellott, Keyser by Fall 3.42
Lost to Drew Yoder, Meyersdale (PA) by Fall 1.29

160 Steven Offutt Record: 15-23

Lost to Adam Bicak, Ripley by Fall .42
Defeated Frederick Krause, Tyler Consolidated by Fall 1.19
Lost to Luke Hottle, Roane County by T-Fall 18-3

171 Justin Boden Record: 2- 5

Lost to Nate Constante, University by Fall .28
Lost to Nika Jieovi, Meyersdale (PA) by Fall 4.42

189 Keynan Williams Record: 25-10 8th Place

Defeated Shane Catlett, Preston by Fall 3.36
Defeated Jacob Gleason, Point Pleasant by Fall 5.21
Lost to Zach Ayers, North Marion by M-Dec 13-2
Defeated Matt Parkinson, Berkeley Springs by Dec 5-3
Lost to Nick Smith, Bridgeport by Dec 10-4
Lost to Cody Lambka, Keyser by Dec 7-4

215 Lane Harder Record: 18-11

Lost to Jake Bennett, Hyndman (PA) by Dec 6-2
Lost to Michael Charlton, East Fairmont by Dec 4-3

 Keyser Points: 72.50

103 Keith Deal Record: 9-12

Lost to Geoffery Bevil, Nitro by Fall .41
Lost to Chris Gibbner, Hyndman (PA) by Fall .29

112 Canton Whisner Record: 7- 7

Lost to Ryan Diehl, Berkeley Springs by Fall .19
Lost to Blake Williams, Williamstown by Fall 5.35

119 Cody Whitlock Record: 19- 6 8th Place

Lost to Andrew Stanley, North Marion by M-Dec 14-0
Defeated Cody Hamlin, University by M-Dec 18-5
Defeated Chance Stalnaker, Lewis County by Fall 2.32
Defeated Zach Robe, East Fairmont by Dec 6-4
Lost to Kane Bender, Buckhannon by M-Dec 10-0
Lost to Dylan Thompson, North Stafford (VA) by Fall 5.22

125 Josh Biser Record: 17- 5

Defeated Holden Shepard, North Stafford (VA) by Fall 3.36
Lost to Anthony Alvaro, Fairmont Senior by T-Fall 16-0
Lost to Alex Martinosi, North Marion by Dec 16-9

130 Payton Derryberr Record: 9-12

Lost to Willie Inserra, North Stafford (VA) by Fall 1.02
Lost to Sam Stamper, Riverside by Fall 2.41

135 Taven Rohrbaugh Record: 17- 5

Lost to Cody Kelley, Williamstown by Dec 8-1
Defeated Mack Lawrence, Morgantown by Fall .47
Lost to Joey Griffith, Cabell Midland by Dec 2-0

140 Jacob Mellott Record: 9- 6

Defeated Chris Yenchko, Jefferson by Fall 3.42
Lost to Noah Searls, Point Pleasant by M-Dec 9-1
Lost to Kyle Phillips, Parkersburg by Dec 5-1

145 Corbin White Record: 23- 4 5th Place

Defeated Andrew Harmon, Hedgesville by Fall 5.23
Lost to Zac Risinger, Berkeley Springs by Dec 4-1
Defeated Nathan Pyles, Preston by Fall .46
Defeated Seth Simmons, Cabell Midland by Dec 6-0
Defeated Cameron Stanley, Bridgeport by Dec 9-6
Defeated Jesse Perroots, University by Dec 8-5
Lost to Zac Risinger, Berkeley Springs by M-Dec 8-0
Defeated Jake Gwaltney, North Stafford (VA) by Dec 6-3

152 Levi Spencer Record: 5- 4

Lost to Chase Hanshaw, Riverside by Fall 3.09
Lost to Calvin Blosser, Morgantown by Fall 2.19

160 Randy Sites Record: 12- 3

Lost to Cody Stafford, University by Fall 1.39
Defeated Thomas Tolbert, George Washington by Fall 3.32
Lost to Bobby Mathai, Berkeley Springs by Fall 1.53

171 Brent Parrish Record: 18- 6

Defeated Nika Jieovi, Meyersdale (PA) by T-Fall 15-0
Lost to Nate Constante, University by Fall 2.18
Defeated Brad Riddle, Ritchie County by Fall 3.49
Defeated Clayton Jarvis, Roane County by Dec 6-4 OT
Lost to Terrance Fanning, Preston by Fall 3.37

189 Cody Lambka Record: 11- 3 7th Place

Defeated Jeremy Richmond, Nitro by Fall .48
Lost to Jaron Summers, Fairmont Senior by Dec 4-0
Defeated Jacob Gleason, Point Pleasant by Dec 4-1
Lost to Daniel Nolte, Buckhannon by T-Fall 15-0
Defeated Keynan Williams, Jefferson by Dec 7-4

215 Tanner Shoemaker Record: 15- 7 8th Place

Defeated Jeff Howdershelt, University by Fall 2.27
Lost to Matt Hendrickson, Williamstown by Dec 3-2
Defeated Tyler Whetsell, Preston by Fall .36
Defeated Quintin Hukill, Weirton Madonna by Fall 1.27
Defeated Tyler Riddle, Parkersburg by Fall 1.22
Lost to Mario Schiano-DiCola, Hedgesville by Dec 4-2
Lost to Evan Hamilton, Morgantown by Def

285 Aaron Nelson Record: 22- 3 8th Place

Defeated Joe Holstein, George Washington by Dec 1-0
Defeated Jerrod Long, Point Pleasant by Dec 3-2
Lost to Rob Kelley, Parkersburg by Dec 3-2 ULT TB
Defeated John Stockett, University by Dec 3-2 OT
Lost to Travis Wheat, Hedgesville by Dec 3-2
Lost to Hobert Delph, Berkeley Springs by Dec 1-0

 Lewis County Points: 62.00

103 Caleb Gregory Record: 8- 8

Lost to Joey Shreves, Buckhannon by M-Dec
Defeated Brian Short, Riverside by Fall 1.54
Defeated Elijah Adkins, Ripley by Dec 8-7
Lost to Colin Masters, Fairmont Senior by M-Dec 9-0

112 Nathan Foster Record: 2-10

Lost to Austin Patterson, Fairmont Senior by Fall .15
Lost to Steve Hite, Hedgesville by Fall 3.28

119 Chance Stalnaker Record: 10- 7

Defeated Jamie Shrimp, Musselman by Fall 3.31
Lost to Matt Cornell, Point Pleasant by Fall 1.10
Defeated Ryan Mumaw, Washington by Fall 4.55
Lost to Cody Whitlock, Keyser by Fall 2.32

125 Anthony Ratliff Record: 6- 8

Lost to Cody Butts, Jefferson by Fall .58
Defeated Joe Henthorn, Tyler Consolidated by Dec 15-9
Lost to Caulen Ward, Robert C Byrd by Fall 4.13

130 Dakota Monygomer Record: 15- 7

Defeated Chris Griffith, Robert C Byrd by Fall .19
Lost to Chuck Vankirk, University by Dec 3-2
Defeated Derrick Secor, Washington by Fall .30
Defeated Brent Wyne, Fairmont Senior by Fall 4.23
Lost to Brooks Russell, North Marion by Dec 6-1

135 Phoenix Huffman Record: 4- 4

Lost to Eddie Haislop, Parkersburg by Fall 1.10
Lost to Mark Becraft, Washington by Fall .36

140 Joey McCartney Record: 2-10

Lost to Mason Winkie, Bridgeport by Fall 5.19
Lost to Anthony Rundle, East Fairmont by Fall 3.43

145 Stephen Westfall Record: 9- 6

Defeated Nathan Pyles, Preston by Fall 1.25
Lost to Jesse Perroots, University by Fall .45
Lost to Andrew Harmon, Hedgesville by Dec 7-1

152 Elijah Hull Record: 18- 1 2nd Place

Defeated Bob Edmonds, Woodrow Wilson by Fall 1.18
Defeated CJ Jenkins, Cabell Midland by Fall 1.22
Defeated Phillip King, University by M-Dec 13-4
Lost to Damen Capper, Berkeley Springs by Dec 9-4

160 Andrew Reynolds Record: 5- 9

Lost to Mike Hite, Hedgesville by Fall 4.21
Lost to Bobby Mathai, Berkeley Springs by Fall .26

171 Corey Winn Record: 5- 8

Defeated Michael Comer, Nitro by Fall 1.02
Lost to Tory Bennett, Berkeley Springs by Fall .28
Defeated Oscar Miller, Hyndman (PA) by Fall .50
Lost to Terrell Echols, Woodrow Wilson by Fall 2.00

189 Jeremy Jerdan Record: 3-12

Lost to Matt Parkinson, Berkeley Springs by Fall .44
Lost to Martin Kuhl, Ripley by Fall 2.31

285 Ryan Simpson Record: 7-12

Lost to Travis Wheat, Hedgesville by Fall 1.38
Defeated Ezra Slone, Riverside by Fall .31
Lost to John Stockett, University by Dec 8-4

 Meyersdale (PA) Points: 104.50

112 Billy Charleton Record: 13- 5 6th Place

Defeated Austin Reynolds, Washington by T-Fall 21-4
Defeated Micah Powell, Point Pleasant by Fall .19
Lost to Ryan Diehl, Berkeley Springs by Def INJ DEF
Lost to Brady Logsdon, Hyndman (PA) by Def
Lost to Micah Powell, Point Pleasant by Def INJ DEF

119 Collin Day Record: 11- 8

Defeated Kyle Crihfield, Roane County by Dec 1-0
Lost to Gunnar Wilt, Hedgesville by Dec 1-0
Defeated Chico Grooms, Jefferson by M-Dec 9-0
Defeated Sam Phillips, Parkersburg by Dec 1-0
Lost to Kane Bender, Buckhannon by Dec 7-2

125 Stephen Mckenzie Record: 14- 6 4th Place

Defeated Caulen Ward, Robert C Byrd by M-Dec 8-0
Lost to Josh Fisher, Roane County by Fall 3.22
Defeated NaCodie Barrows, Parkersburg by Fall 3.14
Defeated Cody Butts, Jefferson by T-Fall 15-0
Defeated Jeremiah Westfall, George Washington by Def
Lost to Stevie Porter, Point Pleasant by Dec 3-1 OT

130 Seth Deist Record: 9- 7

Defeated Brent Wyne, Fairmont Senior by Dec 10-6
Lost to Cohen Hovermale, Berkeley Springs by Dec 8-2
Defeated Luke Scott, Roane County by Fall 1.47
Lost to Tyler Hartsell, Morgantown by Dec 9-6

135 Tim Hines Record: 2- 8

Lost to Dylan Cottrell, Roane County by Fall .33
Lost to Quentin Hurst, Ritchie County by Dec 6-4

140 Drew Yoder Record: 6-10

Lost to Noah Searls, Point Pleasant by Fall 2.50
Defeated Chris Yenchko, Jefferson by Fall 1.29
Defeated Garrett Richardson, University by Fall 3.37
Lost to Marvin Kirk, George Washington by Fall 3.17

145 Gavin Berkley Record: 7- 9

Lost to Tristen Woodson, Nitro by Dec 4-2
Defeated Josh Hudson, Point Pleasant by Fall 4.28
Defeated Andrew Harmon, Hedgesville by Dec 3-1
Lost to Cole Williams, Woodrow Wilson by Dec 7-4

152 Eric Moore Record: 5- 7

Lost to Luke Beavers, Musselman by Fall 1.43
Defeated Chase Ratliff, Ripley by Fall .26
Lost to Mike Holyfield, East Fairmont by Fall 2.56

171 Nika Jieovi Record: 4- 7

Lost to Brent Parrish, Keyser by T-Fall 15-0
Defeated Justin Boden, Jefferson by Fall 4.42
Lost to Austin Hall, Ripley by Fall 4.41

189 Andrew Lenhart Record: 6- 3

Defeated Troy Thompson, Fairmont Senior JV1 by Fall 3.03
Lost to Daniel Nolte, Buckhannon by Dec 6-4
Defeated Shane Catlett, Preston by Fall .57
Defeated Grant Cokeley, George Washington by Dec 7-4
Lost to Nick Smith, Bridgeport by Fall 3.01

215 Kyle Dunmeyer Record: 17- 4 6th Place

Defeated Derek Stallman, Bridgeport by Fall .42
Defeated Evan Hamilton, Morgantown by Fall 5.15
Defeated Mario Schiano-DiCola, Hedgesville by Dec 3-2 ULT TB
Lost to Casey Hogg, Point Pleasant by Dec 6-2
Lost to Matt Hendrickson, Williamstown by Dec 10-6
Lost to Mario Schiano-DiCola, Hedgesville by M-Dec 11-2

285 Eli Kerr Record: 14- 4 2nd Place

Defeated Terrence Kelly, North Stafford (VA) by T-Fall 16-1
Defeated Daryl Hicks, Ripley by Fall 3.08
Defeated Travis Wheat, Hedgesville by Dec 4-0
Defeated Rob Kelley, Parkersburg by Dec 9-3
Lost to Garrett Stanley, Bridgeport by Fall 1.57

 Morgantown Points: 52.00

112 Jessica Griffith Record: 1- 9

Lost to Ryan Diehl, Berkeley Springs by Fall .08
Lost to Andrew Ferguson, Cabell Midland by Def INJ DEF

119 Mark Blosser Record: 5- 8

Lost to Gunnar Wilt, Hedgesville by T-Fall 16-0
Lost to Kyle Crihfield, Roane County by Fall 3.05

125 Greg Stewart Record: 0- 0

Lost to Jeremiah Westfall, George Washington by Frft
Lost to Blake Mayo, Cabell Midland by Frft

130 Tyler Hartsell Record: 18- 7

Defeated Derrick Secor, Washington by Fall 1.00
Lost to Preston Martin, Ripley by Dec 5-0
Defeated Chris Griffith, Robert C Byrd by Fall 1.12
Defeated Seth Deist, Meyersdale (PA) by Dec 9-6
Lost to Mike Cicchino, Hedgesville by Dec 8-4

135 Mack Lawrence Record: 10-12

Lost to Paul Bryant, Riverside by Fall 1.26
Lost to Taven Rohrbaugh, Keyser by Fall .47

140 Ryan Wintermoyer Record: 5- 2

Lost to Nate Bolin, Tyler Consolidated by Fall 2.51
Defeated Daniel Updegraff, Preston by Fall 4:16
Defeated Mason Winkie, Bridgeport by Dec 4-2
Lost to Jake Tracewell, Williamstown by Fall 1.09

145 Will Andrews Record: 3- 9

Lost to Cole Williams, Woodrow Wilson by Fall .58
Lost to Wyatt Crawley, Fairmont Senior JV1 by Dec 7-0

152 Calvin Blosser Record: 8-14

Lost to Damen Capper, Berkeley Springs by Fall 1.21
Defeated Levi Spencer, Keyser by Fall 2.19
Lost to Stefan Haas, North Stafford (VA) by Fall 1.36

160 Jon Weaver Record: 16- 7

Lost to Collin Winkie, Bridgeport by M-Dec 18-7
Defeated Bryan McDaniel, Preston by Fall 1.22
Lost to Josh Hereford, Point Pleasant by Dec 8-2

171 Garrett Wotring Record: 3-13

Lost to Clayton Jarvis, Roane County by Fall 1.32
Lost to J T Toothman, North Marion by Fall .22

189 Reed Andrews Record: 9- 6

Lost to Collin White, Cabell Midland by Fall 3.37
Defeated Martin Kuhl, Ripley by Def INJ DEF
Defeated Vince Bird, Riverside by Fall .35
Lost to Daniel Nolte, Buckhannon by Fall 3.21

215 Evan Hamilton Record: 20- 7 7th Place

Defeated Tyler Whetsell, Preston by Fall 1.41
Lost to Kyle Dunmeyer, Meyersdale (PA) by Fall 5.15
Defeated Ashby Heath, Washington by Fall 3.51
Defeated Adam Cross, Tyler Consolidated by Fall 1.38
Defeated Shane Skiles, George Washington by Fall 1.57
Lost to Matt Hendrickson, Williamstown by Dec 3-1
Defeated Tanner Shoemaker, Keyser by Def

285 Taylor Ortiz Record: 19- 6

Defeated Cecil Spencer, Tyler Consolidated by Fall .16
Lost to Garrett Stanley, Bridgeport by Dec 1.55
Defeated Alex York, Cabell Midland by Fall .12
Defeated Isaiah Holyfield, East Fairmont by Fall .46
Lost to Travis Wheat, Hedgesville by Fall 4.27

 Musselman Points: 37.00

103 PJ Dolan Record: 12- 8

Lost to Elijah Adkins, Ripley by Dec 6-3
Lost to Cody Salamone, University by Dec 3-1

112 Todd Williams Record: 9-14

Defeated Andrew Davis, Ritchie County by Dec 5-2
Lost to Jarred Simpkins, Ripley by Fall 1.18
Lost to Adam Kulakowski, North Stafford (VA) by Dec 7-2

119 Jamie Shrimp Record: 0-16

Lost to Chance Stalnaker, Lewis County by Fall 3.31
Lost to Billy Wilson, Berkeley Springs by Fall 2.55

125 Josh Capps Record: 7-12

Lost to Donte Jackson, Nitro by Dec 8-3
Lost to Alex Martinosi, North Marion by Fall 3.42

135 Darren Streets Record: 17-14

Lost to Dakota Thompson, North Stafford (VA) by M-Dec 11-3
Lost to Ryan Hinerman, North Marion by Fall 2.27

140 Danny Arndt Record: 4-12

Lost to Brad May, Hedgesville by Fall 3.11
Lost to Marvin Kirk, George Washington by Fall 1.47

145 Cody Spinks Record: 25- 5 4th Place

Defeated Seth Simmons, Cabell Midland by Fall 1.25
Defeated Josh Hudson, Point Pleasant by Fall 2.57
Defeated Jesse Perroots, University by Fall 1.40
Lost to Brandon Ruble, Parkersburg by Dec 4-2
Defeated Jake Gwaltney, North Stafford (VA) by T-Fall 20-2
Lost to Zac Risinger, Berkeley Springs by Dec 5-1

152 Luke Beavers Record: 24- 9 6th Place

Defeated Eric Moore, Meyersdale (PA) by Fall 1.43
Defeated Zach Nibert, Point Pleasant by M-Dec 17-5
Lost to Jacob Summers, Roane County by Dec 4-3
Defeated Chance Sweatt, Hedgesville by Dec 2-0
Defeated Chase Hanshaw, Riverside by T-Fall 16-0
Lost to Phillip King, University by Dec 6-2
Lost to Jacob Summers, Roane County by Dec 3-2

171 Jeff Gillis Record: 8-14

Lost to Terrance Fanning, Preston by Fall 4.36
Lost to Manny Pauley, Cabell Midland by Dec 6-2

189 Derek Estep Record: 9-10

Lost to Grant Cokeley, George Washington by Dec 6-2
Lost to Trevor Edge, East Fairmont by Dec 7-6

215 Matt Puffenberge Record: 6-16

Lost to Mario Schiano-DiCola, Hedgesville by Fall 2.31
Lost to Quintin Hukill, Weirton Madonna by Fall .27

285 Trey Estrada Record: 9-15

Lost to Clinton VanHorn, Woodrow Wilson by Fall .40
Lost to Travis Eanes, Preston by Fall .50

 Nitro Points: 45.50

103 Geoffery Bevil Record: 14- 7

Defeated Keith Deal, Keyser by Fall .41
Lost to Colin Masters, Fairmont Senior by Dec 8-2
Defeated Jessica Walters, Fairmont Senior JV1 by Fall 2.43
Defeated Josh Lilley, Woodrow Wilson by M-Dec 9-1
Lost to Guy Fisher, Point Pleasant by Fall 4.59

112 Matt Dunbar Record: 22- 1 2nd Place

Defeated Blake Williams, Williamstown by Fall 1.01
Defeated Andrew Ferguson, Cabell Midland by T-Fall 17-0
Defeated Austin Patterson, Fairmont Senior by Fall 1.47
Defeated Jarred Simpkins, Ripley by Fall 5.14
Lost to Ryan Diehl, Berkeley Springs by Dec 9-2

125 Donte Jackson Record: 17- 5

Defeated Josh Capps, Musselman by Dec 8-3
Lost to Stevie Porter, Point Pleasant by Fall 1.12
Lost to NaCodie Barrows, Parkersburg by M-Dec 11-2

145 Tristen Woodson Record: 14- 7

Defeated Gavin Berkley, Meyersdale (PA) by Dec 4-2
Lost to Jake Gwaltney, North Stafford (VA) by Fall 1.54
Lost to Seth Simmons, Cabell Midland by Fall 1.19

160 Seth Craven Record: 17- 4

Lost to Mike Hite, Hedgesville by Fall 5.55
Defeated Zach Milhoan, Parkersburg by Dec 6-1
Lost to Matt Harkness, Ritchie County by Frft

171 Michael Comer Record: 3- 6

Lost to Corey Winn, Lewis County by Fall 1.02
Lost to Matt Mayer, Robert C Byrd by Fall 1.48

189 Jeremy Richmond Record: 4-13

Lost to Cody Lambka, Keyser by Fall .48
Lost to Chris McDuffy, Williamstown by Fall 1.28

215 Christian Prouse Record: 11- 9

Defeated Briar Nichols, Roane County by Fall 1.00
Lost to Casey Hogg, Point Pleasant by Fall 1.12
Lost to Michael Charlton, East Fairmont by Fall .32

285 Ryan Walters Record: 8- 8

Lost to Travis Wheat, Hedgesville by Fall 1.38
Lost to Daryl Hicks, Ripley by Fall 1.56

 North Marion Points: 135.50 Ded: 1.00

103 Ryan Elliott Record: 25- 4 2nd Place

Defeated Tyler Bouck, Cabell Midland by Fall 1.22
Defeated Cody Salamone, University by Dec 6-3
Defeated Jason West, Parkersburg by Dec 8-2
Defeated Dalton George, Williamstown by Fall 3.49
Lost to Nick Miller, Hedgesville by Dec 6-0

112 Trevor Fancher Record: 18- 9

Lost to Austin Patterson, Fairmont Senior by T-Fall 16-1
Defeated Andrew Ferguson, Cabell Midland by T-Fall 18-3
Lost to Micah Powell, Point Pleasant by T-Fall 16-0

119 Andrew Stanley Record: 14-10 6th Place

Defeated Vince Hunt, Riverside by Fall 3.11
Defeated Cody Whitlock, Keyser by M-Dec 14-0
Lost to Matt Cornell, Point Pleasant by Fall 1.13
Defeated Chris Adkins, Ripley by Dec 3-0
Defeated Dylan Thompson, North Stafford (VA) by Fall 5.39
Lost to Dakota Vanbibber, George Washington by T-Fall 15-0
Lost to Kane Bender, Buckhannon by Dec 5-3

125 Alex Martinosi Record: 19- 9

Lost to Stevie Porter, Point Pleasant by M-Dec 11-1
Defeated Josh Capps, Musselman by Fall 3.42
Defeated Josh Biser, Keyser by Dec 16-9
Lost to David Strohl, Hyndman (PA) by Fall 2.41

130 Brooks Russell Record: 25- 5 7th Place

Defeated Blake Walker, East Fairmont by M-Dec 11-2
Defeated Brian Gank, Preston by Fall .30
Lost to Skyler Terrell, Parkersburg by Dec 9-2
Defeated Dakota Monygomery, Lewis County by Dec 6-1
Lost to Preston Martin, Ripley by Dec 5-2
Defeated Willie Inserra, North Stafford (VA) by Frft

135 Ryan Hinerman Record: 26- 3

Defeated CJ Strahin, Preston by Fall 3.00
Lost to Austin Hileman, Ripley by Dec 7-6
Defeated Darren Streets, Musselman by Fall 2.27
Defeated Dorian Jones, Hedgesville by Fall .53
Lost to Richard Moskey, Hyndman (PA) by Dec 2-0 OT

140 Tyler Tennant Record: 28- 2 3rd Place

Defeated Anthony Rundle, East Fairmont by Fall 1.03
Defeated Mason Winkie, Bridgeport by Fall 1.51
Defeated Zach Lusher, Cabell Midland by Dec 5-1
Lost to Noah Searls, Point Pleasant by DQ
Defeated Stephen Gwaltney, North Stafford (VA) by Dec 7-4
Defeated Dylan Ceravalo, Washington by Dec 7-6

145 Drew Burkett Record: 1- 7

Lost to Sam Whiting, Roane County by Fall .53
Lost to Tim Osborne, Ritchie County by Fall 2.59

152 Josh Bombard Record: 25- 5 7th Place

Lost to Jacob Summers, Roane County by Dec 5-4
Defeated Nathan Gonzalez, Bridgeport by Fall 3.15
Defeated Zach Nibert, Point Pleasant by Dec 10-8
Defeated CJ Jenkins, Cabell Midland by Fall 5.54
Lost to Stefan Haas, North Stafford (VA) by M-Dec 13-4
Defeated Chase Hanshaw, Riverside by Fall 1.36

160 Austin Bland Record: 17- 9

Defeated Jacob Ralph, North Stafford (VA) by M-Dec 14-2
Defeated Luke Hottle, Roane County by Dec 2-1
Lost to Adam Bicak, Ripley by Fall 2.57
Lost to Matt Harkness, Ritchie County by Fall 4.54

171 J T Toothman Record: 8- 9

Lost to Christian Roe, Weirton Madonna by Fall 2.20
Defeated Garrett Wotring, Morgantown by Fall .22
Defeated Logan Lang, Bridgeport by Def INJ DEF
Lost to Austin Hall, Ripley by Fall 3.30

189 Zach Ayers Record: 25- 5 3rd Place

Defeated Kristain Barr, Woodrow Wilson by Fall 1.34
Defeated Matt Stone, Roane County by Fall 1.23
Defeated Keynan Williams, Jefferson by M-Dec 13-2
Lost to Collin White, Cabell Midland by Dec 5-4
Defeated Daniel Nolte, Buckhannon by Dec 3-1
Defeated Nick Smith, Bridgeport by Dec 1-0

215 Alec Muscufo Record: 1- 2

Lost to Quintin Hukill, Weirton Madonna by Fall 1.05
Defeated Tyler Fulton, Robert C Byrd by Fall 4.49
Lost to Adam Cross, Tyler Consolidated by M-Dec 11-0

285 Tyler Phillips Record: 16-10

Lost to Tom Collins, Williamstown by Dec 3-1
Defeated Dylan Emerick, Hyndman (PA) by Fall .18
Lost to Daryl Hicks, Ripley by Dec 1-0

 North Stafford (VA) Points: 143.00

103 Jonny Lopez Record: 23-13

Defeated Jessica Walters, Fairmont Senior JV1 by Fall .28
Defeated Chris Gibbner, Hyndman (PA) by M-Dec 8-0
Lost to Nick Miller, Hedgesville by T-Fall 16-1
Lost to Joey Shreves, Buckhannon by Dec 8-5

112 Adam Kulakowski Record: 8-18

Lost to Austin Reynolds, Washington by Fall 3.51
Defeated Todd Williams, Musselman by Dec 7-2
Lost to Jenson Lorea, George Washington by Dec 4-2

119 Dylan Thompson Record: 24-14 7th Place

Defeated Bret MacIver, Williamstown by Fall 3.25
Lost to Dakota Vanbibber, George Washington by T-Fall 16-0
Defeated Vince Hunt, Riverside by Fall 2.23
Defeated Billy Wilson, Berkeley Springs by M-Dec 10-0
Defeated Jakob Cooper, Woodrow Wilson by Dec 8-6 OT
Lost to Andrew Stanley, North Marion by Fall 5.39
Defeated Cody Whitlock, Keyser by Fall 5.22

125 Holden Shepard Record: 5-10

Lost to Josh Biser, Keyser by Fall 3.36
Lost to NaCodie Barrows, Parkersburg by Fall 4.22

130 Willie Inserra Record: 26-10 8th Place

Defeated Payton Derryberry, Keyser by Fall 1.02
Lost to Skyler Terrell, Parkersburg by Fall 3.46
Defeated Colby Fellure, Point Pleasant by Fall 1.27
Defeated Brian Gank, Preston by Fall 2.13
Defeated Chuck Vankirk, University by Fall 1.27
Lost to Mike Cicchino, Hedgesville by Def INJ DEF
Lost to Brooks Russell, North Marion by Frft

135 Dakota Thompson Record: 33- 4 3rd Place

Defeated Darren Streets, Musselman by M-Dec 11-3
Defeated Seth Cutright, Buckhannon by M-Dec 11-2
Defeated Jake Smith, George Washington by Fall 4.53
Lost to Rusty Maness, Point Pleasant by Dec 5-2
Defeated Paul Bryant, Riverside by M-Dec 14-2
Defeated Jake Smith, George Washington by Dec 4-2 OT

140 Stephen Gwaltney Record: 30- 6 5th Place

Defeated Kyle Phillips, Parkersburg by Dec 4-3
Defeated Garrett Richardson, University by Fall .17
Lost to Dylan Ceravalo, Washington by Dec 7-5
Defeated Jake Tracewell, Williamstown by M-Dec 10-0
Defeated Nate Starkey, Ripley by Dec 3-2
Lost to Tyler Tennant, North Marion by Dec 7-4
Defeated Zach Lusher, Cabell Midland by Dec 3-2

145 Jake Gwaltney Record: 31- 8 6th Place

Defeated Tristen Woodson, Nitro by Fall 1.54
Lost to Zac Risinger, Berkeley Springs by Fall 3.47
Defeated Chuck Mosher, Hyndman (PA) by Fall 2.00
Defeated Cole Williams, Woodrow Wilson by M-Dec 13-4
Lost to Cody Spinks, Musselman by T-Fall 20-2
Lost to Corbin White, Keyser by Dec 6-3

152 Stefan Haas Record: 24- 7 4th Place

Defeated Nathan Gonzalez, Bridgeport by Fall 3.44
Defeated Mike Holyfield, East Fairmont by Fall 3.22
Lost to Phillip King, University by Dec 3-2
Defeated Calvin Blosser, Morgantown by Fall 1.36
Defeated Josh Bombard, North Marion by M-Dec 13-4
Defeated Jacob Summers, Roane County by M-Dec 10-0
Lost to Phillip King, University by Dec 4-2

160 Jacob Ralph Record: 11-25

Lost to Austin Bland, North Marion by M-Dec 14-2
Lost to Josh Hereford, Point Pleasant by T-Fall 16-0

171 Americo Mayen Record: 16-19

Defeated Manny Pauley, Cabell Midland by Fall 3.44
Lost to Terrance Fanning, Preston by Fall 1.08
Lost to Joey Fernandez, Hedgesville by Fall 3.09

215 Justin Tribble Record: 39- 0 1st Place

Defeated Michael Charlton, East Fairmont by Fall .52
Defeated Jake Bennett, Hyndman (PA) by Fall 2.19
Defeated Shane Skiles, George Washington by Fall .51
Defeated David Hicks, Ripley by Fall 5.51
Defeated Casey Hogg, Point Pleasant by Dec 2-1

285 Terrence Kelly Record: 15-17

Lost to Eli Kerr, Meyersdale (PA) by T-Fall 16-1
Lost to John Stockett, University by Dec 13-8

 Parkersburg Points: 95.00

103 Jason West Record: 17- 9 6th Place

Defeated Joey Shreves, Buckhannon by Dec 4-1
Lost to Ryan Elliott, North Marion by Dec 8-2
Defeated Chris Gibbner, Hyndman (PA) by Fall 2.42
Defeated Colin Masters, Fairmont Senior by Fall 1.39
Lost to Tyler Cross, Washington by M-Dec 9-0
Lost to Dalton George, Williamstown by Fall .26

119 Sam Phillips Record: 10-10

Lost to Jakob Cooper, Woodrow Wilson by Fall 2.37
Lost to Collin Day, Meyersdale (PA) by Dec 1-0

125 NaCodie Barrows Record: 6- 8

Lost to Anthony Alvaro, Fairmont Senior by T-Fall 19-4
Defeated Holden Shepard, North Stafford (VA) by Fall 4.22
Defeated Donte Jackson, Nitro by M-Dec 11-2
Defeated Jonathan Wimer, Washington by Dec 2-0
Lost to Stephen Mckenzie, Meyersdale (PA) by Fall 3.14

130 Skyler Terrell Record: 19- 5 3rd Place

Defeated Willie Inserra, North Stafford (VA) by Fall 3.46
Defeated Brooks Russell, North Marion by Dec 9-2
Lost to Cohen Hovermale, Berkeley Springs by Dec 9-6
Defeated Mike Cicchino, Hedgesville by Fall 1.53
Defeated Preston Martin, Ripley by Dec 6-0

135 Eddie Haislop Record: 10-11

Defeated Phoenix Huffman, Lewis County by Fall 1.10
Lost to Rusty Maness, Point Pleasant by Fall 1.47
Defeated Quentin Hurst, Ritchie County by Fall 1.58
Lost to Paul Bryant, Riverside by Dec 7-0

140 Kyle Phillips Record: 10-10

Lost to Stephen Gwaltney, North Stafford (VA) by Dec 4-3
Defeated Jacob Mellott, Keyser by Dec 5-1
Lost to Nate Starkey, Ripley by T-Fall 16-0

145 Brandon Ruble Record: 20- 5 2nd Place

Defeated Cody Main, Washington by Fall 3.06
Defeated Joe Deroisers, Riverside by Fall .22
Defeated Cameron Stanley, Bridgeport by Fall 1.41
Defeated Cody Spinks, Musselman by Dec 4-2
Lost to Sam Whiting, Roane County by Dec 3-1

152 Shawn Graham Record: 2-17

Lost to Chase Hanshaw, Riverside by Fall 5.28
Lost to Calvin McCune, Tyler Consolidated by Fall .42

160 Zach Milhoan Record: 4-15

Lost to Bobby Mathai, Berkeley Springs by Fall .42
Lost to Seth Craven, Nitro by Dec 6-1

215 Tyler Riddle Record: 13- 8

Defeated Sammy Neil, Riverside by Fall .16
Defeated Devonte Cook, Fairmont Senior by Dec 4-2 OT
Lost to Casey Hogg, Point Pleasant by Fall .42
Lost to Tanner Shoemaker, Keyser by Fall 1.22

285 Rob Kelley Record: 14- 4 5th Place

Defeated Seth Smith, Ritchie County by Fall .42
Defeated Michael Sands, Robert C Byrd by Dec 2-1
Defeated Aaron Nelson, Keyser by Dec 3-2 ULT TB
Lost to Eli Kerr, Meyersdale (PA) by Dec 9-3
Lost to Clinton VanHorn, Woodrow Wilson by Dec 3-0
Defeated Tom Collins, Williamstown by Def

 Preston Points: 31.00

112 Tyler Cottrell Record: 6- 7

Lost to Jenson Lorea, George Washington by Fall 5.20
Lost to Dakota Linger, Buckhannon by Fall 2.15

119 Dakota Sines Record: 6- 6

Lost to Kane Bender, Buckhannon by Fall 3.06
Lost to Billy Wilson, Berkeley Springs by Fall 6.35 OT

125 Nash Thomas Record: 3- 3

Lost to Jesse Schiffbauer, University by Fall 1.12
Defeated Dylan Skidmore, Ritchie County by Fall .34
Lost to Cody Butts, Jefferson by Fall 2.39

130 Brian Gank Record: 7- 6

Lost to Brooks Russell, North Marion by Fall .30
Defeated Dylan Travaligno, Weirton Madonna by Fall 1.34
Lost to Willie Inserra, North Stafford (VA) by Fall 2.13

135 CJ Strahin Record: 4- 7

Lost to Ryan Hinerman, North Marion by Fall 3.00
Defeated Joel Garcia, Fairmont Senior by Fall .57
Lost to Seth Cutright, Buckhannon by Fall 4.15

140 Daniel Updegraff Record: 1- 3

Lost to Brad Hickman, Roane County by Fall 1.14
Lost to Ryan Wintermoyer, Morgantown by Fall 4:16

145 Nathan Pyles Record: 2-10

Lost to Stephen Westfall, Lewis County by Fall 1.25
Lost to Corbin White, Keyser by Fall .46

160 Bryan McDaniel Record: 2-10

Lost to Adam Bicak, Ripley by Fall .20
Lost to Jon Weaver, Morgantown by Fall 1.22

171 Terrance Fanning Record: 11- 5 7th Place

Defeated Jeff Gillis, Musselman by Fall 4.36
Defeated Americo Mayen, North Stafford (VA) by Fall 1.08
Lost to Seth Jack, Buckhannon by M-Dec 17-7
Defeated Brent Parrish, Keyser by Fall 3.37
Lost to Garrett Onderko, East Fairmont by Dec 7-5
Defeated Josh Jones, Riverside by Fall 2.33

189 Shane Catlett Record: 5- 7

Lost to Keynan Williams, Jefferson by Fall 3.36
Defeated Jason Oliver, Hedgesville by Dec 10-5
Lost to Andrew Lenhart, Meyersdale (PA) by Fall .57

215 Tyler Whetsell Record: 6- 6

Lost to Evan Hamilton, Morgantown by Fall 1.41
Defeated Derek Stallman, Bridgeport by Fall 2.54
Lost to Tanner Shoemaker, Keyser by Fall .36

285 Travis Eanes Record: 8- 5

Lost to Isaiah Holyfield, East Fairmont by Fall 2.34
Defeated Trey Estrada, Musselman by Fall .50
Lost to Jerrod Long, Point Pleasant by Dec 5-2

 Point Pleasant Points: 214.00

103 Guy Fisher Record: 20- 8 7th Place

Defeated Brian Short, Riverside by Fall .29
Lost to Tyler Cross, Washington by Fall 5.55
Defeated Geoffery Bevil, Nitro by Fall 4.59
Lost to Joey Shreves, Buckhannon by Dec 3-2
Defeated Colin Masters, Fairmont Senior by Fall 4.24

112 Micah Powell Record: 25- 6 5th Place

Defeated Dakota Linger, Buckhannon by M-Dec 13-0
Lost to Billy Charleton, Meyersdale (PA) by Fall .19
Defeated Trevor Fancher, North Marion by T-Fall 16-0
Defeated Alex Cheslock, University by Dec 6-1
Lost to Jarred Simpkins, Ripley by Dec 7-1
Defeated Billy Charleton, Meyersdale (PA) by Def INJ DEF

119 Matt Cornell Record: 18- 3 4th Place

Defeated Billy Wilson, Berkeley Springs by M-Dec 14-4
Defeated Chance Stalnaker, Lewis County by Fall 1.10
Defeated Andrew Stanley, North Marion by Fall 1.13
Lost to Gunnar Wilt, Hedgesville by Dec 4-3
Defeated Kane Bender, Buckhannon by Fall 2.22
Lost to Dakota Vanbibber, George Washington by Dec 1-0 OT

125 Stevie Porter Record: 20- 9 3rd Place

Defeated Alex Martinosi, North Marion by M-Dec 11-1
Defeated Donte Jackson, Nitro by Fall 1.12
Lost to Jeremiah Westfall, George Washington by Dec 7-6
Defeated Caulen Ward, Robert C Byrd by Fall .28
Defeated Jarred Burdette, Ripley by Dec 2-1
Defeated Anthony Alvaro, Fairmont Senior by Dec 7-6
Defeated Stephen Mckenzie, Meyersdale (PA) by Dec 3-1 OT

130 Colby Fellure Record: 4-11

Lost to Mike Cicchino, Hedgesville by Fall 1.02
Lost to Willie Inserra, North Stafford (VA) by Fall 1.27

135 Rusty Maness Record: 6- 0 1st Place

Defeated Mark Becraft, Washington by T-Fall 19-3
Defeated Eddie Haislop, Parkersburg by Fall 1.47
Defeated Richard Moskey, Hyndman (PA) by T-Fall 19-2
Defeated Dakota Thompson, North Stafford (VA) by Dec 5-2
Defeated Dylan Cottrell, Roane County by Dec 1-0

140 Noah Searls Record: 28- 3 2nd Place

Defeated Drew Yoder, Meyersdale (PA) by Fall 2.50
Defeated Jacob Mellott, Keyser by M-Dec 9-1
Defeated Brad May, Hedgesville by Dec 5-3
Defeated Tyler Tennant, North Marion by DQ
Lost to Brad Hickman, Roane County by Def INJ DEF

145 Josh Hudson Record: 9- 9

Defeated Nick Dahlheim, Buckhannon by M-Dec 10-1
Lost to Cody Spinks, Musselman by Fall 2.57
Lost to Gavin Berkley, Meyersdale (PA) by Fall 4.28

152 Zach Nibert Record: 26- 6

Lost to Luke Beavers, Musselman by M-Dec 17-5
Defeated Josey Heaney, Fairmont Senior JV1 by Fall 3.08
Lost to Josh Bombard, North Marion by Dec 10-8

160 Josh Hereford Record: 27- 5 3rd Place

Lost to Shaun Cutright, Buckhannon by Dec 6-4
Defeated Jacob Ralph, North Stafford (VA) by T-Fall 16-0
Defeated Jon Weaver, Morgantown by Dec 8-2
Defeated Kristopher Pack, Woodrow Wilson by Dec 4-2
Defeated Matt Harkness, Ritchie County by M-Dec 9-1
Defeated Shaun Cutright, Buckhannon by Dec 5-3 OT
Defeated Collin Winkie, Bridgeport by Dec 4-3

171 Donnie Powell Record: 25- 6 2nd Place

Defeated Josh Pemberton, Williamstown by Fall 1.05
Defeated Austin Hall, Ripley by Fall 3.42
Defeated Garrett Onderko, East Fairmont by Fall 1.26
Defeated Seth Jack, Buckhannon by Dec 5-3 OT
Lost to Tory Bennett, Berkeley Springs by M-Dec 15-5

189 Jacob Gleason Record: 4- 2

Defeated Jason Oliver, Hedgesville by Fall .51
Lost to Keynan Williams, Jefferson by Fall 5.21
Defeated Troy Thompson, Fairmont Senior JV1 by Fall 2.58
Defeated Matt Stone, Roane County by M-Dec 15-7
Lost to Cody Lambka, Keyser by Dec 4-1

215 Casey Hogg Record: 28- 2 2nd Place

Defeated Trent Hart, Ritchie County by Fall 3.31
Defeated Christian Prouse, Nitro by Fall 1.12
Defeated Tyler Riddle, Parkersburg by Fall .42
Defeated Kyle Dunmeyer, Meyersdale (PA) by Dec 6-2
Lost to Justin Tribble, North Stafford (VA) by Dec 2-1

285 Jerrod Long Record: 20- 9

Defeated Vinnie Libonati, Fairmont Senior by Fall 5.38
Lost to Aaron Nelson, Keyser by Dec 3-2
Defeated Travis Eanes, Preston by Dec 5-2
Defeated Michael Sands, Robert C Byrd by Dec 4-1
Lost to Hobert Delph, Berkeley Springs by Dec 3-0

 Robert C Byrd Points: 27.00

119 Jon Clark Record: 7-10

Lost to Jakob Cooper, Woodrow Wilson by Fall 1.29
Defeated Jena Householder, Bridgeport by Fall 2.19
Lost to Chris Adkins, Ripley by Dec 8-2

125 Caulen Ward Record: 14- 5

Defeated Matt Fair, Buckhannon by Dec 5-2
Lost to Stephen Mckenzie, Meyersdale (PA) by M-Dec 8-0
Defeated Anthony Ratliff, Lewis County by Fall 4.13
Defeated Tyler Gilger, Woodrow Wilson by Dec 3-1 OT
Lost to Stevie Porter, Point Pleasant by Fall .28

130 Chris Griffith Record: 2-14

Lost to Dakota Monygomery, Lewis County by Fall .19
Lost to Tyler Hartsell, Morgantown by Fall 1.12

135 Hunter Mayer Record: 2-14

Lost to Alex Wriston, Woodrow Wilson by Fall .20
Lost to Robert Farley, University by Fall .15

140 Billy Mayer Record: 8- 9

Lost to Barry Strohl, Hyndman (PA) by Fall .47
Defeated Braden Mick, Fairmont Senior by Fall 1.12
Lost to Anthony Rundle, East Fairmont by Fall 1.53

171 Matt Mayer Record: 10- 8

Defeated Oscar Miller, Hyndman (PA) by Fall .33
Lost to Seth Jack, Buckhannon by Fall .34
Defeated Michael Comer, Nitro by Fall 1.48
Lost to Joey Fernandez, Hedgesville by Fall 2.03

215 Tyler Fulton Record: 3-13

Lost to David Hicks, Ripley by Fall .30
Lost to Alec Muscufo, North Marion by Fall 4.49

285 Michael Sands Record: 15- 3

Defeated Alex York, Cabell Midland by Fall 3.10
Lost to Rob Kelley, Parkersburg by Dec 2-1
Defeated Cecil Spencer, Tyler Consolidated by Fall .55
Lost to Jerrod Long, Point Pleasant by Dec 4-1

 Ripley Points: 149.50

103 Elijah Adkins Record: 13-13

Defeated PJ Dolan, Musselman by Dec 6-3
Lost to Tyler Cross, Washington by Fall 3.48
Defeated Tyler Bouck, Cabell Midland by Fall .58
Lost to Caleb Gregory, Lewis County by Dec 8-7

112 Jarred Simpkins Record: 21- 5 3rd Place

Defeated Todd Williams, Musselman by Fall 1.18
Defeated Brady Logsdon, Hyndman (PA) by Fall 2.55
Lost to Matt Dunbar, Nitro by Fall 5.14
Defeated Micah Powell, Point Pleasant by Dec 7-1
Defeated Brady Logsdon, Hyndman (PA) by Fall 1.21

119 Chris Adkins Record: 17-12

Defeated Chico Grooms, Jefferson by T-Fall 16-1
Lost to Alex Reiman, Cabell Midland by T-Fall 16-0
Defeated Kyle Crihfield, Roane County by Dec 4-2
Defeated Jon Clark, Robert C Byrd by Dec 8-2
Lost to Andrew Stanley, North Marion by Dec 3-0

125 Jarred Burdette Record: 17- 6 8th Place

Defeated Joe Henthorn, Tyler Consolidated by Fall .31
Defeated Cody Butts, Jefferson by T-Fall 19-3
Lost to Jesse Schiffbauer, University by M-Dec 14-2
Defeated David Strohl, Hyndman (PA) by Fall 4.41
Lost to Stevie Porter, Point Pleasant by Dec 2-1
Lost to Cody Butts, Jefferson by Def

130 Preston Martin Record: 20- 6 4th Place

Defeated Tyler Hartsell, Morgantown by Dec 5-0
Lost to Cohen Hovermale, Berkeley Springs by Dec 6-1
Defeated Cody Gibbner, Hyndman (PA) by Dec 8-3
Defeated Brooks Russell, North Marion by Dec 5-2
Defeated Zach Zide, Williamstown by Frft 3-1
Lost to Skyler Terrell, Parkersburg by Dec 6-0

135 Austin Hileman Record: 14- 1

Defeated Joel Garcia, Fairmont Senior by Fall 1.08
Defeated Ryan Hinerman, North Marion by Dec 7-6
Lost to Alex Wriston, Woodrow Wilson by Fall .15
Lost to Paul Bryant, Riverside by Frft FORFEIT

140 Nate Starkey Record: 20-11 8th Place

Lost to Brad May, Hedgesville by Dec 7-5
Defeated Bill Edmonds, Woodrow Wilson by T-Fall 21-4
Defeated Kyle Phillips, Parkersburg by T-Fall 16-0
Defeated Barry Strohl, Hyndman (PA) by Frft FORFEIT
Lost to Stephen Gwaltney, North Stafford (VA) by Dec 3-2
Lost to Brad May, Hedgesville by Dec 3-2

145 Lewis Yates Record: 11-13

Lost to Cameron Stanley, Bridgeport by Dec 10-4
Defeated Einar Mellem, Tyler Consolidated by Fall 3.52
Defeated David Hastings, Williamstown by Dec 7-3
Defeated Collin Morris, George Washington by Dec 5-3 OT
Lost to Jesse Perroots, University by Dec 3-0

152 Chase Ratliff Record: 5- 5

Lost to Phillip King, University by Fall 3.33
Lost to Eric Moore, Meyersdale (PA) by Fall .26

160 Adam Bicak Record: 29- 3 1st Place

Defeated Bryan McDaniel, Preston by Fall .20
Defeated Steven Offutt, Jefferson by Fall .42
Defeated Austin Bland, North Marion by Fall 2.57
Defeated Cody Stafford, University by T-Fall 22-7
Defeated Nick Boone, Cabell Midland by M-Dec 14-3

171 Austin Hall Record: 4- 4

Defeated Brad Riddle, Ritchie County by Fall 1.47
Lost to Donnie Powell, Point Pleasant by Fall 3.42
Defeated Nika Jieovi, Meyersdale (PA) by Fall 4.41
Defeated J T Toothman, North Marion by Fall 3.30
Lost to Josh Jones, Riverside by Fall 2.52

189 Martin Kuhl Record: 9-17

Lost to Jaron Summers, Fairmont Senior by Fall 3.30
Defeated Jeremy Jerdan, Lewis County by Fall 2.31
Lost to Reed Andrews, Morgantown by Def INJ DEF

215 David Hicks Record: 22- 4 3rd Place

Defeated Tyler Fulton, Robert C Byrd by Fall .30
Defeated Quintin Hukill, Weirton Madonna by Fall 1.09
Defeated Matt Hendrickson, Williamstown by Dec 5-1
Lost to Justin Tribble, North Stafford (VA) by Fall 5.51
Defeated Mario Schiano-DiCola, Hedgesville by Dec 3-2
Defeated Matt Hendrickson, Williamstown by Dec 4-3

285 Daryl Hicks Record: 14- 6

Lost to Eli Kerr, Meyersdale (PA) by Fall 3.08
Defeated Tyler Phillips, North Marion by Dec 1-0
Defeated Ryan Walters, Nitro by Fall 1.56
Lost to Clinton VanHorn, Woodrow Wilson by Dec 6-1

 Ritchie County Points: 18.00

112 Andrew Davis Record: 12- 8

Lost to Todd Williams, Musselman by Dec 5-2
Lost to Austin Reynolds, Washington by Fall 5.37

119 David Hufford Record: 3-12

Lost to Alex Reiman, Cabell Midland by Fall 1.59
Lost to Chico Grooms, Jefferson by M-Dec 11-2

125 Dylan Skidmore Record: 6-12

Lost to Tyler Gilger, Woodrow Wilson by Fall 5.39
Lost to Nash Thomas, Preston by Fall .34

135 Quentin Hurst Record: 5-12

Lost to Joey Griffith, Cabell Midland by Fall .25
Defeated Tim Hines, Meyersdale (PA) by Dec 6-4
Lost to Eddie Haislop, Parkersburg by Fall 1.58

145 Tim Osborne Record: 2- 7

Lost to David Hastings, Williamstown by Fall 5.14
Defeated Drew Burkett, North Marion by Fall 2.59
Lost to Chuck Mosher, Hyndman (PA) by Fall 2.21

160 Matt Harkness Record: 11- 9 8th Place

Lost to Nick Boone, Cabell Midland by Fall .53
Defeated Seth Craven, Nitro by Frft
Defeated Austin Bland, North Marion by Fall 4.54
Lost to Josh Hereford, Point Pleasant by M-Dec 9-1
Lost to Mike Hite, Hedgesville by Fall 4.45

171 Brad Riddle Record: 11- 7

Lost to Austin Hall, Ripley by Fall 1.47
Defeated Josh Pemberton, Williamstown by Fall 1.44
Lost to Brent Parrish, Keyser by Fall 3.49

215 Trent Hart Record: 8- 9

Lost to Casey Hogg, Point Pleasant by Fall 3.31
Defeated Briar Nichols, Roane County by Fall .14
Lost to Jake Bennett, Hyndman (PA) by Fall 2.09

285 Seth Smith Record: 6-11

Lost to Rob Kelley, Parkersburg by Fall .42
Lost to Alex York, Cabell Midland by Fall .27

 Riverside Points: 48.50

103 Brian Short Record: 14-13

Lost to Guy Fisher, Point Pleasant by Fall .29
Lost to Caleb Gregory, Lewis County by Fall 1.54

119 Vince Hunt Record: 10-11

Lost to Andrew Stanley, North Marion by Fall 3.11
Lost to Dylan Thompson, North Stafford (VA) by Fall 2.23

130 Sam Stamper Record: 21-10

Lost to Mike Cicchino, Hedgesville by Fall 1.19
Defeated Payton Derryberry, Keyser by Fall 2.41
Lost to Cody Gibbner, Hyndman (PA) by Fall 2.24

135 Paul Bryant Record: 24- 6 6th Place

Defeated Mack Lawrence, Morgantown by Fall 1.26
Lost to Richard Moskey, Hyndman (PA) by Dec 4-1
Defeated Shawn Abbott, Weirton Madonna by Fall 2.49
Defeated Eddie Haislop, Parkersburg by Dec 7-0
Defeated Austin Hileman, Ripley by Frft FORFEIT
Defeated Cody Kelley, Williamstown by Dec 1-0
Lost to Dakota Thompson, North Stafford (VA) by M-Dec 14-2
Lost to Alex Wriston, Woodrow Wilson by M-Dec 14-2

145 Joe Deroisers Record: 18- 8

Defeated Zach Moffitt, East Fairmont by Fall 2.57
Lost to Brandon Ruble, Parkersburg by Fall .22
Defeated Wyatt Crawley, Fairmont Senior JV1 by T-Fall 17-0
Lost to Chuck Mosher, Hyndman (PA) by Fall 4.32

152 Chase Hanshaw Record: 22-11 8th Place

Defeated Shawn Graham, Parkersburg by Fall 5.28
Defeated Levi Spencer, Keyser by Fall 3.09
Lost to Damen Capper, Berkeley Springs by Fall 1.32
Defeated Mike Holyfield, East Fairmont by Fall 2.52
Lost to Luke Beavers, Musselman by T-Fall 16-0
Lost to Josh Bombard, North Marion by Fall 1.36

171 Josh Jones Record: 20- 9 8th Place

Defeated Dustin Tawney, Tyler Consolidated by Fall .19
Defeated Terrell Echols, Woodrow Wilson by Fall 4.50
Lost to Tory Bennett, Berkeley Springs by Fall 2.06
Defeated Austin Hall, Ripley by Fall 2.52
Lost to Christian Roe, Weirton Madonna by Fall 2.18
Lost to Terrance Fanning, Preston by Fall 2.33

189 Vince Bird Record: 12-18

Lost to Nick Smith, Bridgeport by Fall .19
Lost to Reed Andrews, Morgantown by Fall .35

215 Sammy Neil Record: 10-12

Lost to Tyler Riddle, Parkersburg by Fall .16
Lost to Kyle Shamgaugh, Berkeley Springs by Frft

285 Ezra Slone Record: 21-11

Lost to Hobert Delph, Berkeley Springs by Fall .38
Lost to Ryan Simpson, Lewis County by Fall .31

 Roane County Points: 148.00

103 Dillon Clarkson Record: 8- 9

Lost to Nick Miller, Hedgesville by Fall 1.07
Lost to Chris Gibbner, Hyndman (PA) by Fall .49

119 Kyle Crihfield Record: 12-11

Lost to Collin Day, Meyersdale (PA) by Dec 1-0
Defeated Mark Blosser, Morgantown by Fall 3.05
Lost to Chris Adkins, Ripley by Dec 4-2

125 Josh Fisher Record: 25- 2 1st Place

Defeated Tyler Gilger, Woodrow Wilson by Fall 1.54
Defeated Stephen Mckenzie, Meyersdale (PA) by Fall 3.22
Defeated Anthony Alvaro, Fairmont Senior by Fall 4.52
Defeated Jesse Schiffbauer, University by Dec 8-4

130 Luke Scott Record: 2- 9

Lost to Louden Goodpaster, Cabell Midland by Fall 1.06
Lost to Seth Deist, Meyersdale (PA) by Fall 1.47

135 Dylan Cottrell Record: 20- 1 2nd Place

Defeated Tim Hines, Meyersdale (PA) by Fall .33
Defeated Joey Griffith, Cabell Midland by Fall .35
Defeated Cody Kelley, Williamstown by Fall 4.36
Defeated Alex Wriston, Woodrow Wilson by T-Fall 22-7
Lost to Rusty Maness, Point Pleasant by Dec 1-0

140 Brad Hickman Record: 23- 0 1st Place

Defeated Daniel Updegraff, Preston by Fall 1.14
Defeated Nate Bolin, Tyler Consolidated by Fall .50
Defeated Barry Strohl, Hyndman (PA) by M-Dec 11-2
Defeated Dylan Ceravalo, Washington by Fall 1.24
Defeated Noah Searls, Point Pleasant by Def INJ DEF

145 Sam Whiting Record: 23- 0 1st Place

Defeated Drew Burkett, North Marion by Fall .53
Defeated David Hastings, Williamstown by Fall 1.16
Defeated Cole Williams, Woodrow Wilson by Fall 3.26
Defeated Zac Risinger, Berkeley Springs by Dec 9-6
Defeated Brandon Ruble, Parkersburg by Dec 3-1

152 Jacob Summers Record: 21- 4 5th Place

Defeated Ivan Figueroa, Fairmont Senior by Fall 3.47
Defeated Josh Bombard, North Marion by Dec 5-4
Defeated Luke Beavers, Musselman by Dec 4-3
Lost to Damen Capper, Berkeley Springs by T-Fall 23-8
Lost to Stefan Haas, North Stafford (VA) by M-Dec 10-0
Defeated Luke Beavers, Musselman by Dec 3-2

160 Luke Hottle Record: 5- 3

Lost to Austin Bland, North Marion by Dec 2-1
Defeated Steven Offutt, Jefferson by T-Fall 18-3
Lost to Mike Hite, Hedgesville by Dec 6-4

171 Clayton Jarvis Record: 14-10

Defeated Garrett Wotring, Morgantown by Fall 1.32
Lost to Christian Roe, Weirton Madonna by Fall 5.03
Defeated Vincent Delligatti, Fairmont Senior by Dec 1-0
Lost to Brent Parrish, Keyser by Dec 6-4 OT

189 Matt Stone Record: 12-12

Lost to Zach Ayers, North Marion by Fall 1.23
Defeated Trevor Edge, East Fairmont by Fall .49
Lost to Jacob Gleason, Point Pleasant by M-Dec 15-7

215 Briar Nichols Record: 7-14

Lost to Christian Prouse, Nitro by Fall 1.00
Lost to Trent Hart, Ritchie County by Fall .14

 Team 36 Points: 0.00

 Team 37 Points: 0.00

 Team 38 Points: 0.00

 Team 39 Points: 0.00

 Team 40 Points: 0.00

 Team 41 Points: 0.00

 Team 42 Points: 0.00

 Team 43 Points: 0.00

 Team 44 Points: 0.00

 Team 45 Points: 0.00

 Team 46 Points: 0.00

 Team 47 Points: 0.00

 Team 48 Points: 0.00

 Team 49 Points: 0.00

 Team 50 Points: 0.00

 Team 51 Points: 0.00

 Team 52 Points: 0.00

 Team 53 Points: 0.00

 Team 54 Points: 0.00

 Team 55 Points: 0.00

 Team 56 Points: 0.00

 Team 57 Points: 0.00

 Team 58 Points: 0.00

 Team 59 Points: 0.00

 Team 60 Points: 0.00

 Team 61 Points: 0.00

 Team 62 Points: 0.00

 Team 63 Points: 0.00

 Team 64 Points: 0.00

 Tyler Consolidated Points: 12.00

125 Joe Henthorn Record: 6-13

Lost to Jarred Burdette, Ripley by Fall .31
Lost to Anthony Ratliff, Lewis County by Dec 15-9

140 Nate Bolin Record: 7- 6

Defeated Ryan Wintermoyer, Morgantown by Fall 2.51
Lost to Brad Hickman, Roane County by Fall .50
Lost to Anthony Rundle, East Fairmont by Fall 3.27

145 Einar Mellem Record: 10- 8

Lost to Chuck Mosher, Hyndman (PA) by Fall 1.23
Lost to Lewis Yates, Ripley by Fall 3.52

152 Calvin McCune Record: 12- 5

Lost to CJ Jenkins, Cabell Midland by Dec 15-12
Defeated Shawn Graham, Parkersburg by Fall .42
Lost to Chance Sweatt, Hedgesville by Fall 4.58

160 Frederick Krause Record: 1- 6

Lost to Collin Winkie, Bridgeport by Fall .23
Lost to Steven Offutt, Jefferson by Fall 1.19

171 Dustin Tawney Record: 3-16

Lost to Josh Jones, Riverside by Fall .19
Lost to Joey Fernandez, Hedgesville by M-Dec 9-0

189 Greg McDougle Record: 0- 2

Lost to Collin White, Cabell Midland by M-Dec 10-0
Lost to Matt Parkinson, Berkeley Springs by Fall 1.41

215 Adam Cross Record: 12- 7

Lost to Mario Schiano-DiCola, Hedgesville by Fall 3.47
Defeated Alec Muscufo, North Marion by M-Dec 11-0
Lost to Evan Hamilton, Morgantown by Fall 1.38

285 Cecil Spencer Record: 3-14

Lost to Taylor Ortiz, Morgantown by Fall .16
Defeated Dominic Notni, Weirton Madonna by Fall 2.19
Lost to Michael Sands, Robert C Byrd by Fall .55

 University Points: 147.00

103 Cody Salamone Record: 12- 5

Lost to Ryan Elliott, North Marion by Dec 6-3
Defeated PJ Dolan, Musselman by Dec 3-1
Lost to Joey Shreves, Buckhannon by Dec 7-1

112 Alex Cheslock Record: 17- 9 8th Place

Defeated Steve Hite, Hedgesville by Fall 5.06
Lost to Ryan Diehl, Berkeley Springs by Fall 2.29
Defeated Jenson Lorea, George Washington by M-Dec 11-1
Lost to Micah Powell, Point Pleasant by Dec 6-1
Lost to Austin Patterson, Fairmont Senior by Dec 3-2

119 Cody Hamlin Record: 4- 5

Lost to Dakota Vanbibber, George Washington by Fall 1.04
Defeated Bret MacIver, Williamstown by Fall 4.46
Lost to Cody Whitlock, Keyser by M-Dec 18-5

125 Jesse Schiffbaue Record: 24- 1 2nd Place

Defeated Alex Rice, Bridgeport by Fall .17
Defeated Nash Thomas, Preston by Fall 1.12
Defeated Jarred Burdette, Ripley by M-Dec 14-2
Defeated Jeremiah Westfall, George Washington by Fall 1.39
Lost to Josh Fisher, Roane County by Dec 8-4

130 Chuck Vankirk Record: 15- 8

Defeated Dakota Monygomery, Lewis County by Dec 3-2
Lost to Louden Goodpaster, Cabell Midland by T-Fall 16-1
Lost to Willie Inserra, North Stafford (VA) by Fall 1.27

135 Robert Farley Record: 18- 7

Defeated Levi Spickler, Jefferson by Fall 2.45
Lost to Jake Smith, George Washington by Dec 6-4
Defeated Hunter Mayer, Robert C Byrd by Fall .15
Lost to Seth Cutright, Buckhannon by Dec 10-5

140 Garrett Richards Record: 13- 8

Lost to Stephen Gwaltney, North Stafford (VA) by Fall .17
Lost to Drew Yoder, Meyersdale (PA) by Fall 3.37

145 Jesse Perroots Record: 18- 7 7th Place

Defeated Stephen Westfall, Lewis County by Fall .45
Lost to Cody Spinks, Musselman by Fall 1.40
Defeated Lewis Yates, Ripley by Dec 3-0
Lost to Corbin White, Keyser by Dec 8-5
Defeated Cole Williams, Woodrow Wilson by Dec 10-3

152 Phillip King Record: 22- 3 3rd Place

Defeated Josey Heaney, Fairmont Senior JV1 by Fall 1.12
Defeated Chase Ratliff, Ripley by Fall 3.33
Defeated Stefan Haas, North Stafford (VA) by Dec 3-2
Lost to Elijah Hull, Lewis County by M-Dec 13-4
Defeated Luke Beavers, Musselman by Dec 6-2
Defeated Stefan Haas, North Stafford (VA) by Dec 4-2

160 Cody Stafford Record: 18- 8 6th Place

Defeated Randy Sites, Keyser by Fall 1.39
Defeated Kristopher Pack, Woodrow Wilson by Fall 4.50
Lost to Adam Bicak, Ripley by T-Fall 22-7
Lost to Collin Winkie, Bridgeport by M-Dec 18-8
Lost to Shaun Cutright, Buckhannon by M-Dec 12-3

171 Nate Constante Record: 18- 8 3rd Place

Defeated Justin Boden, Jefferson by Fall .28
Defeated Brent Parrish, Keyser by Fall 2.18
Defeated Christian Roe, Weirton Madonna by Dec 10-4
Lost to Tory Bennett, Berkeley Springs by T-Fall 17-1
Defeated Garrett Onderko, East Fairmont by Fall 2.04
Defeated Christian Roe, Weirton Madonna by Dec 3-2

189 Kris Lankford Record: 23- 3 1st Place

Defeated Trevor Edge, East Fairmont by Fall .26
Defeated Grant Cokeley, George Washington by Dec 3-0
Defeated Daniel Nolte, Buckhannon by M-Dec 10-0
Defeated Jaron Summers, Fairmont Senior by Dec 4-1
Defeated Collin White, Cabell Midland by Dec 3-2

215 Jeff Howdershelt Record: 1-13

Lost to Tanner Shoemaker, Keyser by Fall 2.27
Lost to Ashby Heath, Washington by Fall 3.02

285 John Stockett Record: 15- 9

Defeated Dylan Emerick, Hyndman (PA) by M-Dec 17-6
Lost to Tom Collins, Williamstown by Fall 3.55
Defeated Terrence Kelly, North Stafford (VA) by Dec 13-8
Defeated Ryan Simpson, Lewis County by Dec 8-4
Lost to Aaron Nelson, Keyser by Dec 3-2 OT

 Woodrow Wilson Points: 72.50

103 Josh Lilley Record: 9-10

Lost to Dalton George, Williamstown by Fall 2.41
Lost to Geoffery Bevil, Nitro by M-Dec 9-1

119 Jakob Cooper Record: 17-10

Defeated Jon Clark, Robert C Byrd by Fall 1.29
Defeated Sam Phillips, Parkersburg by Fall 2.37
Lost to Gunnar Wilt, Hedgesville by Fall 4.34
Lost to Dylan Thompson, North Stafford (VA) by Dec 8-6 OT

125 Tyler Gilger Record: 11-11

Defeated Dylan Skidmore, Ritchie County by Fall 5.39
Lost to Josh Fisher, Roane County by Fall 1.54
Defeated Alex Rice, Bridgeport by Fall .37
Lost to Caulen Ward, Robert C Byrd by Dec 3-1 OT

135 Alex Wriston Record: 25- 3 5th Place

Defeated Hunter Mayer, Robert C Byrd by Fall .20
Defeated Dorian Jones, Hedgesville by T-Fall 21-5
Defeated Austin Hileman, Ripley by Fall .15
Lost to Dylan Cottrell, Roane County by T-Fall 22-7
Lost to Jake Smith, George Washington by Dec 5-0
Defeated Paul Bryant, Riverside by M-Dec 14-2

140 Bill Edmonds Record: 8-10

Lost to Marvin Kirk, George Washington by T-Fall 15-0
Lost to Nate Starkey, Ripley by T-Fall 21-4

145 Cole Williams Record: 20- 9 8th Place

Defeated Will Andrews, Morgantown by Fall .58
Defeated Collin Morris, George Washington by Dec 7-3
Lost to Sam Whiting, Roane County by Fall 3.26
Defeated Gavin Berkley, Meyersdale (PA) by Dec 7-4
Lost to Jake Gwaltney, North Stafford (VA) by M-Dec 13-4
Lost to Jesse Perroots, University by Dec 10-3

152 Bob Edmonds Record: 14-11

Lost to Elijah Hull, Lewis County by Fall 1.18
Lost to Chance Sweatt, Hedgesville by Fall .49

160 Kristopher Pack Record: 17- 6

Defeated Bobby Mathai, Berkeley Springs by Dec 6-4
Lost to Cody Stafford, University by Fall 4.50
Lost to Josh Hereford, Point Pleasant by Dec 4-2

171 Terrell Echols Record: 14-13

Defeated Joey Fernandez, Hedgesville by Fall 1.02
Lost to Josh Jones, Riverside by Fall 4.50
Defeated Manny Pauley, Cabell Midland by Fall 1.14
Defeated Corey Winn, Lewis County by Fall 2.00
Lost to Garrett Onderko, East Fairmont by Fall 5.09

189 Kristain Barr Record: 7-13

Lost to Zach Ayers, North Marion by Fall 1.34
Lost to Grant Cokeley, George Washington by Fall 3.57

215 Tyreek Carter Record: 0-10

Lost to Kyle Shamgaugh, Berkeley Springs by Fall 1.16
Lost to Colton Bledsoe, Cabell Midland by Fall 4.08

285 Clinton VanHorn Record: 19- 2 4th Place

Defeated Trey Estrada, Musselman by Fall .40
Defeated Isaiah Holyfield, East Fairmont by Fall .50
Lost to Garrett Stanley, Bridgeport by Dec 5-1
Defeated Daryl Hicks, Ripley by Dec 6-1
Defeated Hobert Delph, Berkeley Springs by Dec 2-1
Defeated Rob Kelley, Parkersburg by Dec 3-0
Lost to Travis Wheat, Hedgesville by Dec 3-1

 Washington Points: 62.00

103 Tyler Cross Record: 22- 5 3rd Place

Defeated Elijah Adkins, Ripley by Fall 3.48
Defeated Guy Fisher, Point Pleasant by Fall 5.55
Lost to Nick Miller, Hedgesville by Dec 7-2
Defeated Jason West, Parkersburg by M-Dec 9-0
Defeated Joey Shreves, Buckhannon by M-Dec 11-1

112 Austin Reynolds Record: 21- 6

Defeated Adam Kulakowski, North Stafford (VA) by Fall 3.51
Lost to Billy Charleton, Meyersdale (PA) by T-Fall 21-4
Defeated Andrew Davis, Ritchie County by Fall 5.37
Defeated Dakota Linger, Buckhannon by Dec 7-5
Lost to Austin Patterson, Fairmont Senior by Fall 1.48

119 Ryan Mumaw Record: 0- 3

Lost to Kane Bender, Buckhannon by Fall 1.45
Lost to Chance Stalnaker, Lewis County by Fall 4.55

125 Jonathan Wimer Record: 19- 9

Defeated Blake Mayo, Cabell Midland by Fall 1.02
Lost to Jeremiah Westfall, George Washington by Dec 6-2
Defeated Joe Shearer, Fairmont Senior JV1 by Fall 2.19
Lost to NaCodie Barrows, Parkersburg by Dec 2-0

130 Derrick Secor Record: 4-19

Lost to Tyler Hartsell, Morgantown by Fall 1.00
Lost to Dakota Monygomery, Lewis County by Fall .30

135 Mark Becraft Record: 6-16

Lost to Rusty Maness, Point Pleasant by T-Fall 19-3
Defeated Phoenix Huffman, Lewis County by Fall .36
Lost to Joey Griffith, Cabell Midland by Fall 3.15

140 Dylan Ceravalo Record: 21- 7 4th Place

Defeated Marvin Kirk, George Washington by Dec 7-6
Defeated Stephen Gwaltney, North Stafford (VA) by Dec 7-5
Lost to Brad Hickman, Roane County by Fall 1.24
Defeated Zach Lusher, Cabell Midland by Fall 4.55
Lost to Tyler Tennant, North Marion by Dec 7-6

145 Cody Main Record: 6-16

Lost to Brandon Ruble, Parkersburg by Fall 3.06
Defeated Zach Moffitt, East Fairmont by Fall 1.40
Lost to Collin Morris, George Washington by Fall 2.50

215 Ashby Heath Record: 13-13

Lost to Matt Hendrickson, Williamstown by Dec 4-3
Defeated Jeff Howdershelt, University by Fall 3.02
Lost to Evan Hamilton, Morgantown by Fall 3.51

 Weirton Madonna Points: 27.00

130 Dylan Travaligno Record: 2-10

Lost to Cody Gibbner, Hyndman (PA) by Fall .15
Lost to Brian Gank, Preston by Fall 1.34

135 Shawn Abbott Record: 3- 9

Lost to Cody Kelley, Williamstown by Fall 1.18
Lost to Paul Bryant, Riverside by Fall 2.49

171 Christian Roe Record: 20- 5 4th Place

Defeated J T Toothman, North Marion by Fall 2.20
Defeated Clayton Jarvis, Roane County by Fall 5.03
Lost to Nate Constante, University by Dec 10-4
Defeated Joey Fernandez, Hedgesville by Dec 10-6
Defeated Josh Jones, Riverside by Fall 2.18
Defeated Seth Jack, Buckhannon by Dec 4-2
Lost to Nate Constante, University by Dec 3-2

215 Quintin Hukill Record: 13- 7

Defeated Alec Muscufo, North Marion by Fall 1.05
Lost to David Hicks, Ripley by Fall 1.09
Defeated Matt Puffenberger, Musselman by Fall .27
Lost to Tanner Shoemaker, Keyser by Fall 1.27

285 Dominic Notni Record: 1-11

Lost to Garrett Stanley, Bridgeport by Fall .54
Lost to Cecil Spencer, Tyler Consolidated by Fall 2.19

 Williamstown Points: 81.50 Ded: 1.00

103 Dalton George Record: 24- 2 5th Place

Defeated Josh Lilley, Woodrow Wilson by Fall 2.41
Defeated Colin Masters, Fairmont Senior by T-Fall 15-0
Lost to Ryan Elliott, North Marion by Fall 3.49
Lost to Joey Shreves, Buckhannon by Dec 7-3
Defeated Jason West, Parkersburg by Fall .26

112 Blake Williams Record: 13-11

Lost to Matt Dunbar, Nitro by Fall 1.01
Defeated Canton Whisner, Keyser by Fall 5.35
Lost to Steve Hite, Hedgesville by T-Fall 17-1

119 Bret MacIver Record: 11-12

Lost to Dylan Thompson, North Stafford (VA) by Fall 3.25
Lost to Cody Hamlin, University by Fall 4.46

130 Zach Zide Record: 21- 4 5th Place

Defeated Cody Gibbner, Hyndman (PA) by Dec 11-9 OT
Defeated Mike Cicchino, Hedgesville by Dec 7-5
Lost to Louden Goodpaster, Cabell Midland by Fall 1.20
Lost to Preston Martin, Ripley by Frft 3-1
Defeated Mike Cicchino, Hedgesville by Dec 3-1

135 Cody Kelley Record: 23- 5 8th Place

Defeated Shawn Abbott, Weirton Madonna by Fall 1.18
Defeated Taven Rohrbaugh, Keyser by Dec 8-1
Lost to Dylan Cottrell, Roane County by Fall 4.36
Defeated Seth Cutright, Buckhannon by Fall 2.11
Lost to Paul Bryant, Riverside by Dec 1-0
Lost to Richard Moskey, Hyndman (PA) by Dec 3-2

140 Jake Tracewell Record: 20- 7

Defeated Braden Mick, Fairmont Senior by Fall 1.03
Lost to Zach Lusher, Cabell Midland by Fall 5.06
Defeated Ryan Wintermoyer, Morgantown by Fall 1.09
Lost to Stephen Gwaltney, North Stafford (VA) by M-Dec 10-0

145 David Hastings Record: 14-10

Defeated Tim Osborne, Ritchie County by Fall 5.14
Lost to Sam Whiting, Roane County by Fall 1.16
Lost to Lewis Yates, Ripley by Dec 7-3

171 Josh Pemberton Record: 6-17

Lost to Donnie Powell, Point Pleasant by Fall 1.05
Lost to Brad Riddle, Ritchie County by Fall 1.44

189 Chris McDuffy Record: 6-17

Lost to Nick Smith, Bridgeport by Fall .35
Defeated Jeremy Richmond, Nitro by Fall 1.28
Lost to Matt Parkinson, Berkeley Springs by Fall .47

215 Matt Hendrickson Record: 17- 3 4th Place

Defeated Ashby Heath, Washington by Dec 4-3
Defeated Tanner Shoemaker, Keyser by Dec 3-2
Lost to David Hicks, Ripley by Dec 5-1
Defeated Devonte Cook, Fairmont Senior by M-Dec 10-2
Defeated Evan Hamilton, Morgantown by Dec 3-1
Defeated Kyle Dunmeyer, Meyersdale (PA) by Dec 10-6
Lost to David Hicks, Ripley by Dec 4-3

285 Tom Collins Record: 14- 5 6th Place

Defeated Tyler Phillips, North Marion by Dec 3-1
Defeated John Stockett, University by Fall 3.55
Defeated Hobert Delph, Berkeley Springs by Dec 1-0
Lost to Garrett Stanley, Bridgeport by Dec 6-3
Lost to Travis Wheat, Hedgesville by Def
Lost to Rob Kelley, Parkersburg by Def

Tourney Contact



00000
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
221 Rivers Edge Drive
Cherry Valley IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2008 - All rights reserved