BOB STOVER (copy) |
Clay County High School |
1-30-2016 |
Quarterfinals |
Weight: 106 |
Austin Osburn (BUCK) def Will Hopkins (WIN) Fall |
Weight: 113 |
Wyatt Linder (BRX) def Jordan Rose (WEB) M-Dec |
Blake Shepard (BUF) def Tim Courts (SC) Fall |
Weight: 120 |
Jack Lorea (GW) def Trenton Williams (WIN) Fall |
Gage Vincent (BRX) def Tyler Cutright (BUCK) Dec |
Logan Bean (WEB) def Cody Guess (BUF) Fall |
Gavin Triplett (BRX) def Tristan Swafford (FAY) M-Dec |
Weight: 126 |
Austin McCartney (BUCK) def Jordan Dancy (WEB) Fall |
Bryce Cruickshanks (CLAY) def Kris Wilson (FAY) Fall |
Chance Dixon (WIN) def Jordan Meadows (CAP) Fall |
Weight: 132 |
Trent Pullens (FAY) def Jared Hawkins (WIN) Fall |
Kenny Welch (CLAY) def Feli Vjgneau (WIN) Fall |
Jamie Ward (WIN) def Nathan Hill (CAP) Fall |
Sam Moore (GW) def William Conley (WEB) Fall |
Weight: 138 |
Brandon Batten (BRX) def William Caulfield (WIN) Fall |
Levi Smith (GW) def Patrick Pontier (POCA) Fall |
Daniel Hoard (BRX) def Sean Foster (BUCK) Fall |
Tank Smith (BUF) def Elijah Hager (GW) Fall |
Weight: 145 |
Brandon Tenney (BUCK) def Gary Anderson (SC) Fall |
Clay Vincent (BRX) def JD Frampton (WIN) Fall |
Joel Cruickshank (CLAY) def Levi Helmick (BRX) Fall |
Dustin Lanancher (BRX) def Stephen Jones (WIN) T-Fall |
Weight: 152 |
Freddie Crozier (SC) def Colby Flinn (BRX) T-Fall |
Austin Buckland (MT) def Jay Hall (WIN) Dec |
Jack Garcia (BUCK) def Ryan Daly (WIN) Fall |
Troy Farrell (FAY) def Seth Cooper (WIN) Fall |
Weight: 160 |
Hunter Jones (GW) def Ian Tetrick (BRX) M-Dec |
Cody Berbert (BUCK) def Tommaso Bo (WIN) Fall |
Jacob McCoy (WEB) def Mikey Adkins (FAIR) Fall |
Garrett Young (BRX) def Bailey Butler (CAP) Fall |
Weight: 170 |
Levi Jarvis (BRX) def Jake Schrader (WEB) Fall |
Austin Dobbins (CLAY) def Alex Hale (WIN) M-Dec |
Logan Priddy (GW) def Chris Thomas (FAY) Fall |
Dylan Lucas (BUF) def Alex Morland (WEB) Fall |
Weight: 182 |
Colton Rollyson (GW) def Emanuel Mechail (CAP) Fall |
Trevor Hawkins (MT) def Curtis Hamrick (BRX) Dec |
Isiah Eastbrooke (GW) def Blake Velcher (CLAY) Fall |
Mason Kump (FAY) def Aaron Montalvo (BUCK) Fall |
Weight: 195 |
Jesse Gunter (BRX) def Dillon Brasse (MT) Fall |
Gerrod Hall (GW) def Christian Lively (FAY) Dec |
Weight: 220 |
Brandon Perrine (WEB) def Drew Anderson (BUCK) Fall |
Christan McGuire (MT) def John Smith (BRX) Fall |
Weight: 285 |
Brandon Stutler (CLAY) def Dustin Lemon (FAIR) Fall |
Christan Boggs (BUCK) def Levi Lesher (MT) Fall |